Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Sinesol #3 üzenetére

    Mondjuk egy szilikonozott műanyag padon, aki vállból játszik, annak még elhiszem hogy ez számít, de egy szövet padon, ahol a nyomóerővel "szabályzod", hogy mennyire könnyen fusson, ott szerintem nem ez számít. Mert ugye a szövet pad be tud nyomódni a talpak alatt, és a nagyobb gödörből nehezebb lesz kitolni az egeret, mint kisebb gödörből.
    Erre az egérre ráadásul a tenyered is rárakhatod, így külön nyomni sem kell, elég ráengedni a karod teljes súlyát. Amikor meg gyorsabban akarod mozgatni, kicsit könnyíteni kell rajta és voala, te szabályzod a precizitás/sebesség közti váltást.

    Ennek az egérnek a talpa lesz sz@r, ezzel a formával maga alá söprögeti össze a koszt, így akadni fog a siklás, ugrani a kurzor, ami elég idegtépő.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz fecke78 #7 üzenetére

    Ha a piackutató azt mondja, hogy fűtött lamellás, kihajtható kisujj-peckes egérre van kereslet, akkor azt fogja mindenki gyártani, addig amíg egy másik dolgot fel nem kap a piac.
    Ha az unatkozó user-ek nem csipegetnék fel ezeket, az influencerpoooooo-k biztatására, már lenne legalább egy kényelmes, jó hatásfokkal használható egere mindenkinek, csak sajnos az pont nem lenne mára "menő cucc", a "kötelező" kihajtható kisujj-támasz nélkül.

    Egyrészt nem értem ezeket a hozzászólásokat, mert aki tudja, hogy mi a jó magának, ráadásul nincs piaci érdekeltsége az minek fáradozik ezzel. Másrészt ezek a halálba kívánt gyártók egyszer-egyszer használható dolgot is kipottyantanak magukból, annak meg hogy tud örülni, ha rátalált...

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Cs1csó #10 üzenetére

    Persze, de az se baj, ha maga a súlypontja és az érzékelő pozíciója, egybeesik. És az sem, ha véletlenül olyanra sikerül az ergonómia, ahol ehhez a ponthoz közel tud majd a kéz egy extra stabil fogást adni, miközben, az izmok, folyamatos relaxált állapotban vannak.
    Meg a gombok megnyomásával, nem szükséges olyan irányú erőt/ellenerőt kifejteni kézzel, ami miatt megmozdulna az egér.
    Meg vannak ilyen praktikus szempontok, amit ezek az alap kritériumok mellett be kell tartani, ahhoz, hogy jól használható legyen a jó a végeredmény.
    Meg persze a jól sikerült Fw. Esetek nagy részében, azzal cseszik el a hardvert, hogy olyan szempontoknak feleltetik meg a hardver működését, ami erősen kontra produktív a pontos-gyors pozicionáláshoz, kattintáshoz.

    És ahhoz hogy a user érezze rajta a kib. nagy összhangot, ahhoz az is kell, hogy megcélozzanak vele EGY olyan játékstílust, még a komponensek kiválasztása előtt, amire alkalmassá akarják tenni az egeret.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Cs1csó #16 üzenetére

    Az én hüvelykujjam nem bírja órákig az a görcsös tartás mellett, a precíz pozicionálást biztosítani. Kb.: fél órát tudok ilyen tartással teljesíteni, utána napokig nem nézek gépre. Ilyennel tanultam meg lűni, attól ment szét a kezem. ;)
    Kényelmes, tenyeres egérrel meg lenyomok 8 órát, minimális teljesítmény csökkenéssel és kipihenten kelek fel a gép elöl.
    Amúgy én is bírom a szimmetrikus egereket, mert van hogy mindkét kezemmel használom, és van hogy nem veszem észre, csak ha gépelni kell. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Cs1csó #20 üzenetére

    Az az igazság hogy próbáltam az alátámasztást, de a kicsi könnyű egérrel, rögtön elkezdek ámokfutni, óriási, hirtelen mozdulatokat téve, amiben akadályozott a csukló támasz, sajnos ez beteg magatartás vitte szét a csuklómat...
    Illetve valahogy az évek során úgy lett kényelmes, hogy előre-hátra jobban kihasználom a padot, mint oldalra, ezért állítva is használom a padokat, valahogy így nagyobb a szabadságérzetem. Ebben is akadályozott a csukló támasz, mert nem vándorol együtt a csuklómmal. :(

    Ez ilyen lett, ez már ilyen is marad. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák