Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én azt nem értem hogy kerülhetnek ki ilyenek?
    Mi a f...nak a komplett fóliarendelési oldal, amikor még legalább 2 hónap, mire megjelenik maga a telefon...
    Sokszor volt már ilyen, hogy bizonyos oldalakon rendelési lehetőségképpen fent van még be sem mutatott telefon. De minek teszik fel? Főleg ha még 2 hónap van hátra a bemutatóig?

    Egyébként ha ez tényleg így lesz, az nagyon szomorú az Apple-re nézve. Eddig is részben divatmajmolásnak tartottam - bár az érdemeit mindig elismerve - de ezután már kissé szánalmas kategóriába esik, hogy mennyire megy a többi nagy gyártó után. És igen, itt a tepsifónra gondolok.
    Éveken át hallgattuk, hogy mennyire tökéletes a 3,55-ös kijelző. És, hogy nem kell nagyobb. Apple fan-ok armadája szólta le azokat, akik nagyobb méretet szeretnének és ezért, mondjuk Samut vagy mást vesznek.
    Aztán jött az Apple-nél is a 4 inches kijelző. Akkor már az lett a tökéletes méret. Azzal már senkinek nem volt baja, sőt maguk az Apple fanboyok magyarázták, hogy ez milyen jó is. De hogy a nagyobb kijelző már fölösleges, kezelhetetlen, nem egykezes használat stb...

    Erre most itt az újabb pofon saját maguknak, mégis csak készíteni fognak tepsifónokat is... :D Eddig legalább becsülte az ember, hogy tartják magukat az elveikhez... erre tessék...

  • Dany007

    veterán

    válasz #68372224 #8 üzenetére

    Én meg azért mérgelődök, mert lassacskán kezd elegem lenni a droidból...
    És halványan gondolkozom azon, hogy a következő telefon megint iPhone lesz.
    De őszintén szólva kicsit félek a 4,5 fölötti képátlótól.
    És nekem a telefont mindenre kell használni, amire való (játék és filmezésen kívül), nem pedig szórakoztató központként. Tehát a minél nagyobb kijelző nem fontos. Persze azért 4 inch legyen meg...
    De na a lényeg, hogy elég gyakran kell ki-be tennem a zsebembe a telefont, gyorsan el kell érni meg ilyesmi...
    Na most ez lehet, hogy egy 5,5 inches kijelzővel már problémás lenne. Nehézkes lenne stabilan fogni egy kézzel, meg v.színűleg a zsebemben se férne el olyan kényelmesen.

    No mindegy a váltásig még van pár évem gondolkodni ezen. De akkor is... A design se tetszik egyébként. Az 5-5S-nek szép formája van, egyedi és igényes. Ez meg amit itt látunk tényleg leginkább már Samu féle tepsi szappantartóra hajaz. És ez szomorú.

  • Dany007

    veterán

    válasz janitor01 #15 üzenetére

    Egyetértek. Azért is csodálkoztam ennyi... hogy ez nem lehet véletlen, ennyire nem hülyék az emberek. Szépen elkezdik a nép izgatását az iPhone-ra, hogy mire eljön a bemutató, addigra már mindenki a plafonon legyen és másnap már adja is le a rendelést.
    Amúgy megfigyelhető volt az elmúlt jópár évben, hogy azok a "pletykák" amik rendszeresen időről-időre előjöttek a végén mind (majdnem) igaznak bizonyultak. Így volt a nagyobb méretre váltással, az ujjlenyomat olvasóval, design-al stb...

    A szomorú részt azt viszont tartom továbbra is. Egész egyszerűen segget csináltak a szájukból. Most, hogy ezt marketing vagy anyagi szempontokból az mindegy. És nem csak a fanboyokra gondolok, hanem magára a cégre a cég kommunikációjára. Amikor éveken át hajtogatták mi is a tökéletes méret, majd aztán ők maguk is "megszegték"...

  • Dany007

    veterán

    Hűha. :D Kicsit sokan lettetek az elmúlt órákban...

    @Touch-ko:

    Igen az. Nem azt mondtam, hogy ez gond vagy probléma, de attól még az.
    Sok Apple-ös szidta a többieket, amiért a Samu meg az LG meg a többi "tepsitelefonokat" gyártott. Erre most az Apple is beszáll x évvel később. Ez nem az igények követése, hanem vontatott cammogás nagyduzzogva a vásárlói igények irányába... :U Azért nem ugyanaz.

    "Mellesleg ha mar a majmolasnal tartunk, akkor ennyi erovel minden gyarto majmolta az iPhone, iPod, iPad, MacBook Air konstrukciokat..."

    De én ezt soha nem is tagadtam!

    A szivárogtatások meg elég gázosak. Ugye i4-nél egy Apple melós hagyta ott véletlenül(!!!) a telefonját egy bárban. És úgy szivárgott ki az i4 design-ja. Na ne akarja már nekem bemesélni senki, hogy egy diplomás mérnök, aki a világ egyik "legnagyobb" cégének következő világmegváltó prototípusával mászkál, majd pont véletlenül(!!) hagyja ott egy kocsmában... :U
    Ugyanmár, ennyire ne legyünk naívak.

    Egyébként a szivárogtatások nem arról szólnak, hogy mm-re pontosan leírják az új telefont! Helló! :D Erről senki nem beszélt. És az a barom iPad tok gyártó jól meg is érdemli...
    Ez arról szól, hogy hozzávetőlegesen a sok pletyka alapján már nagyjából ki lehet következtetni milyen lesz az új iPhone...
    Lásd i4 design, lásd 4 colos kijelző, lásd ujjlenyomatolvasó. Ezt mind mind hónapokkal az aktuális készülék megjelenése előtt már lehetett tudni olyan pletykákból, mint ez a hír is! És nem centire pontosan mondták meg a méretet, hanem csak annyit, hogy 4 col körüli lesz stb... nem mondták meg milyen technológiát használ majd az ujjlenyomatolvasó, hanem csak annyit, hogy lesz benne.

    @tybsen:

    "Konyorgom, nem a bibliat irta az apple, csak akkor tett egy ilyen kijelentest, amit akkor ugy gondolt (a felsovezetes vagy valaki vagy akarki, tok mindegy). Ennyi. Akkor ez volt. Azota valtozott a vilag, valtoztak a piaci igenyek, ezert ok is ehhez igazodnak. Ha pontosak akarunk lenni, kesve reagaltak."

    Pontosan így van. A különbség annyi, hogy akkor nem a piaci igényekkel indokolták a 3,55 col megtartását, hanem azzal, hogy ez a tökéletes és ez a tökéletesen kényelmes! Nem mindegy!
    Most meg egyszerűen a kényelem, meg a tökéletesség már nem számít, már a piaci igények számítanak. Ami szerintem is egy teljesen normális folyamat, csak akkor nem szabad ilyen kijelentéseket tenni akkor(!) amikor a Samu LG stb gyártók már rég 4 inch fölötti telefonokat gyártottak!
    Tehát a piaci igény már nagyon régóta megvan rá (lásd Note 1-2-3) stb...

    @Touch-ko:

    Nem csak Jobs mondta, hanem kb a komplett Apple fanboy közösség is egy az egyben. Ez volt az egyik indok amiért nem vesznek más gyártók csúcsmodelljét, mert más tepsit gyárt...

    Szóval, hogy tisztázzuk. Én nem azt mondtam, hogy baj ha az Apple megy a piaci igények után. Ez nyilvánvaló. Csak az bosszant, hogy ez a fajta piaci igény már évek óta fennáll(!), miközben az Apple-ösök kb mindenki mást fikáztak ezügyben és maga az Apple is úgy kommunikálta le az egészet, hogy azért nem gyártanak tepsit mert az ő méretük a tökéletes, a kényelmes az ideális... Erre tessék.

    @joey20:

    Nekem még mindig a 2G iPhone áll legjobban kézre. Az ívelt fém hátlap... 3,5-es méretben. Na az tényleg tökéletes volt! Ezek a mostani szögletes széllel rendelkezők szépek, designosak, de közel sem olyan kényelmesek és jófogásúak, mint amilyen a 2-3G voltak.

    Héj, de régen beszéltünk! :D De látom, azért Apple topikban még mindig összefutunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #34 üzenetére

    Hát, elhiszem. Bár asszem neked felsős droidod volt, azért ott kevesebb a probléma.
    Én akkor csalódtam nagyot, mikor a kiadott két plusz rendszerfrissítésből egyik se volt használható és problémás lett tőle az amúgy tényleg problémamentesen használható telefon.
    A másik csalódásom akkor ért, amikor a gyerek kezébe került a telefon és kb fél óra alatt taccsravágta - állóra fagyasztotta - az amúgy 1,5 éve zökkenésmentesként használt Xperia P-t. :U
    Ugye, egymásra nyitja a youtube videókat, amit ez a szar meg is tart a háttérben.. plusz a játékok stb... és egy idő után behal tőle... Na mindegy a lényeg az, hogy pár évig még ki kell bírnom, aztán ha lesz fölös pénzem telefonra megint, akkor v.színű én is iOS eszközt veszek.
    Ja, mert amúgy a gyerek apám i4S-ét is nyúzza de azt még nem tudta kiakasztani! :D

    A pc-vel egyébként nincs bajom. Még egy iPad mini kéne a gyereknek (ugye ezen már agonizálok pár hónapja) de jelenleg nincs rá keret és egy ideig még nem is lesz. No, de ha lenne, akkor a PC már nálunk is csak filmezésre (tv-re kötve) meg játékra meg néha munkára kellene. És akkor a napi netezős dolgokat meglehetne oldani a minin. De hát ez még a jövő zenéje... hacsak nem szakad rám egy bank...

    A RMBP szvsz csak indokolt munka szempontjából éri meg az árát. Csak hogy leváltsunk egy random pc-t vagy laptopot, ahhoz szvsz túl drága.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #91 üzenetére

    Azt mondjuk már én is tapasztaltam, hogy egy régebbi iOS cucc új frissítéssel erősen betud lassulni, lagolni.
    Apám sima 3G-je anno teljesen meghalt a 4.0-as OS-től. Vissza kellett rakni a 3. akárhányast, hogy használható legyen. Totál beakasztotta a gépet.
    De ugyanez volt sógorom 3GS-ével is. Az újabb OS-ektől belassult és mindenféle anomáliákat okozott..
    Szóval ennyit ér kb az, hogy az Apple még évekig támogatja az adott készülékeit. Hát igen, kb 1 évig max 2-ig még ér valamit, de az utána következő frissítések egy 2 éves készüléket már csúnyán beakasztanak.

    @Tibee86:

    Köszönöm! :)
    Igen tudom. :) Nem véletlen. Mert rohadtul ba...a az agyamat hogy akkoriban az összes apple fanboy fikázott mindenkit aki 3,55-nél nagyobb kijelzőt szeretett volna, merthogy az milyen szar és használhatatlan...
    Ennyi. Most meg itt a kettősmérce... Tényleg úgy van, hogyha az Apple csinálja akkor istencsászár királyság szent és sérthetetlen, ha valaki más akkor meg szar csak úgy.
    Pedig ugyanolyan hasznos volt a nagyobb kijelző több évvel ezelőtt is, mint ma. Csak ma már az Apple is rájött erre.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #95 üzenetére

    Az okés, de az Apple-nél se marad tökéletes. :) Hát most mondtunk meg linkeltek pár példát pont erre...

  • Dany007

    veterán

    válasz Tibee86 #97 üzenetére

    Na ez a korrekt hozzáállás.
    Épp ezt akartam írni még pluszban, hogy azért vannak páran Apple-ösök is, akik azért elismerik, hogy Jobs-nak bizony igaza volt és nekik már nembiztos, hogy kéne tepsi iPhone.
    Én is azt mondom - ha olvastad a korábbijaimat -, hogy 2G-3Gs forma volt a legjobban kézre állóbb.
    Ettől függetlenül nekem még talán a 4,7 - ami most a pletyka - beleférhet. Mert feláldoznám a kényelmes használatot a nagyobb kijelző / látvány stb érdekében.

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #104 üzenetére

    Teljesen mindegy melyik telefont hozom fel. A lényeg az OS verziója.
    A 3G 3. akárhányas OS-szel jött ki. Majd a 3GS-re jött a 4. akárhány... Na most hurrá mindenki örül a 3G is megkapta a 4. akárhányas szoftvert mert az Apple ilyen jófej... Eredmény? Széjjel akadós iphone...használhatatlan, gyári szoft vissza...

    Szóval nem az a lényeg, hogy mennyi ideig támogatja, hanem az, hogy abban az időben amíg támogatja mennyi ideig jön rá olyan OS ami nem lassítja be az adott készüléket, nem lagol és nem akasztja be?
    De egyébként ott van Sly videója, szerinted kamu? Nézd csak meg milyen szépen fagy az iOS is.
    Egyébként mindezek ellenére ha olvastál korábban tudod, hogy a következő telefonom - majd egyszer valamikor - újra Apple lesz az már biztos. Tehát nincs vele bajom összességében csak tudni kéne helyén kezelni a dolgokat.

    És igen, valóban rendkívül sokáig ad támogatást. De egyrészt itt figyelembe kell venni azt amit az előbb írtam, hogy okés, hogy évekig ad támogatást új OS-t, de az utolsó időszakban az már csak belassítja azt a régi telefont...
    Másrészt meg mivel éves szinten egy telefont ad ki (mostmár talán kettőt is, bár hardveresen továbbra is csak 1 új van ugye az i5C az i5 hardverét kapta meg) azt hiszem közel sem olyan nagy meló megcsinálni a támogatást éveken át. És mivel ezeket is kb prémium árkategóriában nyomja, ez el is várható.
    Más gyártótól is elvárható lenne persze, de ott azért jobban érthető, hogy a Samu, LG, stb csakúgy fossa magából a készülékeket tucatszámra... Így nemcsoda ha nem tudnak mindegyikkel éveken át foglalkozni. Nem szép dolog én sem pártolom, de megérthető.

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #108 üzenetére

    "Mellesleg miert koteles a gyarto egy 2 eves keszulekre egy olyan OS-t kiadni, ami gyorsabb, mint a 2 evvel azelotti verzioja. Mellesleg az utolso mondatod nem ertem, milyen gyari software ment vissza??"

    Félreérted. Nem azt mondom, hogy legyen gyorsabb, mint az aktuális verzió, hanem, hogy maradjon meg legalább olyan gyorsnak mint eredetileg volt.

    Mondom a példát. i3G majd i3Gs. A 3G-t 3. akárhányas szofttal vettük. Mindegy, tökéletes volt. Aztán kijött a 4.0 akárhány, felfrissítettük és belassult az egész, laggolt fagyott stb... Érted? Tehát nem azt vártam, hogy az új OS után olyan gyors legyen egy 3G, mint egy 3Gs, csupán annyit, hogy ne lassuljon! De mégis lassult saját eredeti állapotához képest(!), ezért vissza kellett "hekkelni" rá a gyári( ez alatt azt értem, hogy az eredeti, amivel vettük) OS-t.

    "Ha az iPhone4-en ugyanolyan gyors lenne az iOs7.1 mint az iPhone 5S-en, akkorszerinted ki a franc venne 5S-t??? "

    Az előbb mondtam. Egy új OS-től nem sebességnövekedést várok, hanem csupán azt, hogy új fícsörök mellett ne csökkenjen a sebessége. Nem egy új iPhone-hoz képest, hanem saját magához képest. Na ez a második, harmadik frissítésnél már nemigazán szokott összejönni.
    Igen az i4S-en elég jól fut az iOs7. De azt pl mi még valami 6. akárhányas OS-szel vettük és akkor ha picit is, de gyorsabb volt! Érted mit mondok? Nem i5-höz hasonlítom, hanem önmagához.
    Jön a példa, apámnak megvettük az i4S-t iOS 6-tal már. Minden fasza volt, tökéletesen futott, legyen ez 100%. Aztán jöttek frissítések és most nemrég jött az iOS7, amit persze apám azonnal telepített is. Na ekkor a telefon sebessége már csak olyan 90%-os volt önmagához képest. Egy i5 vagy i5S persze, hogy 200%-kal gyorsabb hiszen komolyabb hardver van alatta, szóval arról szó sincs amit írtál. :) Nem akarom én azt, hogy az i4S olyan gyors legyen, mint egy i5. lol. De ha frissítem az i4S-t akkor ne legyen már lassab frissítés után, mint előtte! Érted? Ez idegesített.

    Nekem nincs igazán bajom az Applel -bár tény, hogy ez a méretnövekedés nem lesz szimpatikus -. Engem inkább az Apple fanboyok idegesítenek, akiket elvakít a rózsaszín köd és nem képesek racionálisan látni a dolgot. Amellett, hogy én fikázom - annyira nem is egyébként - az Apple-t az érdemeit is elismerem! Na az Apple fanboyok viszont abszolút nem ismerik el az Apple esetleges hibáit. Sőt sokszor még azt is pozitívumként adják elő... Ennyi a különbség.
    Szóval nekem tényleg nem a gyártóval van gondom, elismerem, hogy igen jó készülékeket gyárt, jobbat, mint mások. Ezért is akarok majd a jövőben újra olyat venni. Btw kb előbb volt iPhone-om mint ahogy az itthoni átlag többség tudta volna mi is az...
    Csak aztán ebből itthon egy divat meg mánia nőtte ki magát. És sokan tényleg elvakultak. Ennyi az egész, őket nem lehet megérteni...

    "Premium ar? Maximum Magyarorszagon."

    És szerinted milyen fórumon beszélgetünk és vitázunk milyen emberekkel? Mert ez egy magyar fórum, többségében magyar és többségében Magyarországon élő emberekkel. Akkor egyértelmű, hogy igen, én is Magyarországra gondolok, mikor azt írom prémium ár.

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #111 üzenetére

    " Milyen szemet a PC ipar is, hogy a 386-os gepeken mar nem fut a Win8, nem?"

    De 386-osra nem is tudsz win 8-at telepíteni! :) Sőt, van egy ajánlott konfigurációja ami alatt szintén nem érdemes, sőt 4GB ram alatt sem igazán érdemes ha jó sebességet akar az ember.
    No de itt lehet választani. Lehet fejleszteni a hardvert.
    IPhone-nál meg ott van vagy felteszed vagy nem. Ha akarod az új fícsöröket akkor felteszed és kockáztatod, hogy belassul-e tőle vagy nem. Hivatalosan nem tudod visszatenni a régit ha esetleg az új nem tetszik.

    Nekem pl a 6-os design jobban bejön, mint az új váltás ami a 7-essel jött.

    Nekem mindegy hányas OS-szel jött ki a i3G, mi 3. valamivel vettük. Majd jött rá a négyes és belassult. Ennyi bajom van csak semmi több. Nem várom el, hogy az új OS-szel ugyanolyan gyors legyen, mint egy i5. Azt várom el és ezt értsd meg, hogy ha új OS-t telepítek akkor maradjon a sebessége olyan, mint amilyennek megvettem akármilyen OS-szel is vettem. Érted mit mondok? A lényeg, hogy az eredeti állapothoz képest az új OS ne legyen lassabb. Ennyi. Semmi több.

    Még nem fogok iPhone-t venni. Megfogadtam, hogy majd legközelebb az i7-et veszem meg. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #114 üzenetére

    Uh bakker... Engem nem a support ideje érdekel...

    Hanem az, hogy mindenki ömleng az élvezettől, hogy az Apple milyen sokáig támogatja a telefonjait.
    Na igen, de hogy? Úgy, ahogy fent Syl leírta!

    "Az Apple a 2.0-val kezdte el arulni, majd jott a 3.0 (te ekkor vetted) aztan a 4.0. Aztan most panaszkodsz.."

    Okés, akkor maradjunk ennél. Tegyük fel, hogy megvettem 2.0-val az elején. Eltelt 1 év és kiadtak hozzá 1 frissítést ami jó is volt. Hurrá. Aztán eltelt mégegy év és kiadták hozzá a 4.0 ami kb tönkretette a telefont. Na ennyi. Látod már? Okés, hogy adtak később javítást hozzá, de azzal is lassúbb volt, mint 2.0-val! Érted már lényeget?

    Engem nem érdekel hány évig támogatják a telefont de amíg támogatják addig az pöpec legyen! Érted már? Mert hiába veri magát az Apple a több éves támogatásra, ha a végén már úgy belassítja az adott telefont, hogy vehetsz másikat. Akkor annak úgy nincs sok értelme.

    "Varom valaszod miszerint szerinted mennyi ideig kellett volna meg sebessegvesztes nelkul futni az iPhone3G-den a legujabb iOS verzio"

    Annyi ideig, amíg meglehet oldani sebességveszteség nélkül! És pont! Ennyi nem több. Ha csak úgy kaphatom meg az új fícsöröket hogy belassul tőle a telefon, akkor köszönöm de nem kell!

    Ezért lett tele a f.om az androiddal is!
    Xperia P-hez is kiadtak még 2 frissítést 1,5 éven belül, de mindkettő szar volt. Több ponton is belassult tőle a telefon, így fogtam magam és visszaraktam a gyárit. Ezzel tökéletes. Úgyhogy itt számomra pont semmit nem ért a frissítés. Ezért se veszek többet androidot.

    Szóval jobb az iOS telefontámogatása, ezt sose mondtam hogy rosszabb. De a hosszú támogatási idő nem feltétlenül jó dolog ha a végén már belassul tőle a telefon.
    Tényleg szarok rá meddig támogatják a telefonok, mert én úgy veszek telefont, hogy az eredetileg hozzáadott szoftverrel is tökéletes legyen! Tehát nincs szükségem frissítésre, alapvetően az Xperia P-nél sincs, mert jó ez így nekem. De ha már adnak hozzá, akkor attól nehogymár belassuljon a telefonom! Nem kell, hogy gyorsabb legyen, mint volt, de maradjon meg olyan sebességűnek mint amikor vettem. Ennyi.

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #136 üzenetére

    "O azt allitotta, idezem:
    "A 3G 3. akárhányas OS-szel jött ki." ez baromsag, erre reagaltam.. "

    Kurvára nem ezt mondtam!

    #109-es hsz: "A 3G-t 3. akárhányas szofttal vettük. " -> Ezt írtam! Olvasd újra, mielőtt teljes hazugságokat adsz a számba! Aztán majd ha sikerült elolvasni, akkor folytathatjuk. Soha nem írtam azt, hogy 3-as OS-szel jött volna ki!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #138 üzenetére

    Ó b.meg! A #109-ben már javítottam ha olvasnád, és te még mindig 30 hsz-el később is ezen lovagolsz? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Touch-ko #140 üzenetére

    Te meg 40 hsz-óta ezen ugrálsz, holott elég lett volna elolvasni a 109-es hszemet és már tudnád is mire gondoltam!
    Na akkor szerinted Te nem trollkodsz? Mindezt úgy, hogy az eredeti mondanivalót csak kb 20 hsz-szel később értetted meg...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák