Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krauter

    újonc

    Sziasztok!

    Pár napja, egy hete próbálgatom a TP-Link WDR3600-as routeremen Suste féle openwrt-t, amiért ezer hála és köszönet!!! Viszont van pár furcsaság, amit észrevettem, és nem tudom mire vélni!
    Dugtam a routerre egy 1terrás Samsung külső vinyót, az automatával particiónálva, formázva (swap 64MB, extroot 128MB, és a maradék) működik is rendesen, viszont Luciban a csatolási pontoknál az alábbi kép fogad:

    Vagyis úgy tűnik, hogy swap nincs csatlakoztatva, illetve csatolási pontoknál úgy tűnik, hogy csak az extrootot húzza fel, de a csatolt fájlrendszereknél viszont szerepel az sda3 partíció. Az állapot fülön pedig azt jelzi ki, hogy van swap is a rendszerben.

    A másik pedig, hogy a transmission azt mondja, hogy a 21234-es port zárva van:

    Viszont a canyouseeme.org pedig azt mondja, hogy nyitva van:

    Most akkor mi az igazság? Nyitva van a port, vagy sem, aktív a transmission, vagy passzív?

    Ezeken kívü szeretnék kérni is valamit: mac addressek alapján szeretnék időbeli, és tartalombeli korlátozást beállítani a tűzfalon. Ehhez létezik valamilyen webes felület, vagy esetleg tudnátok-e készíteni egy ilyet? A hozzám hasonló láma családapáknak ez nagyon nagy segítség lenne! (Jelenleg egy dd-wrt-s linksys router teljesít szolgáltatot otthon, és abban ezt tök jól megoldották.)

    Előre is köszönök minden segítséget, és mégegyszer gratula a munkátokhoz!

Új hozzászólás Aktív témák