Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    Na, a régi modemmel csatlakozva ma az az üzenet fogadott, hogy nincs internetkapcsolat, ezért kénytelen voltam ma installálni ezt a csodaroutert :U

    A használati útmutatóban lévő lépéseken végigmenve elég könnyen be lehetett állítani. A beállítás során két gond volt, az egyik, hogy csak kb. tizedik próbálkozásra sikerült a router installációs felületére jutni, egyszerűen nem találta a firefox a kapcsolatot a routerrel.

    A második gond az volt, hogy gyenge jelszót nem enged a wifi jelszónak beállítani, tehát bizony kellett kis és nagybetű és szám is a jelszóba, aminek legalább 10 karakter hosszúnak kellett lenni (aláhúzást, más kriksz-krakszot nem próbáltam mert androidos eszközzel is használom a wifit, nem akarok mobil eszközön begépelhetetlen jelszót), szóval nem lehetett a régi jelszót meghagyni.

    És akkor itt a nagy bibi, két eszközzel egyszerűen nem tudok wifin újra rácsatlakozni a routerre. Androidos eszközökkel és egy laptoppal gond nélkül tudok csatlakozni, de két laptoppal az istennek se lehet csatlakozni.

    Amikor a wifi hálózat SSID-jét kiválasztva csatlakozni akarok, akkor kiírja, hogy "hálózati követelmények ellenőrzése", majd kisvártatva kiírja, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz. Aztán annyi :U

    Semmilyen más üzenetet sem tudok kicsikarni a gépekből, semmi más üzenetet sem ad, ami közelebb vinne a hiba megoldásához. A furcsa az, hogy ugyanezek a laptopokat az ugyanebből a routerből jövő WiFree jelre csatlakoztatom, akkor hiba nélkül azonnal csatlakoznak wifin a routerhez.

    Ha viszont a rendes hálózatra akarok csatlakozni, akkor a fenti semmitmondó hibaüzenet jön.

    Mi lehet a hiba oka? Mindkét laptopon Win 8.1 fut, mindkét laptop Lenovo Ideapad (az egyik G50, a másik Z50).

    Már próbáltam újraindítani, hibakeresőt futtatni, de semmit se segített :(

    Még pár kérdés:

    mit csinál az elején lévő Pair WPS feliratú gomb?

    mikor világít az elején a wifi jel?

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák