Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Hannibhál #30 üzenetére

    Ugyan ez a mantra megy már vagy 7 éve folyamatosan. Gondolom azért nem emlékszel mert Te akkor még nem voltál aktív a fórumon.

    Az érvek nagyjából ugyanazok, az hogy a valóság ebben a témában (is :)) ) folyamatosan a jóslatainak az ellenkezőjét igazolja nem zavarja a szerzőt.

    A 22-14(-10nm)-nek elméletileg nem volt értelme mivel elhanyagolható teljesítményelőnyt hoznak, ezzel szemben:
    -(1)
    a 32nm-es Core i 2700K-óta a top end chipek turbója fejlődött 1GHz-et fölfelé,

    -(2)
    a nem órajelre kihegyezett chipek teljesítmény/fogyasztás mutatója drasztikusan nőtt.

    -(3)
    A gyártási költségek (adott tranzisztorszám esetén) drasztikusan estek. Az i7 2600K-ban volt kb 900 millió tranzisztor, manapság egy Pentium Goldban is több van ennél (lenne ha lennének róla közölt adatok).. Az intel úgy tudta ezeket a "túl drága és nem elég nagy plusz teljesítményt hozó" technológiákat bevezetni, hogy közben negyedévről negyedévre rekordbevételeket ért el.

    de a jövőben az egyedüli előrelépési lehetőség lesz, s amint lesz tömegtermelés

    Nem a jövőben, hanem most!
    Már most van 7nm-en tömegtermelés sőt vannak 7nm-es termékre épülő konzumer kütyük. Ez nem a jövőben lesz, hanem most van.

    Az hogy az intelnek még nincsen, az elsősorban azt jelenti, hogy az intel most összeszedett egy gyártástechnológiai lemaradást a nem közvetlen ellenfeleivel szemben, illetve azt is jelenti, hogy az x86-os teljesítményorientált processzoroknak valószínűleg több idő kell, míg hozzáigazítják őket a 7nm-hez.

    Az hogy az intelnek még nincsen 7/10nm-es processzora semmiképpen nem jelenti azt, hogy az iparág nem mozdult volna el visszavonhatatlanul a 7/10nm irányába.

Új hozzászólás Aktív témák