Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    válasz Romvr #5 üzenetére

    Én inkább nézek természetes színeket, mint harsány mesterkélteket. A fekete szín még előny, de már nem sokáig szerintem. Én az IPS technológia jó sötét szürkéjével is meg vagyok. Amúgy a Samsung Amoled kijelzős telefonjait a metrón csutkára húzott fényerővel böngészik a tinik, fiatalok. Így ott sem fekete az a fekete. Az arcuk meg fényárban úszik, aminek a szemészek örülnek a legjobban. Én kifejezetten undorodok amúgy a mesterkélt színektől. Egy fehér legyen fehér, ne világoskék. A fekete pedig pár értékkel ha nem is nevezhető annak, megfelel a korom szürke is. Egy filmnél pont lexarom, hogy 3 másodpercig a sötét jelenetben az átmenetnél "hivatalos" fekete van-e. Nyilván hosszabb időnél (lásd Alien filmek, Predator) jobban számíthat, ezt aláírom. :R

    * Péter - 06302461862 *

  • Dominó85

    veterán

    válasz Ijk #13 üzenetére

    Ha van szemed a színekhez és jársz a természetben sokat, fényképezel, akkor már nem lesz marhaság. De ahogy a kolléga is írta, ízlések és pofonok. A tervezői monitorok miért nem Oled/amoled panelesek profi munka esetén? Nincs több kérdésem.

    * Péter - 06302461862 *

  • Dominó85

    veterán

    válasz Ijk #18 üzenetére

    Tudod engem a kalibráció utáni kép érdekel nem pedig az, hogy azok egy valaki által kiválónak minősített sablonba mennyire illeszkednek. Láttam egymas mellett két high-end IPS-t és Amoled, de volt ott Oled is 106cm-en és egyedül az IPS-nek volt köze a természet valós színeihez. Mind két oled bőven szaturált és túl élénk volt kalibráció után is. Engem nem a nyers számokkal vesz meg valaki, hanem a végeredménnyel. És mielőtt megkérded, nem nem áruházi kirakati termékeket hasonlítottam össze. A "wow" faktor meg hidegen hagy. :R Félre ne értsd az oled egy qrva jó technológia, de nekem nem jön be. Ennyi az egész.

    bteebi
    Igen most még annyira nem jellemzőek, mert drágák és (ismétlem) még nem tökéletesek erre a célterületre. Ahogy fentebb is írtam, a technológia jó irányba halad csak ne a wow faktor legyen a fő szempont. :R

    Juhaszatti
    Mondom, az irány jó de még nem győztek meg eléggé.

    [ Szerkesztve ]

    * Péter - 06302461862 *

Új hozzászólás Aktív témák