Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    A Linkek alapján neked egy gyártóval van gondod. Nem kell tőlük vásárolni semmit, ha elégedetlen vagy.

    Amúgy a javíthatóság erőltetése kontraproduktív.
    Nem a javíthatóságot kell számon kérni, ha nem a garancia hosszát megemeltetni.
    A számítógépek javíthatóságának emelése a sebesség rovására megy, emelkedő fogyasztás mellett.
    A processzor tokozás elhagyása megemeli a stabilitást, magasabb órajeleket tesz lehetővé, Ezek mellett csökkenti a gyártási költségeket. Mivel a vásárlók döntő többségének sohasem jut eszébe processzort cserélni, a többség csak az előnyét látja.Ha csak egy processzorra van felkészítve az alaplap, egyszerűbbre tervezhető. Csökken a meghibásodások lehetősége. A belépőszintű kategóriától eltekintve az eszközök cseréjére nem a meghibásodás okán kerül sor, általában.

    A javítást nagyon megdrágítja a szakemberek és az eszközök drágasága. Negyven éve egy egyszerű forrasztókészlettel lehetett javítani. Húsz éve már speciális forrasztóállomásra volt szükség. Ma már nagyon drága forrasztó technológiát kell használni.

    Én nem akarok visszamenni a negyvenéves technológiákhoz. A mai minőséghez képest katasztrófa technológia volt.

    Az autók esetében a garancia elérte a szinte minden gyártónál az öt évet. Az időn kezdenek megjelenni a 10 évre vállalt garanciák. Nyomás vissza 20 évvel. Akkor egyetlen esztendő volt. Kárpótlásul olcsóbb volt a javítás, ám sokkal többször volt rá szükség. Szóval nem volt jobb.

    Nekem is van egy linkem ám.
    Egy kirobbanóan sikeres magyar tévé széria története. Valóban robbantak a tévék.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz tomazin #4 üzenetére

    "...hogyha valamit benyelnek a fogyasztók, akkor mindenki más is átveszi, ld. külön töltő)"

    Ez miért baj, mármint a töltő elhagyása??
    Ha kell töltő, nyugodtan jöhetsz érte, ha nem zavar, hogy vélhetően messze lakok tőled.
    Van olyan is ami sohasem volt használva, de már nem is lesz. Ugyan így USB kábelre sincs szükségem, de a készülékekhez adott fülesek közül is csak egy USB-C van használatban, az is notebookhoz, mert sokkal jobb a hangja, mint bármelyik analógnak, ami eddig a notihoz került.
    A feleslegesen legyártott és mellékelt eszközök teljes egészében környezetszennyezést jelentenek. De legalább megjárják a fél világot utaztatás alapú szennyezéssel.
    Nyilván ezen kiegészítők elhagyása korrekték esetében az eladási árban is megjelenik. Nem azért mert az eladási árnak köze lenne bármihez. Azért, hogy a vásárló lássák a jó szándékot.

    " Még az apple is tokozással rakja be a procikat, mert úgy olcsóbb, pedig ő aztán nem akarja, hogy cseréld.

    Értem. Illetve nem értem.
    Tehát a drága eljárás az, hogy a processzorra forrasztási érintkezőket tervezek és forrasztok a többi alkatrésszel együtt.
    Az olcsó megoldás az, hogy tervezek egy közdarabot forrasztási érintkezőkkel majd felforrasztom az többi alkatrésszel együtt.
    A közdarabra és a processzorra többször oldható, precíziós csatlakozást építek. És ezzel csatlakoztatom a processzort.
    Jól értem?

    "Mert nem jó a lágyforrasztás, amit ki tudsz bárki venni könnyen?"
    SMD méretben oldalanként 40 lábbal?

    "Ez most nem is értem honnan jött. Sehol nem írtam, hogy 40éves technológiát állítsanak elő. "

    Gondoltam már erre, a hozzászólásom írása közben.
    Te akarsz javíthatóságot. Az nem megy SMD méretben, az alkatrész alá hajtott lábakkal.
    Nem javíthatók jól a mai eszközök.

    "Én is szeretem használni a mai technológiát, de ahhoz nem kell 3évente mikrót cserélni (sőt telefont se)."
    Szerintem sem. Mondjuk volt MS telefonom, ami nem bírt ki két évet sem. De ez nem átlagos. A mostani P20 lassan 3 éves lesz.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nyunyu #20 üzenetére

    "...ne akarjanak kötelezőnek hazudott plusz szolgáltatásokkal feleslegesen lehúzni."

    Németországban nem kell a márkakereskedésbe vinni éves karbantartásra az autókat. Minősített szabad szervizek is elvégezhetik a karbantartást. Kipróbáltam.
    Az első évben csak olajcsere és a szűrők cseréje volt. Fele áron, szóval örültem.
    A második évben jött a fekete leves. A fékbetétek cseréje nyikorgóvá tette a fékezést. Visszavittem, nem sikerült javítania helyzeten. Azóta rájöttem, a költség minimalizálás jegyében minden cserealkatrész és kellék a lehető legolcsóbb beszerzésből származik. A betétek keményebbek az előírtnál. Ezt többszörösen fizetem meg.
    Hosszabb a fékút és jobban kopik a féktárcsa. Megérte a spórolást? Egyértelműen nem. Hosszabb távon csak ráfizetés. Jobban kopik a motor a hitvány olajtól. ...

    Az érem másik oldala az, hogy a márkaszerviz szerelői sem feltétlenül profik. Sőt. De legalább a karbantartást megfelelően képesek végrehajtani.
    Azt gondolom, a telefon javítás üzletágban sem jobb a helyzet.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák