Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chibass

    tag

    Nagyon tetszett ez a cikk, csak úgy ömlöttek a hozzászólások. Próbálom lefordítani a tanulságokat az én esetemre, de egy-két dolgot nem biztos, hogy értek:

    Adott egy GTX 1070 videokártya, i7-7700K proci, fullhd 60Hz kijelző (LG Plasma TV), amin játszom, fotelből és nagyon kényelmes. Nem is akarok visszamenni kicsi kijelzőhöz...

    Most tekintsünk el tőle, hogy nem monitor, mekkora az input lag és hasonló beszólások...Pár év múlva szeretnék persze VRR OLED-re váltani, minimum 100 Hz 4K-ra, azt gondolom az nekem való váltás lenne.

    Szóval azt gondolom, hogy a kártya bőven elég ennek a felbontásnak és képfrissítésnek a kiszolgálására, de hogyan is kellene beállítanom a grafikát, ha javítani akarok a reszponzívitáson?

    A cikk azt állítja, hogy ki kell kapcsoljam a Vsync-et, ha nem akarok a feltételezhetően gyorsan elkészülő képkocka render után sokat várni a képfrissítésre. De mi van akkor, ha nagyon zavar a képtörés? Nem tudok semmit kezdeni vele?

    Vagy mire való az a beállítás, amikor maximalizálni tudom a renderek számát? Mondjuk framecap 60?
    Azt gondoltam jót teszek vele, ha beállítom, hiszen többet úgysem tud kirajzolni a TV, és nem dolgozik feleslegesen a kártya. Jól gondolom, vagy sem?

    Nekem valószínűleg úgy lenne a legjobb, ha folyamatosan számolná a képkockákat a GPU, de a TV a frissítésnél a legutolsó teljes kiszámított képkockát tenné csak ki, így nem lenne képtörés, de mégis időben közelebbi valóságot rajzolna ki, mintha képfrissítés utáni első kiszámított képet rajzolná, ami régi.

    És még egy: játékon belül állítsam a Vsync-et, vagy driverből, ha már használom?

    Köszi szépen!

    Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

Új hozzászólás Aktív témák