Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donceleger8

    őstag

    válasz schawo #6 üzenetére

    A lényeg az utólag csináláson van! Itt egy kattintás és kész! Amit meg nem tudnak megcsinálni a fényképezők, de ez meg igen, az a videó Full HD-ban 6x-os veszteségmentes zoommal. Szintén nem utólagos munkával.

    Egyre jobban tetszik nekem is, csak sajnos nagyon drága még!

    (#9) Brutális eb

    Nekem meg pont a "szimbi" a szimpatikus! Más rendszerrel nem is érdekelne! :R

    [ Szerkesztve ]

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz Brutális eb #13 üzenetére

    Miért is lenne fikció? Ezek a képek is egy 808-al készültek! Szóval nagyon is valóságosak, vagyis képes ilyen jó képekre is, az meg már nem a készülék hibája, ha kedves user nem tudja kihozni belőle a maximumot!

    (#14) schawo

    Érdekes, a családban az én N8-am megveri a 35 ezres kompaktot is. Sőt, én konkrétan egy Pana TZ2-őt adtam el, miután megvettem az N8-at! Feleslegessé vált ugyanis, pedig annó 75 ért vettem! És azt hogy jobb, nem csak én állítom, akik látják a képeket, azok mind ezt állítják!

    [ Szerkesztve ]

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz schawo #20 üzenetére

    Nos, az eddig látott tesztvideókban nem láttam minőség csökkenést. Mivel a full hd felbontása 1920x1080, a 41 mpx-el meg jóval nagyobb felbontás érhető el, így zoom esetén összefűzi a pixeleket és a felbontás még zoom esetén is megmarad a full hd méretben. Akkor miért is lép fel minőségromlás? Pontosan nem tudom leírni a technikát, minden szakkifejezést nem bírok megjegyezni, de olvass róla.

    Másik meg, most én is linkelhetnék ide olyan teszteket, ahol kompaktokkal hasonlítják össze. Képeket mutattak a delikvenseknek ők meg szavaztak rájuk. Csak a végén derült ki, hogy az N8-ra szavaztak többen, és a kompakt, ami egy Sony volt csak a második helyezett lett.
    De nem linkelek, mert több ilyen teszt is van, és van olyan is, ahol az N8-at tartják rosszabbnak! Ezt mindenki döntse el saját maga! :R Nálam bizony kiváltott egy kompaktot, és büszkén mondhatom, hogy a családban nem épp a legolcsóbb kompaktokkal is felveszi a versenyt!

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz Valzor #46 üzenetére

    És szerinted ennyi a telefon?
    Kb ott van még a full hd videófelvétel, a telefonfunkciók, internetezési lehetőség, multimédiás megoldások, fullos navigáció! A teljesség igénye nélkül! Kíváncsi vagyok vajon ezeket is megvalósítanád-e ebből a pénzből??

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz pronyo #128 üzenetére

    Nagyon szépen köszönjük ezt a valamit, de az a helyzet, hogy mielőtt bármit is írnál, nem ártana utána nézni a dolgoknak! A telefon ugyanis mindössze 5, illetve 8 megapixles képeket készít (lehet van több méret is, de általában ezeket említik) és a pixeleket fűzi össze hogy még tökéletesebb legyen a képminőség! 41 mpx-ből dolgozni azért mégis is csak jobb, illetve a lényege az optikai zoom kiváltása, mivel így már egy 3x nagyítás mellett sem romlik a képminőség, illetve videónál ennél durvább közelítés is eszközölhető!
    Szóval erőteljes olvasást javaslok a számodra!

    Mellesleg már az N8 kamerája is messze túlmutat egy mobil kamerás képességeitől, én amikor megvettem egy csomó tesztképet néztem, igen marketing képeket is, és bizony nem csalódtam a magam által készített képek minőségén, pedig nem is vagyok profi fotós! Mivel a telefon tudja ezeket mondjuk egy profi fotós keze által, az azt jelenti, hogy képes erre, az meg már ne a telefon hibája legyen, hogy lusták vagyunk normális képeket készíteni.
    Az ég az kiéghet egy kompakt gép esetén is, nem értem hogy jön ez ide.
    Amúgy az N8 esetében kellemes csalódás ért, mert rosszabbra számítottam, így ha a 808 még ennél is jobb, márpedig biztosan jobb, akkor nem hinném hogy sok csalódás érné a majdani tulajokat.
    Amúgy meg elég sok videó van már róla a neten, ahol a pl a videós részt mutatják be, marha nehéz elindítani a felvételt és zoomolni, miközben a gép teszi a dolgát. Fényképezni sem olyan bonyolult, mint ahogyan azt állítod és akit kicsit is érdekel a fotózás, az veszi a fáradságot és utánaolvas, hogyan lehet még jobb képeket készíteni. Aki meg ilyen telefont vesz, annak meg nagyon fontos a kamera és valószínűleg ért is hozzá valamelyest.

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz pronyo #133 üzenetére

    Nincs szükségem a fizikára, a saját szememnek jobban hiszek, mint ami le van írva! Nekem az N8 annyira megfelelt, hogy a 70 eFt-os Panasonic gépemet el is adtam, mert minőségben hozta azt a szintet. Pedig a teló 65 eFt volt és ugye nem elsődleges funkciója a kamera.
    Aki meg nem ért a fotózáshoz, az nem fog hirtelen jó képeket lőni, csak mert beszerez egy tükrös gépet!
    Nem kell asszisztencia, magad is megoldhatod a helyzetet, ha elég affinitást érzel a dolog iránt!
    Nálam kevés a kiégett ég. Ez meg még komolyabb paraméterekkel rendelkezik, mint az N8!
    Sajnos a drága ára miatt majd csak másfél-két év múlva gondolkozhatok el rajta.
    Na mindegy, nem szaporítom a szót! A tankönyveknél ezerszer többet ér a saját tapasztalat. Ha van kedved és lehetőséged akkor csinálj pár képet egy N8-al.
    Attól a 808 csak jobb lehet!

    [ Szerkesztve ]

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz pronyo #136 üzenetére

    "valós körülmények között végzett tesztek"

    Miért, a tesztképek valamilyen kitalált bolygón készültek vagy mi?
    Továbbra is azt mondom, hogy a telefon képes ilyen képre, mert ott van, látod.
    Az meg nem a telefon hibája, ha valaki nem tudja kihasználni!
    Szerintem az emberek nem vesznek olyan termék amit nem tudnak használni.....
    áááááá hagyjuk! :W

    [ Szerkesztve ]

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz pronyo #139 üzenetére

    Na ebben egyet értünk! :R :)

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz Turbomann #146 üzenetére

    Pont az iPhone-t emled ki, mint legjobb supporttal rendelkezőt? :U
    Az iOS 5 legnagyobb durranása a Siri (ami mellesleg arra a kérdésre, hogy melyik a legjobb telefon azt a választ adta, hogy a Nokia Lumia 900), pont nem kapja meg a 3GS, hát hogy is mondjam, kissé vegyes érzelmeim vannak a frissítés lehetőségével!
    Aztán most jön majd az iOS 6, ami valószínűleg az iPhone 5-tel jön, mert nagyobb lesz maga a telefon, állítólag 3,9", a felbontása meg 640*11** valamennyi, ez már 16:9-es, tehát a rendszert is újra kell írni, így a 4 és 4S támogatása is halott lesz, viszonylag gyorsan!
    Androidnál vicc a support, Galaxy S2, ami két magos, csak 1 év után nagy nehezen kapta meg a két magot támogató rendszert! Eléggé vicces!
    A Nokia pedig pl az N8 esetében, ami már több mint 2 éves készülék, már a 3. rendszert adta hozzá. Ott volt ugye a Symbian 3, majd az Anna, végül a Belle.
    És azért innen-onnan FP1 jellegű kisebb frissítésekhez is hozzá lehet jutni.

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

  • donceleger8

    őstag

    válasz Turbomann #151 üzenetére

    Először is Symbian, legalább írd le helyesen!
    Azután pedig nem tudsz minket meggyőzni, hogy szar, mint ahogy mi sem téged, hogy jó!
    De nem is így kell ezt nézni, hanem úgy, hogy minden rendszer jó valamiben, szóval nincs szar meg jó rendszer, csak MÁSMILYEN rendszer van!
    Nekünk a Symbian jön be és kész! Vagyis csak előnyöket tudok felsorolni, amik nekem fontosabbak egy telefon használata során!
    Ilyen pl a kikapcsolt állapotban ébresztés, lefelé fordításkor némítás és szundi aktiválás (bár ezeket lehet más rendszer is tudja, de pl iPhone-on és kb 4 különböző android rendszerű telefonon nem sikerült megcsinálnom), kicsit komolyabb vizekre evezve említeném meg az üzemidőt és az optimalizáltságot. Igaz, az iOS is remekül van optimalizálva, ha nem a legjobban, ellenben nagyon zárt, vagyis nem igazán testre szabható. Ami számomra nagyon fontos az a kamera. Más rendszer nem képes ilyen jó kameramodul kezelésére, ha tudnának akkor már rég leutánozták volna az N8 képességeit, de ezt 2 év távlatával sem tudták megoldani. És ugye kapuban a 808! Én ide sorolnám az FM Transmittert is, bár ez valószínűleg nem rendszer függő, de mivel mostanság ez a ficsőr csak symbian rendszerű telefonokban van, így némiképp joggal mondhatom, hogy a Symbian egyedisége!
    A jó optimalizáltságnak és a GPU-val való tökéletes együttműködésnek köszönhetően nem kell csúcs hw a készülékbe, hogy normálisan fusson, így lehet az, hogy az N8 még a mai napig megállja a helyét mind sebességben, mind teljesítményben! És ezt úgy nézd, hogy 2 éves telóról van szó! Persze vannak nála gyorsabbak, de most pl haver új ARC S készülékével összehasonlítva nem vészes a történet. Androidba meg már a 4 magokat pakolgatják szinte teljesen feleslegesen, mert a benchmark eredmények mutogatásán kívül szinte semmire sem használható. És itt jegyzem meg, hogy a PureView is csupán 1 magos procival lesz szerelve, ellenben a multimédiában mindent verni fog, nem kicsit, nagyon!
    Ez az én, és lehet mondhatom, hogy más álláspontja is. Neked biztosan más szempontok fontosak. Tehát ismétlem, mindegyik rendszer jó, nincs rossz rendszer, csak MÁS!
    Peace :R

    [ Szerkesztve ]

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

Új hozzászólás Aktív témák