Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erer1000

    őstag

    válasz Cifu #13 üzenetére

    tény, a hétköznapi embernek 99%ban elég a gigabit mindenre.
    a többség csak yt-netflix-fb-torrent környéken mászkál, és torrentnél a 300-500megabites csomagok is egész jók, extrém esetben gigabitre cuppan, de fölötte nem igen látja előnyét ez a többség.

    még gamer-ek (ami mondhatni fontos tortaszelet) sem érdekeltek az 1gigabit felett.
    marad a marginális user, akik otthon NAS-t, vagy bármi hasonlót komolyan használnak.oké, nekem is van NAS-om, de én meg kényelmesen elvagyok így is a gigán mint sokan mások
    de amíg máshol nagyobb profitok vanna, nem hiszem hogy olyan gyorsan betömnék ezt a piacot... szóval még pár 5-6 évet szerintem simán várnunk kell hogy tovább lépjünk a gigabitről.

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Cifu #26 üzenetére

    ez szerinted mennyire altalanos, hogy vkinek otthon optikai haloja van fileserverre, meg 2gigas net-re nem kap hardvert?
    mert amugy van ra megoldas, csak az alaplap alapbol nem tudja, de PCIE vagy USB cuccal meg tudna oldani

    az a helyzet hogy mit itt qrvra el vagyunk am kenyeztetve ezzel is, mert vhol meg a 100megabites net is csak alom kategoria, meg a 200megabit a csucs, az is 6-8x annyiert, amit amiert itt a gigat kotnek be
    pedig nalunk gazdasagilag fejlettebb orszagok
    mivel a legfobb piacokon ez meg nem jelentkezik igenykent, amiert fizetnenek is tizezrek, nem fogjak rarakni az alaplapokra
    akinek kell, az megveheti PCIE vag USB csatolokent most is siman, evekkel ezelott is volt ra lehetosege mar igazabol

    de azt ne vard mar el, hogy vki majd a sima netezos gephez, aminel 20-30megabite van joesetben, majd sirni fog a szaja szele, hogy jajmar miert nincs rajta 2.5 vagy 10Gbps csati mar most is, es ezert fizessen annyi ember tok feleslegesen kihasznalatlanul tizenparezerrel tobbet, mert egy kis retegnek mar ez musthave lett
    akkor se lenne meg, amikor ezt a gepet mar kikukazza ezzel a gigabites cuccal, ami 5%-nal jobban sem hasznalt ki 99.999%-ban
    akinek kell majd kifizeti az maganak

    több drón kell ;P

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Cifu #28 üzenetére

    :Y :R :Y

    Őőőő jaaa, gyanús is volt, de nekem már nagyon este volt és 2x60 osztás elmaradt.
    Kövezzetek meg, bevállalom már félálomba írtam.

    "110-120MB/s lesz az," írtam is "Elméletileg " gyakorlatban persze sose éri el.
    Inkább 110 a jellemző + pár de ez így is rohadt lassú.

    Sokan írogatják minek akkora hálózat mikor a NET! nincs annyi.
    Pont hogy az a lényeg nem csak a net létezik. Belső hálózaton pedig semmi nem arról szól milyen neted van.

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • kenwood

    veterán

    válasz Cifu #29 üzenetére

    Az csak az egyik kerdes, hogy van-e link aggregation,a masik, hogy ki tudod-e hasznalni?
    Fontos tudni, hogy port channel eseten a savszelesseg nem adodik ossze, hanem load balancing tortenik. Ez lenyegeben azt jelenti,hogy amig egy forrasbol masolsz valamit,addig aggregalva is max 1 gigad lesz, ha elinditasz masik forrasbol egy adatfolyamot,csak az fog a masik agon menni.
    Elso korben inkabb a switchek koreben fog elterjedni a gigabit+, mert routeolni es natolni oket eleg draga,es viszonylag ritkan van szukseg ra.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Új hozzászólás Aktív témák