Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    itthon lassan 1 hete mindhárman küzdünk torokfájással, fáradtsággal, néha fejfájással, enyhe takonykórral... láz egyikünknél sem volt... fiunkkal voltunk hétfőn gyerekorvosnál, neki sem fordult meg a fejében, hogy tesztelni kellene: asszonyt kiírta vele a hétre táppénzre, én meg itthonról melózok amúgy is már egy ideje... elvagyunk... ha covid, kb akkor sem fog kiderülni :) meg igazából mit lehet tenni? mivel vírus, tünetileg kezelni... (ha az, simán elkaphatta a gyerek még az óvodában, ahol múlt kedden este küldtek körlevelet, hogy szerdától csak az vigye a gyereket, aki nem tudja máshogy megoldani, mert a dolgozók egy része fertőzött...) ...igazából a kontakt-kutatás is tök fölösleges innentől

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #12 üzenetére

    mi is így gondoljuk: 76-78 évesek, fater meg fizikailag messze nem az már, aki volt 10 éve :( nem akarunk rizikózni, ezért nem megyünk... anyukám viszont bőszen szervezgeti a családi ebédeket, amire minket is hívnak ("nem félnek ők a vírustól"), de múlt héten is kihagytuk, mert akkor kezdődtek épp a tüneteink... család többi tagjának nem tilthatjuk meg (pl nővérem tanár, gyerekek középiskolásak, rengeteg emberrel találkoznak napi szinten) ...ők nem aggódnak, de én nem szeretném, hogy bűntudatom legyen később...

    érdekes amúgy, mert elmúlt napokban úgy éreztem, hogy kb 20%-on pörgök, tegnap már jobb volt sokkal: estére már 70-80% körülinek éreztem magam, most meg minimális tünetekkel 95+

    ui: egyébként nem rettegünk a vírustól, de logikusan gondolkodva "ha nem muszáj, ne fertőzzünk már feleslegesen, ha esetleg elkaptuk volna"

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz cskamacska #26 üzenetére

    nem vagyok orvos, de amikor vírusról van szó, miért nyomják az antibiotikumot? hogy az immunrendszerét teljesen agyonlőjék és biztos belehaljon? :U (tudomásom szerint az antibiotikum a baktériumok ellen jó)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz buherton #29 üzenetére

    kb. fulladozol a balaton közepén, mire adnak rád egy golyóálló mellényt, hogy védjen meg abban az esetben, ha netán rád lőnek? :) ...antibiotikummal egyébként sok orvos úgy van, mint valami csodaszerrel: írják fel ész nélkül mindenre

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Geri Bátyó #38 üzenetére

    fiunkat 1éves korában kellett vinni kardiológushoz, mert szülés után minimális zörejt hallottak... kardiológus vizsgálja, kérdezi hogy mostanában kapott-e antibiotikumot? mondtuk, hogy pár hónapja beteg volt és írt fel az orvos... rákérdeztem, hogy ennyire kihat a szervezetére? mire a válasza viccesen: "ha engem 1 hétig lapáttal ütnének, nem lennék utána fitt formában" :DDD ...épp ezért is utálom, ha csomó orvos utána sem jár komolyabban a betegségnek, hanem "ágyúval verébre" -> antibiotikum... megkockáztatom, hogy az esetek többségében semmi szükség nem lenne rá (főleg nem vírusnál, ahol a tünetek enyhítésével lehet a legtöbbet tenni, a többit meg intézi az immunrendszer)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák