Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz arty #9 üzenetére

    lehetne vitát nyitni arról, hogy mi a jobb megoldás, de betörni egy rendszerbe minden esetben bűncselekmény.

    ha rajtam múlt volna, akkor a lusta rendszergazdákat az smtp port internet szolgáltatói szinten történő szűrésével noszogattam volna (mint ahogy a magyar isp-k ezt szokták tenni).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz arty #16 üzenetére

    ez egy többtényezős kérdés.
    1. az isp nem hatóság, de nem önkényesen tevékenykedik, hanem a 2003. évi C. törvény 156. paragrafusa kötelezi, hogy biztonsági probléma esetén korlátozza a szolgáltatást.
    2. az isp-k egymást is kötelezhetik, mivel kapcsolódásra nem kötelezett senki. ha pl. az én hálózatomból disznóságot csinál valaki, akkor egyszerűen nem fogadják a tőlem kimenő forgalmat, és akkor bakfitty
    3. a kisebb isp-k fölött vannak gerinchálózati szolgáltatók, akik közül némelyik hatalmi pozícióban hiszi magát és erőből kötelezi a kicsiket, hogy megtegyenek dolgokat.

    fentiekre tipikus példa a spam. ha kimegy tőlem a spam, és nem kezelem a problémát rendesen, akkor vagy más szolgáltatók nem fogadnak tőlem többet levelet, vagy a gerinchálózati szolgáltatóm letiltja az smtp-t, és akkor nem megy ki levél. Ennek az a következménye, hogy egy spammer miatt az összes többi vétlen előfizetőmet is megbüntetik.
    úgyhogy az isp jobban jár, ha megfelelően kezeli a problémákat, különben megszívja.

    a bírók meg valószínűleg sok mindent aláírnak, ha fogalmuk sincs, hogy mi az, de elég magas rangú valaki kéri... pláne, ha terrorcselekményekre hivatkoznak, vagy nagy a médiavisszhang.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák