Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz ddekany #1 üzenetére

    C2D éra gépeinél én javasolni szoktam a h264ify böngésző-kiegészítőt.
    Tiltja a VP9-et, és tiltható vele a 60fps is.
    Sok videónál a Youtube már nem ajánl fel FHD felbontást, csak akkor, ha engedélyezve van a FHD@60.
    Cserébe viszont a 720p60 a legtöbb C2D notinak sima ügy még CPU erőből is.

    Én egy nVidiás T61 deszkát építettem T60 házba, bele IPS kijelző, és a kis nVidia kari a 264-et még hardveresen gyorsítja, és 720p60-fps is vajsima GPU dekódolással.

    Ha jól tudom, a T400-ban lévő Intel grafikában is van h264 dekóder, úgyhogy ezt érdemes kipróbálni.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz ddekany #1 üzenetére

    A cikk tárgyában Intel GMA 4500MHD van, az biztosan támogat h264 kodeket. Valószínűleg az általad említett asztali gép esetén is segítség lehet a böngészőben a h264ify addon, ami (ha lehetséges az adott videó esetén) ezt a kodeket "erőlteti" YouTube videók esetében.

    Szerk.: látszik, hogy sokáig írtam. :DDD

    A cikkhez:
    - a webkamera beszerzése és beszerelése egyszerű, mert a kijelzőkereten megvan a helye (csak egyszínű fekete matricával leragasztva, tehát kell más matrica is), valamint az LCD szalagkábelén is megvan a csatlakozó.
    - a PC Card csatlakozó az inkább Express Card + smartcard vagy Express Card + CardBus lesz. Express Card-ba beszerezhető USB 3.0 portbővítő (nyilván nem lesz olyan jó, meg nem fog tudni annyi naftát leadni, mint egy natív USB 3.0 csatlakozó, de USB 2.0-nál így gyorsabb).
    - T400-hoz van whitelist mentes BIOS, amivel akár AC-s wifikártyát is bele lehet tenni. (Kicsi kínaiak csináltak az Intel AX200-ból, AX210-ből is mini PCI-e csatlakozós változatot, elméletileg tehát AX-es kártya is lehetséges, AX200-ból vettem 3 példányt is, gond nélkül működnek, de eddig csak újabb gépekbe - Thinkpad X230i, T430, meg egy Acer Aspire E5-571 - tettem őket.)

    Szubjektív meglátás, de én ilyen korú gépen szívesebben használok valamilyen "pehelysúlyúbb" DE-t (személy szerint Linux Mint XFCE).

    Amúgy tök jó olvasni, amikor valaki (hozzám hasonlóan) egyáltalán nem tartja használhatatlannak a (retrónak még nem eléggé, napi használatra azért már kicsit) régi gépeket, sőt.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • bossbob

    csendes tag

    válasz ddekany #1 üzenetére

    Utólag elgondolkodva, a billentyűzet mellett talán az egész gép ergonómiájáról is kicsit többet írhattam volna.
    Ahogy írtam is, én eddig nem nagyon használtam ilyen gépet, azért még jelenleg is csak "tanulom".

    De ami miatt az első pillanatól tetszik, hogy hiába nehéz, de ha tartósan a kezemben fogom vagy a mellkasomon, ölemben használom, nem vág úgy mint a mostani vékony, áramvonalasított gépek szélei. Súlya ellenére előnyösebbenk találom a tartós használathoz mint mondjuk az Acer Aspire 515-51G-t ami már a mostanában divatos ultrabook vonalat követi.

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

  • totron

    addikt

    válasz ddekany #1 üzenetére

    A frissülő böngészők is egyre többet kérnek, nem lehet tovább tologatni a használatot kifele.

Új hozzászólás Aktív témák