Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • irgum

    addikt

    válasz Chosen #610 üzenetére

    Nálam két ilyen router is szolgál, az egyik az emeleten, a másik a földszinten. Mindkettőnek azonos az SSID neve és még az 5-, illetve 2,4 GHz-es név is azonos. Hiba nélkül vált automatikusan a laptop és a telefon a két router wifije közt a jelerősségtől függően. Az egyik router módban van, a másik AP módban.

  • válasz Chosen #610 üzenetére

    Otthoni körülmények között a felhasználás módjától függ, hogy van-e értelme egy SSID-t használni, akár ugyanazon eszköz, 2 sávjára is, vagy akár több eszköznél is mindig ugyanazt az SSID-t adni.

    Mobil függő amit írtál, azaz klienstől függ, hogy mennyire jól oldották meg azt, ahogyan a különböző WIFI-k között váltogat. Ezért is írta előbb a kolléga, hogy nála például egész jól sikerülnek váltások. De pl. az sem szokott jó lenni, ha már minimális jelerősség növekedés hatására az eszköz egyből átáll, azaz váltogat. Házi körülmények között a barangolás mindig kompromisszumos. A MESH hálózatok pl. erre nyújtanak megoldást.
    A cég ahol dolgozom ott Draytek rendszert használunk 10 ezer négyzetméter lefedésére és ott működik a roaming is. De ezeknél a példáknál mindig oda jutunk, hogy a házi megoldásoktól ne várj sokat. :)

    Amikor másnak is telepítettem WIFI-t, akkor mindig külön SSID-ket adtam meg mindennek. Így könnyebb volt a távoli support is, mert a felhasználó mindig tudta, hogy melyik eszközre és ott melyik sávra csatlakozik és könnyebb a csak kvázi' mobil eszközöket jól használni.

    Ha a laptop csak ritkán hagyja el a szobát, pláne a földszintet, akkor csak a földszinti eszköz SSID-t ismertetem meg vele és ha a vételi viszonyok engedik, akkor csak a 5GHZ-es sávot. De egy kevésbé sávszél igényes laptopnál csak a lenti eszköz 2,4GHZ-es SSID-jét ismertetjük meg vele, főleg ha teraszra vagy kertbe is ki szoktuk vinni.
    Ezt könnyítik meg a külön-külön SSID-k.
    Nekem egyébként még C7 V2 van... nyáron költözünk és egy ASUS 66U B1-el lesz majd összekötve és egyikük AP-ként fog menni.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák