Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz nubreed #24 üzenetére

    +1 és amit itthon még művelnek is, hogy pár hónap alatt akarják a teljes COVID kiesést bepótolni-összeharácsolni, hát wtf.

    Mi is külföldre mentünk, meseszép helyekre.

    Fejlődés rulz, viszont az egyetlen, ami nem tetszik ezekben, az elszámolás módja. A profit itt képződik, az adózás viszont máshogy néz ki már, illetve az akármilyen tech óriások amikor megoldásaikkal családokat, vállalkozásokat tesznek földönfutóvá, az csak egy gyors tőkekoncentráció, tőkeszivattyú, és hosszú távon jobban árt a gazdaság(ok)nak, mint rövid távon. Naivan csak a kényelmet, appot látjuk belőle, de látni kellene az egyes országokban otthagyott pénzt is, ami befolyik államkasszába, majd onnan igazságosan elosztva az emberek alapjövedelmének kosarához járul hozzá. Így dolgozni sem kellene, cserébe az új, innovatív technológiákkal kiváltottunk rahedli dolgot. Nem sírna a taxis, nem lenne taxi. Megszűnne, mint műfaj. Otthon kertészkedne az erkélyén, vagy programozna, vagy könyvet olvasna, vagy ki mit csinálgatna, de semmiképp nem éhenhalna az alapjövedelem miatt. Csak ehhez meg radikálisan új közgé modell kell, meg szociális-társadalmi berendezkedés, mert a mai modellben a "szabad piaci verseny" nem más, mint egy "szabad piackopasztás", szóval vadnyugat zajlik lényegében az IT-ban már nagyon sok éve, melynek irdatlan kihatása van a a való világ rengeteg aspektusára. Egyben kellene ezeket kezelni, és az újraelosztás fogalmával barátkozni, mert kényelmes és fasza az über és az appja, de ha én mindig über-el taxizok, akkor lehet, hogy holnapután eggyel több koldus fog kéregetni az aluljáróban. Persze beállhatnának über-esnek ők is, az igaz, hogy ahhoz meg tanulni kellene kicsit, melyik végét fogjuk meg a telefonnak, de szerintem ez talán már nem olyan nagy elvárás..

    Van itt minden ponton fejlődnivaló, sajnos globálisan nézve elérkezőben vagyunk oda, hogy a technológiai fejlődésünk ezerszer nagyobb iramban zajlik, mint a politikai-társadalmi-egyéni vagy akármilyen humán oldali fejlődésünk. Évtizedek nyomora kell néha egy forradalomhoz, egy diktátor elkergetéséhez, míg egy új appot megírnak valakik 1-2 év alatt és tarol, a régi borul. Ez a nem mindegy. És a jogalkotás is ahogy követi a mai IT-t, egy tragikomikum.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • nemlehet

    őstag

    válasz nubreed #26 üzenetére

    Szerintem abszolut nem arról van szó, hogy bárki is úgy érzi a törvény felett áll. (Jó oké, biztos van ilyen is, egomániás barmok mindenhol vannak). Inkább az a probléma, hogy NAGYON lassú a törvénykezés mindenhol, évekkel lemaradva követ csak minden újdonságot, sokszor csak akkor amikor már valaki nagyon sír, vagy sikerül valakinek az érdekeltségi körébe belerondítani.

    Amíg nem fáj eléggé addig megpróbálják a létező törvényi szabályozás alá benyomni az új technológiát amikor elsőre látszik, hogy teljesen értelmezhetetlen és fals. Pl a quadok forgalomba állításának szabályozására mennyit kellett várni? 10 évet? És még mai napig van olyan quad amit mezőgazdasági vontatóként lehet csak legálisan rendszámozni. Elektromos rollerek is itt vannak már x éve, több cég szolgáltat ilyet Budapesten és még csak most van tervezet arra, hogy minek is kell tekinteni ezeket a kresz szerint? Abszurd...

    Egy olyan gyorsan változó iparágban mint az IT nem lehet így viszonyulni. Tökös, határozott törvényhozók kellenének meg megfelelő szakértői rendszer akikkel piacrakerülés előtt max pár hónap alatt ki tudnak dolgozni egy jogszabályt ezekre. Tudom, bilibe lóg a kezem.

    Addig meg akinek van egy jó ötlete az szürkezónában mozogva 1-2 év alatt beszedheti a nagy lóvét aztán meg lesz ami lesz. Csak ezzel ugye borzasztó károkat lehet okozni, főleg ha igazi tőke is lát benne lehetőséget és beindulnak a felvásárlások (mint pl a lakásokkal történt/történik)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz nubreed #35 üzenetére

    Egy 3-4-5 csillagos szállodából kiraknak ha részegen randalírozol. Egy Airbnb-ből nem nagyon, mert ott sincs a tulaj. Legfeljebb a szomszédok hívnak rendőrt ami kb halottnak a csók.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz nubreed #35 üzenetére

    csak minél olcsóbban elérhető a repülés meg a szállás meg a pia, annál többen veszik igénybe és annál nagyobb esély van rá, hogy bunkók is lesznek közöttük. az 5 csillagos szálloda ezért jó, mert 80 ezer forintos pezsgőből a liverpool béközép nem fog itt berúgni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Gargouille

    őstag

    válasz nubreed #35 üzenetére

    Nem sántít a logika, nem arra gondoltam, hogy ki a paraszt és ki nem (bár szerintem az emberek legalább 70%-a az, függetlenül az anyagi helyzettől), hanem arról, hogy más amikor 300 turista látogat el egy adott helyre naponta és megint más amikor 30000. A számszerűség a fő probléma, ezért is neveztem "hordának". Ami kis léptékben még kívánatos és színesíti is a mindennapokat (mondhatni mindenkinek jót tesz), az tömegesen már fullasztó és élhetetlenné teszi a környezetet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz nubreed #45 üzenetére

    Igen, pont ez a problémám nekem is. Egyszerűen a tömeg élvezhetetlenné teszi az adott helyet még magának a turistának is, de az ott élőknek meg főleg. Másik oldalról meg az utazás átalakult egy kipipálandó checklist-é, mindenhova elutazunk, szelfizünk egyet, de csak azért, hogy kiposztoljuk a facebookra, miközben igazából nem is érdekel az adott látványosság, csak másoknak akarjuk mutogatni, hogy mi itt is jártunk. Közben azon kevesek, akik meg tényleg kíváncsiak lennének a helyre / látványosságra, azok pedig nem férnek hozzá és nem tudják élvezni emiatt, talán útnak sem indulnak pont ezért.

    Ráadásul ahol már "lelegelte a sáskahad a földeket" ott nem csak a környezet pusztul le, de sokszor a hely autentikus hangulata is odavész, a tősgyökeres lakók (akik miatt volt eredetileg olyan amilyen) meggyűlölik a turistát, vagy elköltöznek, a korábban oly sokszor hangoztatott "vendégszeretet" is kámforrá válik.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák