Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mate

    nagyúr

    Saját vélemény következik:

    Amúgy elolvastátok a cikket is vagy csak cím alapján írtok?

    Nem hazudott. Világszinten nem zavarja az emberek a DLC.

    Mikről ír a cikk, ami alapján született a cím? :

    1. Cheat helyett DLC.: Semmi és senki nem kötelez arra, hogy megvegye az ember. Aki ezt az utat választja, annak könnyebb lesz, ennyi. Semmi gond vele. Sokan Trainerért is ezreket fizetnek.

    2. Mikrotranzakció, amivel előnyt szerzel a többiekkel szemben. Milyen előnyt is szerzel? Időt spórolsz. Nem vagy rákötelezve a vásárlásra, az idő pénz, ha spórolni akarsz az időddel, fizess.

    A legtöbb DLC-vel az égvilágon semmi gond nincs. Ad plusz pár ruhát, egy plusz küldetést stb. Senki nem kötelezi az embert a megvételére. Kb. annyi pluszt ad, mint egy gyűjtői kiadáshoz készített bábú. Azt is sokan veszik, nincs is vele gond. Engem nem érdekel, így megveszem a simát.

    A DLC-k másik fele ami tartalmat is ad. Ezzel sincs szerintem semmi gond. Ha tetszett a játék, akkor ezzel plusz órákat hozzá lehet adni. Kimondottan szeretem néhány játéknál, ahol végignyomtam már a játékot, de mikor kijön egy dlc mindig elő-elő veszem és játszom vele. Ha alapból elérhető lenne minden, akkor egyhuzamban végignyomnám és egy évig hozzá se nyúlnék a játékhoz. Akinek meg nem tetszik a játék, legalább nem kell kifizetnie a plusz tartalmakért a pénzt.

    Mint korábban is mondtam, az egyetlen gond az ár. Nem baj, ha kivágnak valami tartalmat és külön árulják, csak legyen olcsóbb az alap ár. Vagy térjenek át teljes mértékben egy keretrendszer+dlc formára. Legyen 10€ egy új játék, cserébe csak pár óra játék. Ha megtetszik és érdekelne +küldetés, akkor megvenné az ember a többit is. Ha nem, akkor megúszta 10€-ból.

    A másik, hogy EA és Ubi kiszámítható. Lehet szeretni vagy nem szeretni őket, de lehet tudni, hogy mire számíthat az ember a játékaiknál. Ha korábban csalódott benne valaki, nem veszi meg és kész. Aki meg ennek ellenére is úgy érzi, hogy vásárolni akar, az vásárol. Sok mindent el lehet mondani mind két cégről, de legalább előre tudni, hogy miként épül majd fel a játék, nagyvonalakban milyen +tartalmak lesznek megvásárolhatóak.

    Sokkal gusztustalanabbnak tartom, mikor kiad egy cég egy játékot, kussol arról, hogy még annyit rá kell költened DLC-re ha használni is akarod és megjelenés után fél évvel ömlik a DLC tenger.

    A legnagyobb gond az emberek felfogásával van. "Nekem minden kell és most". Minek? Mi van, ha neked nem lesz meg egy bónuszruha és fegyver, ami elérhető annak aki fizet? Semmi.

    A normálisan élő országok polgárai pedig szeretnek versengeni, hogy "nekem ez is megvan, neked nem" Ők örülnek a DLC-nek. Pénze van rá, szívesen is költ, hogy kitűnjön a tömegből.

  • Mate

    nagyúr

    válasz CybonTom #42 üzenetére

    Szerintem ezzel akkor sincs gond, hogy kivágnak egy részt. Csak legyen normális árazás. Ne 60€ legyen egy játék, amiből kivágtak valamit, hanem legyen 10-15 és ha végignyomva az alapot tetszik a játék, akkor lehet venni a DLC-t.

  • Mate

    nagyúr

    válasz CybonTom #48 üzenetére

    "Csinálnak egy teljes játékot, aminek egy részét szimplán nem adják neked oda, hiába fizetsz érte elviekben...."

    "és mikor kifizetsz jó sok pénzt érte és elkezded játszani"

    Nem értek egyet a mostani helyzettel. Te onnan közelíted meg, hogy ne legyen kivágva a játékból rész és külön dlc, én meg azt mondom, hogy legyen, de akkor a játék alapára ezt tükrözze.

    Vagyis ha egy játék teljes tartalma 60€, akkor ha kivágnak belőle részeket és DLC-t csinálnak belőle, akkor az alapár+dlc-k kerüljenek 60€-ba. Ugyan ott van vele az ember, így viszont ha nem jön be a játék, nem köt le, valami miatt nem tetszik, akkor spóroltál. Ha tetszik, akkor meg ugyan ott lennél, mintha 60€-ért megvetted volna a teljeset.

Új hozzászólás Aktív témák