Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Clickbait #15 üzenetére

    Azt megkérdezhetem, hogy mi az a szak, ahol 3DS-t lehet EDU-ban tölteni illetve melyik egyetemen van ilyen képzés? Én programozóként tanultam nekünk microsoftos dolgok vannak MSDNAA licensszel, de ezt a modellezést nem tudom hol oktatják.

    Blenderben én is szórakoztam régebben, de nagyon sokat kell tanulni hozzá, ha az ember a nulláról kezd. Én is kacérkodom a játékfejlesztés ötletével, nagyon sok ötletem van, mindegyik teljesen egyedi és még nincs a piacon. Nem írok regényeket, de volt olyan eredeti ötletem amit csak papírra vetettem és rá 1-2 évre megjelent a piacon... Egy emberként rengeteg idő egy ilyen projektbe belefogni főleg ha az embernek elvárásai is vannak magával szemben és szeretne egy picit többet egy alap akárminél.

    Azt nem tudom elképzelni hogy tudják ellenőrizni, hogy egy játék modelljei warezolt vagy edu verzióval készültek és nem egy eredetivel. Mármint van képzelőerőm de nem tudom hogy megy ez.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Clickbait #58 üzenetére

    Nekem kicsit olyan half-lifeos hangulat jön le a képekről. Nagyon jók! :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Felmerült bennem egy kérdés. Mi van, ha játékot akarok fejleszteni, de a modellezéshez nem értek és nincs időm/kedvem beletanulni. Akkor ugye vagy szerzek valakit magam mellé akinek pont ez a profilja VAGY veszek modelleket ugye a piacról. UE4 esetében láttam van beépített market. Nah amik ott vannak assetek, azok biztos, hogy mind legális modellező szoftverrel készültek?

    Tehát az érdekelne, ha veszek modell pakkokat, biztos-e a jogi támogatottság és nem vágnak meg azért, mert azokat vettem és nem tudok az előéletükről? (nyilván megnézem a vásárolni kívánt pakkok leírását, hogy használható-e kereskedelmi forgalomban, nem ez a kérdésem)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Clickbait #67 üzenetére

    No hát igen ezt a három opciót én is vágtam, csak ugye a jogi háttere érdekelt inkább, mivel büntit semmiképp nem szeretnék kapni. :P Inkább kicsengetem a pénzt vagy megtanulom vagy hagyom a francba. Bár ez utóbbi a legvalószínűtlenebb, mivel most kezdenék én is bele. Az UT4-et már pár hónapja letöltöttem csak eddig a doksikat bújtam. Aztán nemrég volt humble bundle-ben Cryengine pakk. Na azt megvásároltam egy az egyben, sok mindenhez jók lehetnek az assetek. Van egy rakás hang is benne meg minden ami kellhet egy játékhoz bár ebben több is van szerintem egy játéknál. Azt nem tudom még, hogy ezt csak Cryengine-hez lehet majd használni vagy UT4-hez.

    Van erről valami infód? Tudom csak ki kellene próbálni, de most melóban vagyok és egy ideje nem foglalkoztam a témával. Pár dolgot rendbe kell tennem előtte a gépen no meg fejben is.

    Egyébként tiszta sor, hogy konzisztens játékkörnyezetet úgy lehetne építeni, hogy egy forrásból származnak a modellek.

    Engem egyébként a modellektől sokkal jobban zavar az, hogy még azt sem tudom eldönteni melyik motorral kezdjek el ismerkedni. Az eddig olvasottak alapján (nem csak itt, olvasgattam külföldi fórumokat, egyéb cikkeket) az UT4 a legvonzóbb az üzleti modellje miatt is. Mindenképp olyan motort akarok, ami támogatja a VR-t mert elsősorban arra szeretnék fejleszteni.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák