Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz emvy #39 üzenetére

    "dafuq did I just read"
    Azt, hogy egy chipen belül el lehetne helyezni x86 és ARM magokat is, vagy nagyon elméletben akár még tervezni is lehetne egy új architektúrát, ami mindkettő utasításkészleteit magában foglalja.

    "Fura, itt van mellettem egy ARM alapu gep, meg van egy i686, es mindketton le tudom forditani a C kodot."
    Pont ezt írtam bazdmeg, nem egységesen fejlesztesz rájuk, de vagy te magad nem érted, hogy a több munka miért több munka, vagy fordítás után nem ellenőrzöd külön-külön mindkét rendszeren a működést és végzed el az esetlegesen szükséges optimalizálást, ami a végén akár két különböző forráskódot is eredményezhet rosszabb esetben, vagy egy az eredetinél lényegesen bonyolultabbat, aminek bizonyos részei architektúrától függően másképp fordulnak, más függvényeket hívnak vagy meglévőket másképp használnak, stb.

    Nem értem miért olyan bonyolult azon feltevést megérteni - és ezt mondom mindenkinek - hogy egy architektúrára, egy platformra - összefoglalva a dolgokat - mindig sokkal könnyebb fejleszteni, mint kettőre.
    Pont ezért mondom és tartom magam ehhez a véleményhez: vagy legyen két különálló eszköztípus, céleszközök egyikkel és univerzális eszközök a másikkal, ahogy eddig, vagy valamelyik platformot el kell felejteni, pontosabban ugyanazokra az alapokra kell újraépíteni (mint ahogy van jó ideje már x86 tablet és lesz hamarosan ARM PC is) és nem kell keretrendszerekkel se foglalkozni, az maradjon a webfejlesztők munkája csak. Persze ARM alapokon az ARM-nak szigorítania kéne, hogy mit is kezdhetnek az architektúrával a gyártók.
    Azt meg főleg nem értem a .NET mitől lesz platformfüggetlen keretrendszer itt egyesek szerint, ha csak és kizárlóag Microsoft termékekre érhető el. A Mono minden, csak nem .NET, és akkor nem is beszéltünk az Androidról, amin azért kell a Dalvik, mert túl sok gyártónak van túl sok elképzelése arról, hogy hogyan kell működnie többek között egy processzornak.
    Az IT világában ez a vadkapitalista felfogás se a végfelhasználóknak, se az alkalmazottakat felvenni nem kívánó vagy nem tudó fejlesztőknek nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák