Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    válasz bigdady #537 üzenetére

    Hej.
    1. - Valószínű nem. Mondjuk mi anno csak szívtunk TP-Link routerrel, de az egy legolcsóbb kategória volt, egyszerre 4-5 eszköz lógott csak a wifin, és lehet hogy hibás szériát fogtunk ki.
    2., 4. - Igen és igen :) Alapból IPv6 címet kapsz, ekkor nem lehet bridge módba állítani a CB-t. DDNS-t abszolút nem kezel, nekem az OMV NAS-on fut a kliens. IPv6 alatt nem tudtam megoldani, de abszolút nem értek a linuxhoz, elméletileg lehetséges (legalábbis no-ip.com-on láttam erre utaló beállításokat). Ha kérsz IPv4 címet (online felületen vagy telefonon), kapsz. Natolt, IPv6-ra visszaállni elméletileg nem lehet, erre a weboldal figyelmeztet is. Szerintem Neked DDNS, külső elérés miatt mindenképp érdemes egyből kérni IPv4 címet, bridge módba állítani a CB-t és marad minden a régi kerékvágásban.
    3. Itt vannak a UPC boosterei. Miért kell, mekkora területet kell lefedned? Bekábelezni a UPC nem fogja Neked a házat az biztos, talán ha a szerelő kollégával külön megegyezel...
    [szerk] Utolsó ponthoz - ha a meglévő routered WiFi adója nem elég erős, lehet hogy érdemes komolyabbra cserélni, hosszútávon talán olcsóbb mint a szolgáltatótól boostert bérelni. Vagy ha a DDNS-hez való IP cím frissítést meg tudod oldani a NASról, érdemes lehet kipróbálni mit tud a CB mint router (DDNS-t NEM :DDD )
    Remélem segítettem :))

    [ Szerkesztve ]

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák