Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Zé. #10 üzenetére

    "a Samsung Note 10 lite-nél nincs Gorilla üveg!??"

    Ezt mégis honnan veszed? Vagy a hátlapról beszélsz? Mert ott valóban nincs (vagy ki tudja, ha egyszer nem mondtak róla semmit), csak ez épp hogy új dolog, nem "régi, raktáron maradt alkatrész"... Ha glasstic, ha más, semmi régi nincs a dologban.
    És persze ennek semmi köze azokhoz a valódi "műszaki paraméterekhez", amik fontosak, és amik mind az LG, mind a Moto készülékeiben sokkal elmaradottabbak, vagy hiányosabbak. Mondhatni nem egy ligában játszanak ezek a mobilok.

  • doooo

    veterán

    válasz Zé. #13 üzenetére

    Szerinted én honnan vettem azt, amit írtam? "Mert ott valóban nincs (vagy ki tudja, ha egyszer nem mondtak róla semmit)"...

    Még mindig nem tudom, mit számít miből van a hátlap... Gondolod, hogy a legnagyobb gyártó egy nem-telefonokra illő, ócska, ránézésre törő üveget (vagy épp üveghatású műanyagot, ami nem is törik egyáltalán; bár ahhoz akkor műanyag keret is dukálna, vagyis akkor ez nyilván üveg) rak egy ilyen kaliberű mobilra?
    Nem csak a Corning készít edzett üveget... lehet, hogy Gorilla is, hisz senki nem cáfolta...
    Semmiféle relevanciája nincs ennek a mobil megítélhetőségében, az ég egy adta világon semmi. Ugyanúgy lehagyja a másik két, fent említett mobilt.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Zé. #16 üzenetére

    Na hát az egyértelműen Gorilla... ha le van írva (most rákeresve vannak oldalak, ahol írják), ha nincs, mérget vennék rá. A legszakadtabb mobiljaikon is az van. Előlapon amúgy sincs nagy mese lehetőségek terén. Mondjuk így belegondolva a hátlap is az lehet (ha már annyi bizonyos, hogy nem műanyag). Szóval ezt a dilemmát megoldottuk. :P Amit te olvastál GSMArenán, az csak a hátlapra vonatkozott.
    A GHz-es dolog viszont már nem ilyen egyszerű. A 665 sokkal erősebb a 800-nál. Egyrészt a 8 mag elvileg (amennyiben implementálva van a HMP-Heterogeneous multi-processing lehetősége) együtt is működhet, másrészt a magok eleve teljesen mások, tehát ha az egyik alacsonyabb órajelen is megy, sokkal erősebb a réginél, ami esetleg magasabb órajelen ment. Ez is tuti. ;)

  • doooo

    veterán

    válasz Zé. #18 üzenetére

    Olyan nincs, hogy egy okostelefonra ne karcálló üveget tegyenek. Egyszerűen nincs. 200 ezerért, a legnagyobb gyártó, "legprémiumabb" szériájában (még ha egy "Lite" nevű telefon is), 2020-ban, hatványozottan nincs. Nem tudom miféle oldal ez, de úgy tűnik nem sokat számít, mit ír rajta (magyarán semmi értelme, egy nagy rakás sz@r). Elmondtam, hogy mi a helyzet. Ha az üveg márkája nem is nyilvános, ne hidd azt, hogy 100 éves, karcolódó ablaküveget raktak rá... Egyszerűen irreális ilyeneket képzelni, és nincs az az ismeretlen oldal, ami bizonyíthatná az ellentétét. Küldjön valaki a JerryRigEverything-nek egy ilyen mobilt, és tegyünk végre pontot erre a hülyéskedésre, hisz úgy tűnik amíg nem látod a saját szemeddel, hogy mennyire karcálló, nem akarod elfogadni a tényeket. Márpedig karcálló, ahogy minden más, valamit is érő mobil is az.

    Mindazonáltal, ha egyébként beírod, hogy "Note10 Lite scratch test" a Google-be, akkor még ki is fog dobni pár videót, amiben mindenféle szerszámokkal ütögetik, meg kapargatják, és láss csodát, nem karcolódik, sőt, itt egy link egy valóban neves, és megbízható oldalról is, ahol a képernyő adatainál azt írja, amire a legjobban vártál: [link] !!!!!!!!!!!!!"Scratch-resistant glass (Corning Gorilla Glass)"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ha ezek után azzal jössz, hogy már nem is üveg, ami rajta van, akkor be lehet zárni végre a komplett fórumot, hisz elértünk a dolgok legaljára.

  • doooo

    veterán

    válasz Reggie0 #21 üzenetére

    Mi az, hogy semmit sem jelent? Azt jelenti, hogy a fentihez hasonló egyének látják a saját szemükkel, hogy miféle, vagy milyen erejű behatásoktól karcolódhatnak, illetve, hogy van rajta edzett üveg, vagy sem. És a Note10 Lite ugyanúgy viselkedik ebben, mint bármelyik másik mobil. Senki nem beszélt "abszolút karcállóságról", csak arról volt szó, hogy a Note 10 Lite Gorilla borítású-e, és ha mégsem az, rosszabb-e bármelyik konkurensénél. A válasz igen, olyan borítású, és nem, nem rosszabb (és persze nem, nem abszolút karcálló, hisz olyan aligha létezik a mobilok között), és a téma itt le is zárul végre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák