Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz juliabrilke #17 üzenetére

    Pl. nalunk a Papa 83 evesen hunyt el, a tv-se tudta kezelni, a nyugdijat hazhoz hozta a postas, nem volt se szamlaja, se bankkartyaja. Sacc. tobb 100ezer idos embernel igy mukodik ma is.

    Pl.2, en 2 eve feketen dolgozok, kezbe kapom a fizumat, a tb-met csekken feladom minden honapba, biztos ami biztos, bar ne legyen korhazra szuksegem. Tartsak fennt egy folyoszamlat...?

    Pl.3, a regi munkahelyemen 10 eve bevezettek a kotelezo kartyas folyoszamlas utalasos berkifizetest.
    (Mindenki hoborgott, mert ha nem is sokkal de kevesebb lett a penze, kartyadijak, szlavezetes stb. Ezrk egy minimalberesnek tetelek)
    Fizetesnapkor a dolgozok a kezembe nyomtak 15-20 kartyat, papiron nagybetukkel a pinkodok, es mentem felvenni a fizeteseket. Tudom modern vilag, de sokan nem ertik es nem rajonganak az elektronikus fizetesert.
    Nem mindenki rajong a csoportos beszedesert, volt nekem is es soha nem tudtam mennyi penzem van, volt hogy az Elmu nem tudott vonni mert hiba volt a rendszerukbe, kovetkezo honapba nem vont mert eves oraleolvasas volt, a 3. honapba meg nem tudott vonni egyszerre 3-mar, mert tullepte a limitet.
    En meg elmuhoz be, es 3 havit egyszerre befizetni. Mindezt olyan hangu level utan, hogy ovatosan leptem ki a lakasajton es felve neztem korul, hol a hoher vagy a bergyilkos vagy maris vagnak a sittre vagy arvereznek.
    Ezeket most komolyan mondtam.

Új hozzászólás Aktív témák