Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    M-disc? Hát az meg mi? :C

    Oké, kérdés:
    Hogyan tud olvasni egy közönséges DVD olvasó egy 100 gigás M-disc-et?
    Engem még akár érdekelne is az archiválás, ha minimum 10 évet kibír a lemez hiba nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz nexplo #16 üzenetére

    Felteszem még működnének a szülőknél hagyott lemezeim, amikhez úgy 2010-ben nyúltam utoljára. A mostani eszközeimben ODD meghajtó sincs már évek óta. BD-n sosem filmeztem, szóval a DVD volt az utolsó lemez technológia, amivel képben vagyok.
    Ez az M-disc nekem kifejezetten azért érdekes, mert hosszútávú archiválásra szánják.
    Ha ki lehetne vele váltani mondjuk egy Blackblaze előfizetést + HDD üzemeltetést otthon (bekerülési költsége a bazi nagy vinyóknak - amiket egyáltalán érdemes már tükrözni Blackblaze-el - illetve az a pár watt éves szinten, amennyivel elpörögnek ott magukban), akkor már érdemes lehet elgondolkodni rajta. Fotós vagyok, így képeket és videókat kéne elraknom akár 10-20 évre ha igényli az ügyfél. És ott nem elfogadható a "még helyt áll", oda teljes megbízhatóság kell (persze nyilván ideális tárolással). :K
    Bár egy Blackblaze előfizuval nehéz versenyre kelni, mert ha magamnak oldom meg az archiválást, akkor mindjárt indul a 3 másolat különböző földrajzi helyeken, meg logisztikai problémák, stb...

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz nexplo #19 üzenetére

    Nem igazi probléma általában. Már a szerződésem is úgy szól, h leszállítás után nincs megőrzés.
    Viszont nem ismerek egy valamirevaló fotóst se, aki ne rakná el a képeit. Azért néha megesik, hogy évek után kapcsolatba lép vki, hogy elvesztette a fotóit. Felteszem ez egyre gyakoribb lesz az egységsugarú júzereknél, mivel manapság már online szállítás van sokaknál, esetleg kipostáz egy pendrive-ot cuki kis dobozban. Egyik megoldás sem bolondbiztos és előfeltételezi, hogy az ügyfél tudja kezelni a fájlokat és tisztában van a biztonsági másolat fogalmával.
    Viszont ez az M-disc ez beindította a fantáziám. :)
    Akár nyújthatnék archiválási szolgáltatást is. Ez az M-disc papíron van olyan jó, mint egy nyomtatott album. Igaz ha vki vigyáz az albumra, akkor az is örökélet +1 nap (ha minőségi nyomtatás és nem fakul meg - ideálisan tárolva) és meghajtó se kell hozzá, ami lehet 10 év múlva már nem is lesz kapható.

Új hozzászólás Aktív témák