Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Nekem kicsit sok már a Galaxyból. Valahogy mind kezd teljesen egyforma lenni kívül-belül, ez már jobban hasonlít a Minire, mint az SGS II-re külsőre. Oké, szép meg jó, csak picit már unalmas minden nap valami új Galaxy cuccról hallani, inkább azon munkálkodjanak, hogy az alsóbb szegmensben is elérhető legyen végre a normálisabb hardver, a felső árkategóriát érzésem szerint most egy időre kicsit túltelítette a Samu. Nem csak azokért a vásárlókért kellene versengeni akik durván 100K felett költenek mobilra, hanem a 40-50ezres árú belépőmodelleknél is több kellene egy kicsit szerintem.

    Kövezzetek meg ha tévedek, de csak nekem tűnik úgy mostanában, hogy az alsóbb árszegmens kicsit leült mostanában, de a felsőbb szektorban már tolongás van?

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Prien #28 üzenetére

    Lassan annak kellene már érkezni, igen. Szerintem is. Nem hiányzik már senkinek pl. az MSM7227, úgy ahogy van, az utasításkészletével, meg a hozzá tartozó chipkészlettel együtt eltávozhatna a süllyesztőbe végre. Mellesleg szvsz. nem csak mindig az előfizetésesekre kellene mindent alapozni, az ugyanis jó esetben csak egy van egy embernek, és amíg a hűségidő tart, addig marad minden.. És ha most nem nézzük a szolgáltatókat, akkor bizony a kártyafüggetlen, gyári garanciás, új készülékek árait átnyálazva igazából csak a Mini az, ami tényleg belépőárú. Azon kívül aki nem akar nagyon sokat mobilra költeni, de vágyik valamilyen szintű tudásra a pénzéért anélkül, hogy ZTE-t vagy HUAWEI-t venne, annak házon belül jószerével semmi alternatíva nem marad a minin kívül, mert máskülönben vagy új előfizut kell kötnie, vagy feltöltőkártyásan kell szép summáért megvennie a telefonját. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van, ha nem tetszik neki a formaterv, vagy akármi.. Akkor kénytelen lesz valami használt készüléket venni, vagy előfizetni - már ha még nincs neki, vagy az előző lejárt.
    Szerintem ez nagyon nincs jól.

    A mostani 100ezres kategória meg max. valamennyit csökken, utána kikoptatják a kínálatból és jön a helyére újabb, szebb, jobb, szintén jó drágán. Aztán majd leghamarabb csak 0,5-1 év múlva lehet majd kapni használtan az adott modellt annyiért, amennyibe egy belépőárú mobil kerül. Ez meg azért súlyos kompromisszum.

    Lényeg a lényeg, szerintem az nem oké, hogy a kisebb pénzű júzerek ha nem akarják valamelyik szolgáltatónál évekre igába hajtani a fejüket, házon belül nem marad nekik szinte semmi alternatíva, bezzeg ha 100ezerrel több lenne a zsebében, máris lenne márkán belül is 10-12 modell. Jó, akinek kevesebb van, az majd más gyártótól vásárol.. Ugyanakkor ez meg nem lehet érdekük.

    Elnézést hogy terjengős lett, úgy gondolom ide kívánkozott.

    [ Szerkesztve ]

  • gabe8719

    senior tag

    válasz Prien #28 üzenetére

    Az lenne az igazán jó, ha az alsóbb árszegmensben is ugyanúgy versengenének a gyártók, mint a felsőben. Az alsóbb kategóriában komoly fegyvertény az ár, viszont ha verseny van, akkor mindenki kicsit többet akar nyújtani adott áron mint a másik, ergo a fejlettebb hardver hamarabb lesz olcsóbb, és többek számára elérhető..

    Erre is kellene áldozni minden gyártónak, és nem csak a nagyobb tőkével rendelkező vásárlókat kéne hajkurászni a nagyobb kaszálás érdekében..
    Azt csinálja csak az Apple, ők nyíltan nem foglalkoznak mással, csak a prémium termék+prémium áron koncepcióval. (még ;] de lassan nekik is lépni kell majd kicsit máshová is..:) )

Új hozzászólás Aktív témák