Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathulhu #11 üzenetére

    Ez csak azért igaz mert nálunk sok termék drágább mint Angliában. A videojáték (fôleg PC-re) viszont pont nem, mert a dobozosok árait nem 1:1-ben váltják át a kiadók.

    Odakint egy új AAA cím 60 EUR digitálisan és dobozosan is. Itthon viszont 10k körül indítanak, ami csak 33 EUR. Majdnem a fele. Mert a kiadók a hazai piachoz igazították az árakat. Viszont a Steam nem fog önálló árszabást kidolgozni két okból:

    1.) A szaros 2%-os CEE régió nem ér annyit.

    2.) Azonnal beindulna az üzérkedés a VPN, proxy csalással itt olcsón megvásárolt kulcsokkal. Tudod mekkora fekete piacot hozna létre ha élelmes nepperek a féláron vásárolt kulcsokat árulnák nyugaton?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathulhu #17 üzenetére

    Ha hivatalos árakat nézek akkor egy friss AAA cím még mindig 45 GBP, ami jóformán egyenlő a 60 euróval. Hogy te be tudod szerezni MSRP ár alatt az egy dolog. A Steam MSRP árakkal dolgozik.

    Most direkt megnéztem 1-2 kereskedőt ami szállít ide is. Példa egy nem is mai játék volt, már becsúszott az újkori ár alá, Skyrim Legendary Edition. 19 fontra jött ki, ami olcsóbb mint Steam-en kerek 10 fonttal, de pont ennyiért vásárolhatom meg itthon is.

    Az Angliából rendelést nem kell bemutatnod. A fotós cuccaim jó része onnan van.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathulhu #25 üzenetére

    De azért az ugye világos, hogy az "innen-onnan" olcsón, nepperektől beszerzett játékok árait teljesen felesleges a normál bolti árakhoz hasonlítani? Kétlem, hogy Angliában bármelyik bolt a beszerzési ár alatt árulná a játékokat, ha igen, akkor azok pont olyan kereskedők, mint Magyarországon az áfacsaló számtech kereskedések, akik simán olyan áron képesek árulni, amivel a tisztességes kereskedő nem tud lépést tartani.

    A vásárlót persze sok esetben sem itthon, sem máshol a világon nem érdekli, hogy honnan van a termék, talán csak az érdekli a többséget, hogy ne legyen lopott. De az, hogy fiktív fuvarlevelekkel utaztatják, vámmal vagy áfával trükköznek-e esetleg bármilyen más módon játsszák ki a közteher megfizetési rendszert, az már általában senkit nem izgat. Egészen addig a pontig, mikor az állam végre reagál, átalakítja a rendszert és egy időre kiüti a versenyből a csalókat, aztán hirtelen mindennek az ára felemelkedik (látszólag), pedig közben arról van szó, hogy a csalók szívódnak fel (amíg nem találnak más kiskaput) és hirtelen már csak a tisztességes MSRP árakkal lehet találkozni.

    Ezért akarják itthon is átalakítani az informatikai eszközök kereskedelmében az áfa fizetési rendszert. Ha ez megtörténik, akkor elég sok olyan bolt ami az árgépen meg árukeresőn a lista elején van a pofátlanul alacsony áraival, az egyszerűen eltűnik pár évre.

    "Amugy halalosan nem erdekel milyen magyarazat miatt sokkal rosszabb a steam, ha rosszabb."

    Nem kell, hogy érdekeljen, csak akkor fikázásnak nincs helye, hogy a Steam miért nem tud olyan olcsó lenni, mint azok akik beszerzési ár alatt képesek adni a szoftvert.

    "...a steam minden, csak nem versenykepes, pedig se dobozolni, se szallitania nem kell."

    Ez tény és való, helyette fenn kell tartani egy bonyolult és erőforrás igényes informatikai infrastruktúrát. Szerinted 75 millió aktív user mellé mekkora szerver parkokat kell fenntartani? Ez a 75 millió ember ki- és belépked, használja a rendszert, chatel, letölti a játékokat, játszik velük, stb. És arról nem beszéltünk, hogy sok országban van irodájuk, alkalmazottakat kell bérezni (ráadásul nem is rosszul, mert ebben a szegmensben nem épp minimálbérért dolgoznak), azok után járulékokat befizetni. De tovább megyek: A forgalom egy részét vissza kell csorgatni a fejlesztésekbe (Steam OS, Steam Machines, Big Screen, infrastruktúra fejlesztés/optimalizálás). A Steam-nek vannak működési költségei és már bocsáss meg, hogy ilyet mondok, tudom ez a magyar köznyelvben szitokszó, de profitot is kell termelnie, hiszen te sem ingyen dolgozol.

    A Steam-et nem kell szeretni, megvan hozzá a jogod. De teljesen tisztességes MSRP árakkal dolgozik, mint minden más tisztességes kereskedő. Ha máshol megveheted olcsóbban, akkor vedd meg ott. Csak azt ne várd el, hogy az "ilyen-olyan" forrásból származó szürkeimport árakkal vegye fel a versenyt. Szerintem a Valve sem hal bele ha a magyarok megveszik a magyar boltokban olcsóbban a játékokat a saját piacukra szabott kiadói MSRP árakon. Én sem mindent veszek Steam-en, csak akkor ha egy masszív akcióban jobban megéri.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathulhu #39 üzenetére

    Ránéztem néhány nagyobb, híresebb kereskedőre és mindenhol 40-45 GBP esetenként 50 GBP egy friss játék, ami pont 50-60 EUR, mint Steam-en, meg bárhol máshol Nyugat-Európában. Aztán meg, hogy nagy bolt, az semmit sem jelent, nálunk is vannak ismert, nagy szürkeimport/áfacsaló kereskedések, webshopok. Némelyik még népszerű hírportálokon is hatalmas villogó bannerekkel hirdeti magát... khmm...

    És igen, találtam olyat is, ahol a 40 GBP értékű játék fent volt 25-30 GBP áron. Ő talán jobb alkut kötött valamelyik beszállítóval, mint a híresebb, nagyobb kereskedők? Miből él meg? Ő szeretetszolgálat, hogy beszerzési áron tudja osztogatni? A gyártó által javasolt ártól el lehet térni, de hogyan lehetséges, hogy egyesek pont a feléért is tudják adni? Az tény és való, hogy gyorsabban megy le a bolti lemezes verziók ára Angliában így egy pár hónapos címet jobban megéri úgy megvenni (de ez is pont annyiba kerül postával együtt, mint itthon a boltból), de ez inkább annak köszönhető, hogy a kereskedők egymás alá licitálnak. A Steam-en a kiadó dönti el, hogy mennyiért adja, ezt ellensúlyozzák elég gyakorta megejtett masszív leárazásokkal.

Új hozzászólás Aktív témák