Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Csandi #14 üzenetére

    Hát, ez biztos így van, de ez nekem nagyon elméleti dolognak tűnik. Jó, én nem vagyok profi gamer, de nekem a 200 plusszos egér is túl gyors. Azaz, pontatlan az aimom. Innen nézve nem hiszem, hogy bármit is javulnék, ha lenne egy ilyen, vagy bármilyen egyéb könnyített egerem. Gondolom itt ezredmásodpercekről lehet szó.
    Egyébként meg, az ember karja többezer grammra van limitálva úgymond. Ilyen téren megint nehezen látom be, hogy számítana egy-két száz gramm.
    Ugyanakkor, ha ergonómiailag több egér is megfelel, akkor valóban érdemes lehet a legkönnyebbet választani. De ettől még azt gondolom, kicsit túl van lihegve ez a probléma.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Csandi #83 üzenetére

    Mindezt megértem. Ugyanakkor, véleményem szerint, egy egér használhatóságának nem az az egyetlen mérőszáma, hogy mekkora a súlya. Pl nálam a gombkiosztás volt a perdöntő, és bevallom, a mai napig nem találtam olyan egeret, ahol tényleg bőséggel állnak rendelkezésre a gombok, de úgy, hogy nem mind a hüvelykujjadat akarja használatba venni, mint pl az MMO egerek.
    És én jelenleg 1 ilyen egeret ismerek, ami a Leadr, vagy régebben a Tyon volt. Pl Apexhez, ha már felhoztad, tök jól lehet bindelni, szinte az összes funkciót, így a billzeten, csak az irányítás marad.
    Ha már párhuzamot vontunk, az Adidas példával, és más szempontokat is kiemelünk, akkor ezt egérrel is ugyanígy meg lehet tenni.
    Egyébként, hogy tovább gördítsem a kupacot, én kb ugyanilyen véleménnyel vagyok, a parakábelek, vagy a lézeres szenzorok irányában is. Pedig ebben a témában is vannak meggyőződésesek.

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Csandi #89 üzenetére

    De miért interferálna? Ezt nem értem. A fire és a zoom extra gombok nélkül is ott van a 2 és 3 gombokon. A könnyített egéren is, meg a standard 3 gomboson is. Ha ezek nem interferálnak, akkor semmi.
    A többi meg, amit felbindeltem, ilyen hogy "equip grenade", "holster weapon", "reload", meg a "tactical", a 4 extra gombon. A billenő (DPI) kapcsoló meg "syringe", meg "shield cell". Ugyanez easyshifttel, "medkit" és "shield battery". Ezek közben meg nem kell aim. (Maradjunk az Apexnél, de elmondhatom a Doom kiosztásom is, ott sem számít semmit)
    Egyedül a crounch az, amit meg lehetne kérdőjelezni, mert az az egyik thumb buttonra esik. Szóval szerintem FPS-re is jó a sok gombos egér, de persze ez is megszokás kérdése.
    A WASD az az ami, ezen felül, a billzeten csak a jumpot használom. (space) Jah, és a "TAB" invrentory + "M" a térképhez. A többi minden egér nálam.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Csandi #92 üzenetére

    Nekem az a bajom a billel, hogy a virsli ujjaimmal folyamat mellé ütök. Vagy le kell pillantanom, az meg FPS közben nem egy életbiztosítás. Megváltás volt ez az egér nekem. Előtte próbáltam még a Nythet is, ott modulásris a thumb area. De hüvelykujjal sem tudok gyorsan megkülönböztetni, mondjuk 9 vagy 12 gombot, ami egy mátrixba van ömlesztve. :B
    De ez az én saram mondjuk.
    Másfelől, lemértem gyorsan a Leadr-t, 135g. Nem tudom, miért emlékeztem 200+ra. Na ez mennyire nehéz így akkor? Az tény, hogy a 60 grammnak több, mint a duplája, de mondjuk még beleférne a tűrésbe Nálad?

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Csandi #111 üzenetére

    Mentségére legyen mondva, hogy ott azért nem kell több dolgot is folyamatosan, másodpercre pontosan fejben időzíteni (+van camp).

    Amúgy kár az Apexért. Az egyetlen olyan FPS az elmúlt majd' 10 évben, amit játszanék komolyabban, ha egy picit még optimalizálnának az engine-en. És nem az EA adná azt az ótvaros szerverparkot...

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák