Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz electrodoki #19 üzenetére

    Pontosan milyen autóra gondoltál ebben a 135 ezer forintos árkategóriában? Gondolod, hogy akinek ennyi pénze van szimulátorra (továbbá fejeld meg egy gamer PC és jobb monitor/projektor árával)), az majd be fog ülni egy rohadó, penészes, negyed évszázados roncsba?

    Egyébként meg tizenkilenc. Kereken tizenkilenc hozzászólás kellett, hogy előbújjon az első troll.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ribizly #51 üzenetére

    Nem csak a gamer perifériákkal van gond, hanem mindennel.

    Ma már a magas ár nem jelent jobb minőséget, csak több és bonyolultabb technológiát, amik újabb hibaforrásként rontják a meghibásodási arányt. Veszel egy okostelefont és 30.000 és 300.000 forint között a legalsótól a legmagasabb szintig mindegyiknél megvannak a nevetségesen ostoba minőségi gondok (beégő kijelző, fényszivárgás, elhajló készülékház, térerő problémák, megdöglő alaplapok, karcolódó kamera, most csak olyanokat említve, amik 200+ ezer forintos mobilokkal fordultak elő a közelmúltban).

    Nem tudsz olyan márkát találni, mely ne csak a jótállás idejére tervezne élettartamot (de sokszor még arra sem, az alkatrészt fillérekért gyártják, belefér).

    Az autóiparban is ez van, kihozod a szalonból 4 - 4,5 millióért az alsó-közép kategóriás autódat, az 6-7 évvel később már alig fog 1,5 milliót érni, miközben ott van bennük egy csomó olyan hibaforrás (turbó, kettőstömegű, részecskeszűrő, stb) aminek a cseréje (főleg ha egyszerre jön a baj) egy gazdasági totálkár.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shodan #54 üzenetére

    Ebben nem tudok nyilatkozni, semmilyen kormányom nincs otthon. Évekkel ezelőtt gondolkoztam egy G25-ön, akkor 50k körül hozzá tudtam volna jutni, egyetem mellett még időm is lett volna használni. Szomorúan látom, hogy azóta az árak már annyira elszálltak, hogy végképp nem érné meg. Kevés időm van játszani, hát még szimulátorozni. Sajnálnám ha a 100 ezres kiegészítőmet többször érinteném meg portörlés céljával, mint játék közben.

    Van egy Saitek botom meg gázkarom, de idejét sem tudom mikor indítottam el utoljára a Flight Simulator X-et.

    Most egy Xbox 360/One gamepad-en, meg a Project CARS beszerzésén töröm a fejem. Kilőném a képet TV-re és a kanapén elterülve amikor van éppen fél órám köröznék párat. Pár éve volt Xbox-om és a Forzát csíptem, még ha nem is olyan hardcore szimulátor. Én már elvesztem a casual embermasszában.... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz s1ru2 #72 üzenetére

    "Többet kellene rákölteni, mint egy valódi kocsira. Kinek éri ez meg?"

    Annak, aki nem bánja, hogy többet költ rá, mint egy valódi kocsira. Bár ez is relatív, hiszen ha valaki fél milliót költ egy szimulátor cockpit-re, az lehet, hogy be sem ülne egy fél milliós autóba.

    Drága hobbi. Az autószimulátornál csak a repülőszimulátor tud drágább lenni, egy tisztességesen megcsinált otthoni Boeing/Airbus cockpit simán verheti egy vadonatúj szalonból kihozott örömautó (pl: Mazda MX-5 ND) árát is, de még mindig sehol sincs egy 35-40 éves, analóg műszerekkel felszerelt, használt Cessna 172 kisgép 50-60 ezer eurós árához képest, ami hát azért nem a vágyak netovábbja, inkább az egek Suzuki Swiftje.

Új hozzászólás Aktív témák