Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Düsseldorf

    tag

    válasz ripla #55 üzenetére

    már Watson Inkvizitorját is hazai első kiadáskor olvastam, szóval nálad feltehetőleg nem ismerem kevésbé a világot :)
    de ha nem, akkor is ezzel együtt nevetségesek a GG sorozat általam kifogásolt részei, uis. a technológia egy része veszett csak el, ami megmaradt és működik valamint használják is (mondjuk más regényekben, világleírásokban, kodexekben), az is elég lenne arra, hogy ne idegesítsen az, hogy nem nem egyszer a 2. VH-s szintnél alacsonyabb technologiát és módszereket használjanak.
    meg legyünk már kicsit realisták, ha léteznek 20, sőt több emeletes ház nagyságú elmevezérelt titánok, a kontinentális lemezeket átütő ciklontorpedók és földrengésbombák, kiborgizált harci szervitorok, személyi és űrhajókat megvédeni képes erőtérpajzsok stb, de még az elitnek igazán nem nevezhető birodalmi gárda is használ olyan eszkőzőket rutinszerűen, amelyek ha megvannak, akkor fájdalmas a máskor alkalmazott 19.századi szintről olvasni. És erre nem magyarázat az sem, hogy stagnál a technológiai fejlődés soksok évezrede, és a birodalom bővíben van az embernek, igy nem baj ha párszázezer/millió odavész feleslegesen 1-1 ütközetben az eszközhiány miatt, mert igy is túlnépesedett sok világ.
    azt hogy ez az érvelés tökéeletesen nonszensz (mind hadászati, mind gazdasági szempontból) hagyjuk is, mert túlmutat az előző kérdésen.

    de az is bosszantó, a félelmetes démonölő v. milyen osztályú tank, amelytől mindenkiben meghűlt a vér és beszartak a legbátrabbak is, nem nagyobb mint egy nehézpáncélos a 2. vh-ból (legalábbis az általa megadott tömeget tekintve :) ) ... no comment.
    és többször előfordult, hogy ahol megadott abnett számot valamilyen eszkőzről, jobban tette volna ha nem teszi , mert kiderült h. nem tudja miről beszél, vagy csak nem tud számolni, vagy azt gondolta senki nem tud fejben számolni (méret és súly köszönöviszonyban nincs egymással v. az adott harceszköz realitásait nézve). jobb lett volna ha szimplán csak a képzeletünkre bízza mennyi az annyi és mekkora az az ijesztően hatalmas káoszvalami amitől Ravne is berosál.

    de mint írtam is fentebb, mivel jól ír, értem miért népszerű, elvégre csak elolvastam mindet tőle én is:)

Új hozzászólás Aktív témák