Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    Szerintem is keverni fogják, és külön rossz az időzítés, hogy még a Nokia név is megy a telefonokról...

    Egyszer megpróbáltam egy - nem túl hülye, de a számítástechnikában járatlan - ember számára elmagyarázni, hogy mi is az a Windows Phone. Nagy nehezen eljutottunk odáig, hogy ez az asztali rendszertől különböző OS, majd mikor megmutattam neki az 520-at, csak annyit mondott, hogy olyan furcsa az egész. (lehet, hogy még mindig azt várta, hogy hasonlítson az asztali verzióra).

    Bemegy egy átlag ember a boltba - a Magyarországon igen profi - eladóktól megkérdezi: milyen telefont tud ajánlani 30-40e között.
    Előhozza őket: Lumia 5xx, Sony-Samu-LG alap android.

    - Miért különbözik a Lumia?
    - Mert azon Windows van.
    - Ez nem olyan mint a számítógépemen...
    - Pedig úgy hívják, hogy Windows.
    - És lehet rajta PC-s játékokat, programokat futtatni?
    - Gondolom igen.
    - Akkor ezt kérem.

    Hazamegy, majd egy-két hozzáértőbb ismerőse (vagy utánakérdez a neten) elmagyarázza neki, hogy ennek köze nincs ahhoz a Windows-hoz amit otthon a gépén használ, és akkor már annyira nem fog tetszeni neki. Átverve fogja érezni magát.

    Hozzáértőbb eladó:

    [...]
    - És lehet rajta PC-s játékokat, programokat futtatni?
    - Nem, ezen a korábbi Windows Phone rendszer van, csak átnevezték.
    - Mi?
    - Korábban volt olyan rendszer, hogy Windows Mobile, abból jött a WP, most pedig már csak Windows a neve. Ez nem olyan mint az asztali számítógépén lévő Windows.
    - Sose hallottam róla. Csak a számítógépes Windowst ismerem.
    - Tudja, ez volt a Nokiákon, amikor még annak hívták.
    - Nekem volt régi Nokiám, de annak köze nincs ehhez uram. Inkább a másikat kérem.

    És akkor még olyan dolgokba bele sem mentünk, hogy "hogyan lehet átállítani olyanra mint PC-n (asztal, start menü stb.)", ott vannak a régi beidegződések a szintén hozzáértőktől: "olyat ne vegyél, mert sokszor kell újratelepíteni" stb.stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák