Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz attilav2 #112 üzenetére

    Szvsz ez nem is feltétlen baj. Én vettem volna almás vasat ha adnak olyat amire szükségem van. Egy kibadrága x86 szar hűtéssel sosem volt álmaim gépe, ellenben egy ilyen betalálna. Igazából már az első macbook is bejött volna (méret, passzív hűtés), ellenben a billentyűzete showstopper volt.

    Ha most jön egy jó kis ARM alapú gép akkor lehet a második generációt kivárva hogy kiderüljön valóban mit tud a technika és kinövi a gyermekbetegségeit nekem simán álmaim gépe kategória.

    MacOS, összes mac/iOS appom,, egy final cut ami demo alapján simán megeszi a 4k-t szerkesztés közben (az meg hogy meddig renderel majd kiderül). Emellett elviszi a napi taskokat, összejátszik tablettel, telóval, baromi kényelmes tud lenni.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Auratech #193 üzenetére

    Hasonló cipő, csak nekem mini 4 (túlképp ipad air2.zip) van és valszeg egy ARM-os macbook fogja váltani. Azt a két évet még kihúzom vele lazába.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Alexios #293 üzenetére

    Az oké, de a works4me és a valóság között elég nagy difi tud lenni. Millió féle HW kombó, MS féle b.szok a tesztelésre, majd a nép lázong oszt' kijavítjuk ha kedvünk van mentalitás, raklap olyan háttérfolyamat amiről a legtöbb usernek lövése sincs és nagy valószínűséggel szüksége sincs rá.

    Nekem is works4me volt évekig aztán egyszercsak bootloop nagyfrissítéskor. Bumm, pedig semmi extra cucc, mezei gyári W10 tweakek nélkül steam+origin+uplay+ms store játékokkal és ennyi, mégis megfeküdt több évnyi működés után.

    Illetve most volt sláger a wifi és vpn hiba amit valamelyik update qrjantott el (mert hát mikor kell ezeket b.sztatni, nyilván akkor amikor a fél világ otthonról dolgozik, miért is lenne fontos a wifi meg a vpn), ebben az volt a vicces hogy céges laptopokból (koppra ugyanaz a vas) valamelyiken előjött (frissítés leszedése után megint működött), valahol elő se jött, pedig ugyanazok a frissítések mentek fel rá.

  • hunluki

    senior tag

    válasz FіkuszKukіsz #334 üzenetére

    Azért ez eléggé lemaradott felfogás, de sajnos tényleg így van. Van is rá gyönyörű példám.
    Régen tipik multinál dolgoztam, wsus, sharepoint, office, windows. Mást akarsz? Szar ügy. Kolléga még mindig ott van és jött az infó: Jelenlegi HO helyzetben egyik zsenipalánta VPN-en behozott egy pöpec ransomware-t a céges hálóra. 3 hetet szoptak mire mindent visszahoztak backupokból és iszonyat nagy szerencse hogy csak a "lokális" hálót sikerült megfertőzni, a prod infrába nem jutott be, de ez inkább volt mázli mint szaktudás kérdése.

    Mostani cégem szintén multi de jóval kisebb létszámmal dolgozik, felvetettük nekik hogy hasonló helyzet esetére kéne valami alternatív elképzelés és ha már úgyis HO-ba vagyunk próbáljuk már ki hogy fedi-e a céges igényeket (nem mindenkinek, speciel a mi csapatunknak) hogy linuxról toljuk a HO-t. Meglepetés meglepetés hátán, minden flottul működik a technikai téren, az egyetlen probléma a néha kieső (kb 20-30ból 1) office doksik kompatibilitása amit nem azzal hidaltak át hogy takarodjatok a szarotokkal hanem feltettek a velünk kapcsolatba lévő csapatok gépére egy LO-t és küldtek egy emailt hogy ha tőlünk jön office csatolmány akkor legyenek kedvesek azzal megnyitni.
    Most ott tart a projekt hogy lesz egy darab RDP-s win office-al ha kompatibilitásra van szükség, mindenki más dolgozhat amiben akar (akár a wint is megtarthatja ha neki tetszik). Az meg hogy kinek mi fekszik megint más kérdés, én speckó office 97-en tanultam még anno, a régi layout kb olyan szinten van a fejemben hogy kb vakon megmondom hol találom, ellenben ribbonon van hogy perceket keresgélek. Nyilván ennek van a tök ellentéte is, de így minkdét csoportnak megadták a lehetőséget.
    Sőt, ennek örömére és a növekvő W10-es hibák miatt fel is dobták nekünk hogy ha meló mellett az időnk engedi akkor kijelölnének tesztcsoportokat akiknek úgy látják hogy menne a meló linux alapokon és megkértek hogy segítsünk (értsd ha valami hiba becsúszik akkor be tudjunk segíteni) ezeknek a csoportoknak.
    Szóval megfelelő vezetés és rugalmasság kérdése.

  • hunluki

    senior tag

    válasz FіkuszKukіsz #394 üzenetére

    7-800 user körül vagyunk per pill Magyarországon, de teljes AD-t átfutva bőven 10k+ account van, mondjuk ebből pár serviceaccount de elenyésző.
    A VPN-es vírusberántás tényleg IT sec hiba, de teljes windows infrát kb taccsra vágta, 3 hétig szalagról visszarángatni adatokat plusz a közben kiesett idő eléggé fájdalmas.

    LO doksi amatőrizmus meg kinek mi, szerencsére nálunk ha azt látják hogy hatékonyabb vagy akkor biztosítják számodra az eszközt, legyen az akármilyen céges teló, tablet, DIY kütyü miután az IT átnézte és engedélyezte (nem tudok eddig elutasított dologról, még a windows phone is ment egy próbakört).

    Aki LO-t használ az linuxon használja, neki frissül alapból (céges repobol), wines verziókkal nem tudom mi lesz, gondolom az a tizenpár ember aki érintett megkérik szépen hogy frissítse le kéthavonta, később meg majd kitalálnak rá valami deploy policy-t.

    LO kezel docx-et, de LOban csinált doksit LO-ban nézni a tuti, akkor biztos nem hullik szét, míg MSO-ban simán benne van legyen akármilyen formátumban.

    Amúgy tökre megértem hogy wsus meg intune meg ad mellett ezek kihívások, de ha nem lusta dög begyöpösödött local IT van (és szerencsére nálunk nem ilyen) akkor bár nekik plusz meló de ha sikeresen átvezetnek bizonyos részlegeket linux alapra (legtöbb app úgyis webes) akkor azért plusz pénzt kapnak. Sőt, hosszú távú tervben ott van hogy ha beütne egy ilyen ransomware és ledarálná a jelenlegi wines infrát akkor legyen egy fallback ami eleinte "nagyjából", később pedig teljesen ki tudja váltani a jelenlegit. Nyilván ez hosszútávú terv, de nem olyan hogy majd lesz valami, hanem lehet látni ahogy szépen párhuzamosan épül fel.

  • hunluki

    senior tag

    válasz #30786816 #411 üzenetére

    +1, nekem üzemidő kell meg egy jó rendszer ami összejátszik a többi kütyümmel. Az esetek 80%-ában elég lenne egy chromebook is, de az sajnos elég butácska multimédia dolgokra és azért néha egy családi videót had vágjak már meg kényelmesen.
    Értem én hogy fontos a teljesítmény, de rengeteg olyan eset van amikor nem az az elsődleges.

  • hunluki

    senior tag

    válasz dokanin #465 üzenetére

    A W8 nem volt rossz mint asztali OS (jobb memóriakezelés pl érezhető volt), a csempés koncepciót meg azért tolták hogy a windows phone miatt ismerős legyen a népnek. Csak fordítva sült el és nem megszokták a népek hanem megutálták egy életre. Amúgy nem lett volna rossz, csak a megvalósítás és a userekre erőltetés miatt visszalőtt.

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz hokuszpk #560 üzenetére

    32 bitet apple tudatosan gyilkolta az elmúlt pár évben. iOS 11-en pl már nem is futottak 32 bites appok, kigyilkolták az egészet. Illetve MacOS téren Catalina ugyanez desktopon, szintén nincs 32 bites támogatás.

Új hozzászólás Aktív témák