Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Cifu #2 üzenetére

    Miért is kellene az Infinity cache-hez megfelelő alaplap és processzor? Szerintem kevered a Smart Access Memoryval.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz b. #9 üzenetére

    RT-ben NV állítólag jobb. [link]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Duck663 #16 üzenetére

    Valószínűleg igen. De ez azt jelenti, hogy az első RT tesztekben NV gyorsabb lesz. Később valszeg kiegyenlít AMD.
    Minden másban meg elég jó lett.
    Jen Hsun izzad a bőrdzsekiben... :) Vagy dzseki nélkül is...

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz gbors #408 üzenetére

    Ez egy baromság. Jobb ha elengeded. Szó sincs szerencséről. Akkor lenne szerencséje az AMD-nek talán, ha a 30xx azért nem lenne domináns mert pl. egy tornádó elvitte az NV fejlesztési bázisát vagy elönti az árvíz és azért nem tudtak volna fejleszteni. Vagy pl. AMD nyert a lottón 5milliárd dollárt, több pénz van fejlesztésre, és azért tudott volna felzárkózni teljesítményben. Semmi ilyen nem történt. Mindenki kimaxolta a gyártástechnológiában és az architektúrában rejlő lehetőségeket, így vannak kb. fej-fej mellett. NV előrébb volt erőben az előző szériában így csak kevesebbet tudott hozni most. AMD meg duplázott, így feljött NV szintjére, talán kicsit jobb is. Teszteket azért még várjuk meg előtte. 2070>3070 és 2080>3080 között igen erős fejlődés van. Intel 5 generáció alatt nem hozott ennyit erőben. Régebben pont fordítva volt. Semmi szerencsefaktor nem volt akkoriban sem. AMD akkoriban annyit tudott. Ennyi, nincs itt semmi látnivaló.

    Más: NV-t meg ne hasonlítsuk Intelhez. Ázsiai szemléletű vezetője van ezért szárnyalnak. Intelnek nyugati (tőzsdei, befektetői) szemlélete volt(Kranich). Kranich csak a befektetőknek nyalizott. Igazi stréber seggnyaló volt. Fejlesztéseket hanyagolta, hogy kevesebb legyen a költség. Rengeteg hitelt vett fel, hogy ne saját zsebből kelljen fizetni. A pénzügyi mutatók persze ideiglenesen őt igazolták. Most kezd begyűrűzni a hátránya. Swann próbálja helyrehozni. Nyomja a fejlesztéseket, valszeg sikerül is neki helyrebillenteni az egyensúlyt, de ennek ára van. Esik a profit és a tőzsdei árfolyam. Hiteleket is előbb-utóbb vissza kell fizetni. Így már mindjárt nem annyira fantasztikus cég... A harmadik negyedéves profit majdnem 50%-kal csökkent az előző évihez képest! 6milliárd dollárból lett 4,3 [link]

    Ellenpélda Su és Huang. Su-t pl. kb leszarta a befektetőket. Bevétel nagy részét visszaforgatta fejlesztésre és a hitelállomány törlesztésére. Meg lehet nézni az eredményt. AMD-nek van nagyjából 370 milliós tartozása, Intelnek kb. 35 milliárd(!) dollár. Majdnem 100szorosa. Persze a rövidtávú profitnak betett, viszont hosszútávon valszeg ez a nyerő stratégia. Huang ugyanez kb. megtehette volna, hogy visszafogja a fejlesztést (amikor AMD jól le volt maradva) mégsem tette. Nyomta teljes gőzzel.
    Az ázsiai típusú vezetők nem a környezetet nézik, hogy nehogy megsértsék a befektetők érzékeny lelkét, vagy taktikáznak (mint Intel az évi 3%-os gyorsulásokkal) hanem teljes gázzal haladnak előre. Így jöttek fel először a Japánok, később a Koreaiak, most meg a Kína, Tajvan stb. Nyugat meg lassacskán hanyatlik.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz ShiTmano #438 üzenetére

    Jav: Krzanich

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz awexco #439 üzenetére

    Mondjk Iponos hozzászólásokon nem csodálkozom... Elég sok egybites van ott.

    Meg lehet nézni az adósság növekedését. 2012-ben még csak 7milliárd dollár adósságuk volt, most 36 milliárd. (2011-ig meg szinte semmi.) Persze az utolsó 10 milliárdot már Krzanich után vették fel. [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz gbors #445 üzenetére

    "Rendben. Meghajlok az észérvek előtt ;]"

    Véletlenül se zavarjon, hogy "csak" 14 sorban részleteztem, hogy miért marhaság amit mondasz. Persze könnyebb kiragadni egy mondatot... :W

    Már jópáran írták előttem, hogy szó sincs szerencséről. A szerencséhez "véletlen" eseményre van szükség, amihez a résztvevőknek -jelen esetben a vállalat(ok)nak- semmi ráhatása/köze nincs. Amit írtam pl. természeti katasztrófa, hirtelen világválság, bejön a ruletten a piros, nyersz a lottón, atomkatasztrófa a közelben, terrorcselekmény(RAMgyártóknál áramszünet :U ) stb. Amit te idézel elő tervezetten abban mi a szerencse??? Nem erősödött az NV csúcskategóriája pl: 45%-ot csak 38-at (csak írtam egy random értéket, mielőtt ebbe is belekötsz). Ennyi jött ki a gyártástechnológiából meg az architektúrából. AMD meg erősödött 100%-ot, mert jócskán el volt maradva a csúcstól és neki annyi jött ki a saját archból. Az NV kiszámolta, hogy mennyi mag kell, hogy elérjenek bizonyos teljesítményt, figyelembe véve a Samsung 8 nm node tulajdonságait/határait. Mikor (a konzolok adatai alapján) megtudták, hogy AMD feljön a nyakukra, akkor önkényesen megemelték a frekvenciákat és előbbre hozták a startot. Meglett az eredménye. Hasonló tulajdonságú nodon, hasonló eredményt értek el. Semmi rendkívüli dolog nem történt. Vagy esetleg az meglepetés, hogy nem előzi meg a Radeonokat 50%-al legalább?!

    Ha reagálsz, akkor ne az utolsó mondatomat ragadd ki. Köszi!

    Szerencsére mondok még egy példát. Tegnap kidőlt a cégnél egy nagy fa. Úgy, hogy a két vastag ága pont közrevette a kerítést/kaput. Két hatalmas ág kb egy-egy méterre volt a kerítéssel párhuzamosan, mindkét oldalt. Gyakorlatilag semmi sem szenvedett kárt. Még a villanyvezetéket sem tépte le, csak picit beleakadt. Na ott szerencséje volt a főnökömnek.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz gbors #450 üzenetére

    A 14 soros litániád arról szól, hogy szerinted mi a szerencse.
    A szerintem az legalább 5 embernek a véleménye. Eddig...

    "erre írtam, hogy nézd meg a szótárban."

    Flydomi megnézte helyettem is. Idézek belőle. "a szerencse „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő,"
    Ez az amit nem vagy képes felfogni.

    "Emellett súgok - ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, akkor ne minősítéssel indíts."

    Látom ennek sem ismered az értelmét. A személyeskedésre mondják ezt. Én nem téged minősítettelek, hanem amit mondtál. Azt meg engedd meg légyszíves, hogy hagy lehessen már más véleményem, mint neked. Remélem nem baj?

    "Igen, történt egy esemény (NVIDIA relatíve keveset lépett előre), ami az AMD szemszögéből véletlen volt, mert nem volt semmilyen ráhatása."

    Itt már a baj nem kicsi. Hol van itt a véletlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan esemény?????????????? :U Ennyi erővel az életben minden esemény szerencsének számít. De jó, hogy minden nap legalább ezerszer vagyok szerencsés... Nem is tudtam...

    Én mondjuk nem írtam privátot.

    #451paprobert
    Akkor neked is. Szerencséhez olvasd el a vastag betűvel szedett részeket.

    Amiket írtok az a érintett cégek döntéseinek következménye. Semmi kiszámíthatatlan, irányíthatatlan dolog nincs benne.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    Itt van a SAM-ről egy teszt. [link]
    Meg lassan megjön a CDNA is. [link]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    Itt a válasz a DLSS-re. Szabványos DirectML alapú. Konzolok is ezt használják. [Super resolution] Microsoftos játékok támogatni fogják.

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz nkaresz1976 #594 üzenetére

    Ugyanaz a működési elve mint a DLSS-nek, szóval igenis válasz. És mivel szabványos ezt fogják jobban támogatni. Konzolportokban is valszeg ez lesz, meg a többi Microsoftos játékokban is. DLSS szerintem lassacskán eltűnik (hacsak nem DirectML alapú az is). Eredeti Gsync is tünedezik, és csak a Freesync alapú Gsync marad.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz b. #597 üzenetére

    Majd az idő eldönti, de gondolom amelyik játék Directx-es annak könnyebb támogatnia a DirectML-t, mint a DLSS-t. De majd az okosabbak megmondják. Vulkannak nem tudom van-e ilyen gépi tanulásos modulja.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák