Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz trydium #42 üzenetére

    Természetesen nem (főleg ;] ) ez "ragadta meg" a fantáziámat. :N
    Nekem sincs lányom, várom a lányunokát. (nem, még nem jön, de majd egyszer csak megérem, remélem)
    Amúgy tényleg ritka a fizika iránt érdeklődő nő. Ellenben nincs olyan, hogy férfi, női szakma. Bár valaha minden szakma "férfiszakma" volt.
    A feleségem járt pár éve párszor egy férfi műkörmösnél. A srác rendőr volt és nagy darab, mackós alkat. Feleséggel, mindennel... (mielőtt jönnének a sztereotípiák) Azért nem járt később hozzá, mert itthon a szomszéd hölgy végzett műkörmös lett és kényelmesebb sokkal hozzá járni, mint Pesten odautazgatni a sráchoz.
    Anno például én voltam gyeden a fiammal, (én kerestem kevesebbet) imádtam. "Óvóbácsinak" nem mennék el, de jól boldogulok kisgyerekekkel.
    Abban, hogy a kislány végül erre a pályára lépett, legfeljebb annyi szereped van szerintem, hogy megmutattad a lehetőséget. Ha nem érdekelné felnőttként, hiába töltötte volna egész fiatal korát Pakson akár.
    A feleségem például fizikából nagyon outsider tud lenni, de a matematika bizonyos részeiben köröket ver rám. A női agy kicsit más, az biztos, de lehet, hogy pont a női gondolkodás, a női gondolkodók vezetnek majd áttöréshez ebben a tudományágban. [link] :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák