Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A tesztet köszönjük szépen! :)

    Ez egy belépő szintű TV, így kezelve nem tűnik rossznak, mondjuk a tartósságára kíváncsi lennék, de hát azt ugye 5-10 év múlva lehetne megítélni...

    Amúgy ilyen méret nem is tudom, hogy létezik-e más gyártóknál, általában az 55" után a 65" szokott jönni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @John Marston: Na ezt most akkor hogy van? Veszek egy 55"-os Samut vagy LG-t 140-150 körül, valószínűleg nem nyúlok nagyon mellé. Szóval azt a majdnem +100 ezret nem értem...

    Csakhogy azok 55"-osak, vagyis egyel kisebb méretűek. Ráadásul a 140-150 ezres Samu vagy LG ugyanúgy belépőszintűek, mint ez a TV, feltehetően ugyanúgy nem túl acélos médialejátszási képességgel, alsó kategóriás képjavító technológiákkal és más problémákkal, az LG-k IPS panelje pl. színvisszaadásban feltehetően jobbak, viszont a statikus kontrasztja esélyesen 1000:1 körüli lesz, vagyis negyed akkora, mint ennek a TV-nek.

    Meg kell nézni, melyik milyen használat szempontjából, és azt kell választani, amelyik szimpatikus. Szvsz, nincs melléárazva, pont az említett Dél-Koreai márkák 55 és 65 colos belépő szintű TV-k árai közé lőtték be félútra. Az 55"-osak olcsóbbak, a 65"-osak drágábbak...

    @bteebi: Edge LED... a homogenitásvizsgálat rendesen adja ;]. Komolyan nem értem, hogy hogy "mer" bárki 40, de pláne 50"-nál nagyobb TV-be edge LED háttérvilágítást tenni. :U De legalább a kontraszt rendben van, és 230k-ért olcsó is.

    Az olcsóbb LED LCD TV-k szinte mindegyike edge LED, sőt, nem csak az olcsóbbakban. A tavalyi közép-felső kategóriás Samsung UE65NU8002 esetében is edge LED van, és a képernyő alja "folyamatosan" világít emiatt, míg a két felső sarkában ott is 15-20%-al alacsonyabb a fényerő, mint alul.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chaser #26 üzenetére

    Amit a Samsung QLED néven ad, az egy marketingmaszlag.
    Egy sima LED LCD kijelzőről beszélünk, eddig is voltak különleges rétegek a jobb minőségű kijelzőkön.
    Az ennél drágább 55NU8002 pl. a cikk alapján max. az ergonómikusabb menüjében jobb például szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chaser #28 üzenetére

    Nekem is volt szerencsém, és a saját személyes véleményem, hogy egyes csúcs Sony LCD TV-k (pl. XF90) hozták azért azt a szintet, amit a QLED logóval árusított Samu TV-k.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chaser #31 üzenetére

    Nincs QLED TV ilyen áron, mint ez a Sharp.

    Hogy harmadával drágábban van, az meg innentől kezdve végtelen spirál esete.
    Ha közel 300e Ft-t kiadsz egy 55"-os Samu QLED TV-ért, akkor meg lehet azt mondani, hogy onnan már megint csak egy százassal feljebb már kapsz 55"-os OLED TV-ét, ami meg zárójelbe teszi a Samu-féle kamumarketing QLED-et.

    Az már másik történet, hogy az általad prefeált olcsó QLED meg se közelíti egy XF90-es Sony képminőségét, a QLED önmagában nem garancia arra, hogy azonos képminőséget kapsz minden TV-nél, szóval az XF90 inkább a csúcs Samukkal versenyez, és nem a legolcsóbb QLED-es TV-vel - dehát ettől kamumarketing szerintem amit a Samu csinál a QLED-el....

    Szóval hogy szerinted jobb vétel a Samu, az eléggé nehezen alátámasztható tényszerű érvekkel.

    Szvsz ha valaki ilyen 55-65 col méretben keres TV-t, nem akar rá sokat költeni, akkor nem jár rosszul ezzel a Sharp-al. Így a teszt alapján. Especiel ha valaki 300e Ft-ért keress TV-t, akkor sem valószínű, hogy az a 55"-os Samu lenne a személyes preferenciám, mert akkor inkább vegyen annyiért egy 65"-os TV-t (mondjuk LG 65UK6400PLF), vagy ha nem a méret, hanem a képminőség számít, akkor kicsivel drágábban vegyen 55"-os OLED-et, jobban jár vele...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chaser #34 üzenetére

    Ugy is lehet szamolni, 220 v 230e ez a sharp, 270e volt mm-ben nemreg 55" 4k qled samsung, most 290 ertelmes helyeken az a modell, hat nagyon nem szazezres kulonbseg...

    Hogy 270e Ft volt nem tudom miért mérvadó. Időutazóknak ajánlott? :DDD
    A százezres különbséget az általad emlegetett 55"-os QLED és az 55"-os OLED között írtam, nem a Sharp és a Samu QLED között. Ott harmadát írtam, ami cirka 70e Ft. Olvasd el figyelmesen mit írok, és ne költsd át légy szíves...

    60e ft-tal tobb jelenleg,

    Árúkereső a Sharpra, a legolcsóbb 214 900, az első nem annyira noname boltnál (Ipon) még mindig csak 216 590 Ft.

    Árúkereső Samu QE55, legolcsóbb 289 374 Ft, az eDigitalban ugye 289 990 Ft.

    Most ne a legolcsóbbat, csak a komolyabb webshopokat nézzük.

    289 990 - 216 590 = 73 400 Ft.

    Ha a legolcsóbbat nézzük, akkor még egy ezres árkülönbség van a kettő között.

    nem az a qled draga, hanem ez a sharp, nem neztem meg, de megpelne ha nem lenne egy tucat alternativaja 180-200e kozt, max egy elonye lehet, h 60" az 55-osokkel szemben

    Már a #23-asban leírtam, hogy a Sharp "ügyesen" a komolyabb brandből származó 55"-os és 65"-os belépő kategóriás TV árai közé lőtte be ezt a TV-t. Szóval hogy miért "drága" szerinted, azt így megint nem igazán lehet alátámasztani. Egy azonos árú 55"-os TV-től nyilván elvárom, hogy jobb legyen képminőség és/vagy szolgáltatások terén, mint ez a 60"-os, különben túlárazott lenne. A belépő szintű 55-65"-os TV-k nagyjából ugyanazoktól szenvednek, mint ez a Sharp. Szóval azok sem jobb döntések. Az LG esetében a menü és a magic remote mondjuk üt, tehát ha felhasználói szempontból nézzük, akkor én inkább javasolnék LG-t, mint Samut.

    Emiatt mondom, hogy szvsz ezt a TV-t nagyjából jól árazták be. Nyilván nem ér fel a drágább TV-kkel, de képátlóban nyújt annyi pluszt, hogy az olcsóbb 55"-osok mellé állítva legyen érv mellette...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chaser #37 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy ahogy te is említetted korábban a Samsung panellottó esetével a "neves" gyártók is erős oroszruletett gyakorolnak. Szóval most merjél ajánlani olcsó Samsungot? Én pont a panellottó miatt nem nagyon merek.

    Nagyon nem szeretnék átélni még egyszer olyat, hogy megnézzük a TV-t a kiállítóteremben, tök jó meg minden, megvesszük a bontatlant, hazavisszük, majd beüzelemve két szinttel gyengébb a képminősége bármit csinálok vele. Majd kiderül, hogy a kiállíott példányban Samsung gyártmányú panel volt, az általam elhozottban meg CMO gyártmányú...

    Nagyjából a felső árkategória az, amiben még lehet bízni. Többé-kevésbé... :(

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz X Factor #45 üzenetére

    Sajna nem nagyon. Egyes olcsó noname TV-ken találkoztam abszolut minimális okosTV képességgel, de ott a panel is gáz volt. Ha meg normális panelt akarsz, ott már alapból elkezdenek tömni a szolgáltatásokkal is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Graphics #55 üzenetére

    Mivel már az összetekerhető / összecsukható kijelzők korszaka jön állítólag, ez sem probléma, az egész falat elfedő kijelzőig is el lehet menni (a'la Total Recall)...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz rothfb #58 üzenetére

    Pro és kontra vannak érvek, de especiel 300 000 Ft körüli a legolcsóbb OLED opció, ami az FHD felbontású 55"-os A7-es az LG-től. Ennél olcsóbban lehet 70"-os, 4K felbontású UK6500-as LED LCD-t venni szintén az LG-től, ami mondjuk ha jól tudom VA paneles, 120Hz-es képfrissítéssel, magic remote-al, stb.

    Megértem, ha valaki ebből az OLED-et választja, de especiel én is inkább a 70"-os képátló felé hajlanék...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák