Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jacek

    veterán

    válasz Alogonomus #530 üzenetére

    Hopper nem lesz 22-ben velemenyem szerint, 22 lesz az. Most kiadnak egy Ti tuzoltasnak meg a kicsiket, juliusban refresh kovetkezo evben Hopper.
    Nincs fiok ugyan ugy mint az Intelnel. Ampere teljesen versenykepes cucc megrestelik plusz belovik az arat csokolom.

  • paprobert

    senior tag

    válasz Alogonomus #530 üzenetére

    Két kérdésem lenne, mielőtt elkezded temetni itt évekre előre a zöldeket.

    1. Mikor volt az elmúlt 10 évben célja az Nvidia-nak hogy az AMD alá ígérjen árban (teljesítmény/árban)?
    2. Látsz-e átütő erőt a mostani AMD GPU felhozatalban, olyan erőset mint a Zen2 "hülye vagy ha Intel-t veszel" ajánlata?

    Mert szerintem nem különösen célja az 1.-es pont, és nincs "eldobom az agyam" érzete sem az embereknek.
    Szóval ha egy szolid AMD térnyerést feltételezve az eddigi 70%-30% helyett lesz 60-40 eladási arány egy-másfél évig, na bumm, nem halnak bele Santa Clara-ban.

    Tehát erősen kérdéses, hogy kell-e stratégiát változtatni, főleg ha dől a zsé továbbra is. Szerintem követni fogják a normál fejlesztési ütemüket és nem spórolnak majd a következő node-on. A TSMC 5nm lefoglalása legalábbis erre utal.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • b.

    félisten

    válasz Alogonomus #530 üzenetére

    2021 re foglaltak 5 nm gyártást, az elméletileg a Hopper,de az 5 nm gyártás árából kifolyólag kizárt hogy gamer kártya legyen. Ezért átdobák az Amperét valószínűleg 7 nm+ re, ami eredményezhet 2,3 GHz fölötti órajeleket és alacsonyabb fogyasztást.
    Hogy ez lesz e? Ezt még nem tudjuk. Van olyan pletyka hogy 2021 ben ami jön nem 3000 széria néven érkezik, hanem új generációként, ami könnyen előfordulhat, mert áttervezni egy architektet Samsung 8 nm ról lehet problémásabb nekik, mint kihasználni az A100 ból érkező tapasztalatokat és egy alternatív Ampere 2 gent rátenni TSMC re. Az biztos, hogy 2 évig nem lesz a piacon az Ampere ebben a formában.
    Amúgy a 7nm+ csak magában akár lehet 15-20 %előrelépés ha meghagyják a kitolt TDP keretet. Hogy ennek van e értelme ? Van, ha az árakat nem emelik.
    Elméletileg a 3080 Ti és a 3070 ti pedig megfelelő válasz egyelőre, fogyasztásban meg nincs gáz, plusz pár watton senki nem fogja eldobni az agyát azt gondlom. Ami viszont valóban gond az egészben és valóban problémát jelent az nem a konkurencia nekik , hanem hogy nincs termék.

    Mint írtam meg tudják oldani szerintem, ismerve az eddigi hozzáállásukat. Túlzásokba esel a helyzettel kapcsolatban igazából ennyi a véleményem röviden összefoglalva. Az meg hogy most lesz? egy kis piacrész változás , ami szerintem nekünk vásárlóknak nem gond, csak jól járunk vele mert fejleszteni kényszerülnek AMD nek meg megtérül a befektetés.

    awexco : nem értem mire gondolsz pontosan.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák