Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz MomoSinX #2 üzenetére

    Az érintős kártyák, vagy ezek okostelefonos, okosórás megoldásait szerintem hasznosak, csak azt nem értem, hogy miért nem állíthatja át a tulajdonos a PIN mentes limitet kisebbre.

    Egy dolog zavar komolyabban és az az, hogy újabb és újabb cégekkel kell megosztanom a saját és a kártyám adatait. Gondolok itt a különböző Apple Pay, Samsung Pay, Fitbit Pay okosórás dolgokra, vagy telefonos, netes fizetésnél a sok-sok ismeretlen köztes cégre, akik közvetítőként ki se kerülhető, mert az a szolgáltató, vagy webáruház rajtuk keresztül fizet. Pl. SimplePay, de tucatnyi más céggel találkoztam már netes vásárlásnál. Én azt szeretném hogy csak a kártyás cég, pl. Mastercard, vagy Visa, illetve a saját bankom legyen benne az adatáramlásban, ilyen ismeretlen cégek ne. Eleve a minél zártabb kommunikáció lenne a cél. Azt jól tudjuk, hogy ígéretekben nagyon élen járnak az IT, FinTech cégek, de ha félremegy valami, akkor semmiért sem vállalnak felelősséget és valami apróbetűs biblia méretű jogi nyilatkozattal el is kell fogadnod ezt a tényt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák