Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Ó, mindig előkerülnek. Előkerültek most is. De az a migránsgyíkemberek műve, ergo nem kell elolvasni vagy ha igen, akkor is hülyeség. Most is ez történt. Brickleberry utolsó évad utolsó része megvan? A jelenséget olyan gyönyörűen írták meg benne, hogy a sírás kerülgeti az embert.

    Nem kell védeni a klímát. Lehet szépen összegyűlni a többi okossal egy kupacban és szépen megfőni a saját levében mindenkinek. Csak hagyják már ki belőle a többieket plz. Thx :R
    Szemetelni is lehet, leengedni a kocsiból az olajat a tóba, sőt, bármit lehet csinálni. Csak ha éppen látom, hogy megyek le a fűzre és jóemberünk pakolja ki a szemetet a kocsiból, akkor ne legyen híradó főhír, hogy elgurult a gyógyszere az egyszeri parasztlegénynek.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Ez talán azért van mert akkora falat ez a téma hogy senki nem látja át az egészet. Egyik ember az egyik oldalról másik a másikról nézi, és összeordítanak.

    A cikkel nekem ez nem célom, hanem inkább az hogy lássuk ki hogyan tekint a dologra, és egy összeálltabb képet kapjunk. Amolyan brainstorming. A felsorolásom sem biztos hogy elegendő, vagy tökéletesen jó. Kellenek az emberek ahhoz, hogy a problémát több szemszögből láthassuk.

    Ehhez az kell, hogy bárki bármit mondd azt gondolja végig, és a miértekre tudjon válaszolni.
    Baromi nehéz :D

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

  • Tikakukac

    titán

    válasz D1Rect #57 üzenetére

    Szerintem itt senki nem tudja valójában, hogy mi az igazság.
    Én biztosan nem tudom.

    Az igazság odaát van. Ideát meg olyan meleg, hogy ha kövi évre nem rakunk klímát a pesti lakást el kell adni. Nehéz aludni 30 fokban.

    Mégis olyan vehemenciával esnek neki annak aki egy kicsit is szkeptikus a dologgal kapcsolatban, hogy nagyon - nagyon elgondolkodtató.

    Kevered a szkeptikust az idiótával. Utóbbi engem is elgondolkodtat mindig, hogy vajon nevelés vagy szimplán valamilyen külső behatástól lett olyan, amilyen.

    A szemetelés és a fosszilis erőforrás egyáltalán nem egy elvont és bárki által belátható nem túl sok ismeretlenes egyenlet.

    Viszonylag egyszerű, legalábbis amit be kéne tartani, azon része nagyon. Traktorgumi kazánba és bálás ruha vaskonyhába nem okay.

    A klíma változás okainak magyarázata általában annyi, hogy "tudományos konszenzus van", ne akard megérteni.

    Szerintem épp elég nyelven épp elég találatot dob a gugli, amiben kiváló számok, grafikonok meg irományok vannak. Én mondjuk kevésbé találkozok ezzel a konszenzus dologgal. Jellemzőbb a link berakása utáni 5. percben való "ez hülyeség" böffentése. Mindezt ilyen 100 oldalra instant rá :D

    Ez nekem nagyon hasonlít arra mint amikor az középkori egyház valamit kinyilatkoztat.

    Nagy diffi, hogy ott légből kitaláltak valami baromságot ami után a fél bolygót kinyírták. Itt meg tutyi-mutyizás van, mire valóban oda fog csapni az ököl már régen brekeke lesz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Lauda

    félisten

    válasz D1Rect #57 üzenetére

    Képtelen belegondolni is sokan, hogy létezik az ő gondolkodásukon kívül még élet.

  • Tikakukac

    titán

    válasz D1Rect #65 üzenetére

    Nyócnyócnyócra kell menni, ott lesz igazság. Én nagyon sosem mentem bele a témába, nem is akartam. Ha kötött állapotban lévő anyagokat kiszedek és beleküldöm abba a közegbe ész nélkül, amiben élek és bizonyíthatóan (ide nem kell tudomány, savba megpusztulsz, lúgba dettó és társaik) ebbe beledöglök, annak nincs jó vége. De marhára nem. Ha valaki szerint pedig ez a változás az eddigi változásokkal egyenértékű a bolygón, az pedig Nagykállóba menjen és keresse a nagy sárga házat.

    Lauda:
    Itt most nem tudom mire akartál kilikadni (a szokásos lenéző és személyeskedő stílusodon kívül), mert én nem találtam ki semmit.

    Ó, dehogynem. Ezért jársz nyáron téligumival is. Kitaláltad, tudományos, saját vagy egyéb mérésed nincs, de azért mindenki más hülye és bizonyítsa be, hogy nincs igazad. Fordítva a lovon vol.2. Azért személyeskedő a stílus, mert neked szól. Írhatom válasz gomb nélkül is, ha megnyugtat. Ha pedig lenézőnek érzékeled a dolgokat, nos, ebben nem tudok segíteni, ez elég szubjektív.

    Mindössze nyitott vagyok arra, hogy létezik élet a kipusztulaföldholnap elméleteken kívül is. Mivel kb semmit nem tudunk erről a bolygóról még, ahogy azt sem tudjuk mi lenne most az ember nélkül.

    Én is nyitott vagyok rá. Az is lehet, hogy American Horror Story módra csak megmarad valami az emberiségből. Ez is lehet. Meg sok más is lehet. Attól függ mennyire szakadunk ki a valóságból.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • dabadab

    titán

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Az van, hogy a dolog tudományos része eléggé lefutott. Ez pont olyan, mint a homeopátia meg a lapos föld meg az oltásellenesség meg az evolúció: a tudományos része teljesen lefutott, jól dokumentált, hozzáférhető.
    Aki most, 2019. júliusában még nekiáll jobbantudni ezekben a témákban, az nem komoly, racionális vitát akar folytatni, hanem szimplán segghülye.

    Nyilván ha lennének rendes érvei és nem sarlatánok hülyeségeit visszhangozná, akkor az más lenne. De itt ilyesmiről szó se volt.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • VIPowER

    senior tag

    válasz D1Rect #1 üzenetére

    Ennyit. Elhihetitek, ezen kívül semmi más nem fog működni.

  • Tikakukac

    titán

    válasz D1Rect #83 üzenetére

    Addig amíg százszoros a helyreigazítási perek szorzója állambácsi ellenében én mondjuk nyugodtabb vagyok. De hülyének lenni valóban alkotmányos jog.

    Szevam: Meg vegyem ölbe és olvassak neki esténként általános iskolai fizika könyvekből. Nope. Neki így jó. Egyetlen bajom van, hogy amikor a híradóban lesz hír arról, hogy összelapított egy családot, mert neki gondolatai voltak és elképzelései, akkor az már nem hoz vissza senkit. Mondtam már. 4 fal között bárki bármit csinálhat. Onnantól, hogy ebből valaki kiszakad tessék betartani a normákat. Ami messze nincs magasan. Sajnos.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák