Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Yodamest #649 üzenetére

    Ez sajnos hitvita, én több gépet raktam össze középszintű alkatrészekből 450-500W-os tápokkal, és mindegyik gond nélkül megy azóta is. Persze, meg lehet onnan közelíteni, hogy X ezer forinton már nem múlik, de innen kezdve minden alkatrészre el lehet sütni ezt a dolgot. A mostani fogyasztási teszteknél is azt látni, hogy még izmos proci mellett is nagyon max. 300W körül fogyaszt egy átlagos középszintű gép (RTX2060, GTX1660, stb.), innen kezdve mi a fenének kétszer nagyobb teljesítményű táp mögé? :U

    (Aki előjön azzal, hogy 50%-os teljesítményen ideális a hatásfok, az mielőtt bármi mást tesz, először szépen számolja ki azt, hogy azonos tápsorozat / minőség esetén mekkora plusz költséget jelent az annyival nagyobb táp, és mennyi idő alatt hozza vissza a plusz költséget a fogyasztáson úgy, hogy azért általában még a játékra szánt gépek sem 0-24-ben 100%-os teljesítményen pörögnek... )

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Raymond #664 üzenetére

    Annyi ertelme van a nagyobb tapnak hogy a gep alltal generalt full terheles alat is csendben marad.

    Értem. Mert a táp különben túlharsogja az izzó procit és VGA-t lehűteni szándékozó ventillátorokat? :DDD
    Én középszintű gépekről beszéltem, nagyon rég találkoztam olyasmivel, hogy egy táp bármit is túlharsogott egy átlagos gépben...

    Arban pedig nincs szamottevo difi ha 600W es alatta maradsz, mert 450W ala eleve nemigen mennel normalis ATX tapmeret mellett.

    Ezen lehet vitatkozni, de ha most egy átlagos példát veszek, akkor egy BE QUIET! Pure Power 11 családból a 400W-os kb. 19e Ft, az 500W-os kb. 23e Ft, a 600W-os meg kb. 25e Ft. Na most egy átlagos középkategóriás gép zömmel 300W alatt kijön terhelés alatt is. Annyit én még egy 400W-os BQ tápra is rábízok. Tudja fene, de 6e Ft-ot akkor inkább rászán az ember jobb hűtésre vagy egy jobb hűtéssel rendelkező custom VGA-ra...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Noukoum #718 üzenetére

    Magasabb felbontáson VGA limitbe fogsz rohanni.

    A 720p teszt pont arról szól, hogy megmutatja, a VGA limit nélkül hol van a CPU limit, amivel aztán már az adott játék motorjától fogg függeni az, hogy a CPU meddig juthat el. Ha 4-5 év múlva a Zen2 mögé bepattintasz egy akkori videókártyát, akkor ismét számíthat a CPU limit.

    Erre jó az ilyen teszt...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák