Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jhonny06

    veterán

    Nekem nagyjából ugyanez volt. Egyszer korán megyek munkába, már rég behajtottam a körforgalomba, ahol látszott, hogy a biciklis jön ezerrel (emelkedőről vezetett be neki az út egyenesen) és hát ugye a biciklisek 99%-a nem szereti, hogy meg kell állni (se piros lámpánál, se sehol), tehát fék nélkül hajtott tovább, majd amikor látta, hogy én előbb érek a kanyarodási ponthoz és muszáj lesz lelassítania, akkor elkezdett vadul kurvaanyázni. Én mentem tovább, de azért így utólag belegondolva szívesen elbeszélgettem volna vele, hogy szerinte kinek volt elsőbbsége, meg vajon vezetni is így szokott-e (vagy ilyet csak bringával szabad), stb.

    A másik, hogy jövök haza, állnék be kocsival a házunk elé, látom, hogy szembe jön két bringás. Viszonylag lassan jöttek, így gondoltam nem várom meg, előttük behajtottam a beállóba őket keresztezve, de még bőven volt helyük, lassítani se kellett meg semmi, nem voltak közel. Akkor is hallottam, hogy engem szidnak, utólag ott is megkérdeztem volna, hogy mégis mi bajuk volt.

    Budakalászon lakom, ahol márciustól novemberig rengeteg bringás jár, így első kézből mondhatom, hogy az általam látott bringások nagyon nagy része baszik arra, hogy vannak szabályok, lazán áthajtanak a piroson, mindig nekik van elsőbbségük, stb. És ezt nem két példa alapján, ezt sok éves, mindennapi tapasztalatok alapján mondom.

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Silεncε #10 üzenetére

    Mentségükre szóljon, hogy a jobbkéz-szabálynál nagyobb baromságot már nehezen lehetne kitalálni. A legtöbb esetben simán megállapítható, hogy melyik az alá-fölérendelt út és csak egy elsőbbségadás táblát kéne kitenni, ezzel elkerülve egy csomó balesetet/nézeteltérést/necces szituációt. Arról nem is beszélve, hogy állandóan le kell lassítanod teljesen fölöslegesen. Egy csomószor meg se állapítható, hogy ki a hibás. Akinek elsőbbsége lenne, az lassítás nélkül, kierőszakolva kihajt az útra, aki lendületből jön, de még lazán elférne, annak feleslegesen meg kell állnia, stb.

    Szívesen elbeszélgetnék azzal, aki ezt kitalálta. Vagy lehet, hogy régen még volt valami értelme, de hogy most nincs, az is biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • Jhonny06

    veterán

    válasz Dilikutya #74 üzenetére

    Ezek a kínai 8 millió lumenes lámpák is megérnek egy misét. Nem tudom, hogy mi szükség van rá, kb. úgy elvakít, mint egy távolsági fényszóró.

Új hozzászólás Aktív témák