Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moso

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hát én tegnap (reggelre) frissítettem 7.0-ra (32.3.A.0.378), egyelőre nagyon megbántam...

    Először fél napig nagyon örültem az új fícsöröknek (villámgyors ujjlenyomat-olvasás, többablakos mód, "alt-tab"-funkció, invert colours), de fél nap után elő kezdtek jönni az idegesítő dolgok és a bugok.
    Egyrészt, nekem ez a telefon, közel 1 év alatt eddig 1x fagyott le és indult újra, tegnap ez ismét megtörtént a frissítés után, este... persze ez még lehet, hogy javulni fog (remélem nem fog minden nap lefagyni :) ), mindenesetre ijesztő kezdés. Ezen kívül néha bekapcsol a bluetooth magától, ami elég furcsa. Illetve ha belépek a "System UI Tuner" menübe, akkor kikapcsol az akkumulátor % kijelzés. (Az is furcsa, hogy ez eleve miért csak ebben a menüben szabályozható)
    A többi nem bug, hanem "feature". :) Nem értem, hogy a gyorsmenüt miért kellett átalakítani... Az, hogy ha lenyitom az értesítési sávot mindenképp előjön 5 db gyors-ikon, tökjó, ezzel önmagában nem lenne gond, az viszont már nagyon nagy baj, hogy ha rányomok egyik ikonra a teljes (9 gombos) nézetben, akkor előjönnek a részletes beállítások és nem csak kapcsolóként működik. Szerintem nagyon jó volt úgy, hogy ha hosszan rányomtam, akkor előjöttek a részletesek, röviden pedig csak váltotta az állapotot. Ami viszont már szerintem a bug-kategória, hogy a mobil data switch mindenképp előhoz egy ablakot, akkor is, ha 5 gombos állapotban nyomok rá.
    Ami még zavar ebben, hogy a dátum csak a részletes értesítési panelen szerepel, tehát vagy 2x, vagy 2 ujjal kell lehúzni, hogy lássam.

    Ezek persze viszonylag apróságok, de engem nagyon zavarnak, mert pont a leggyakoribb dolgok használatát keserítik meg.
    Csak azért gondoltam leírni, hogy egyrészt kidühöngjem magam :) , másrészt meg ha van még aki nem frissített, az lehet, hogy jó ha elgondolkodik, ha esetleg olyan típus mint én és apró dolgokon is fel tudja magát húzni :D

  • moso

    csendes tag

    válasz thamasz #1856 üzenetére

    Hát a fagyás az nyilván csak valami szerencsétlen véletlenek összeadódásának az eredménye... legalábbis bízom benne, hogy tényleg nem a normális ügymenet része, csak azért írtam, mert nem volt gyakori dolog eddig. Ha még többször előfordul, akkor gondolom kénytelen leszek factory reset-elni.
    Az akksit viszont nem tapasztaltam, hogy rosszabb lenne... bár 1 napi tapasztalat még nem valami nagy szó... a fagyás előtt elkezdett mondjuk eszméletlenül melegedni és merülni, de gondolom te nem ilyen dolgokra gondolsz. :)

  • moso

    csendes tag

    válasz zerdelyi #1862 üzenetére

    Igen, a GPS nekem is sokkal rosszabb lett, csak ez a múltkor még nem volt egyértelmű számomra... én Waze-t szoktam használni és folyton eldobja a jelet, ami azelőtt soha nem történt.

    Egyébként azóta már mégegyszer lefagyott és újraindult... tényleg senki más nincs akivel ez rajtam kívül előfordult? Mert ha nincs, akkor gondolom megér egy FR-t, hátha elmúlik... csak nem sok kedvem van hozzá.

  • moso

    csendes tag

    válasz thamasz #1869 üzenetére

    Pont ugyanez jutott eszembe! :) :(
    A HTC M7-et is a szoftverfrissítés után kezdtem el megutálni... és valóban működött a módszer mert onnantól nem volt kérdés, hogy új telefon kell... a baj csak az, hogy sosem tudnék ellenállni annak, hogy frissítsem a telefonom a legújabb Androidra.

  • moso

    csendes tag

    válasz zizidor #1874 üzenetére

    .378
    Szóval gondolom akkor ez azt jelenti, hogy másnak nincsenek ilyen gondjai...
    Ami viszont érdekes, hogy azóta a GPS kicsit javult, legalábbis az utóbbi időben nem dobálta el a jelet. És azóta szerencsére nem fagyott többször le a telefon sem... de mondjuk ez utóbbiból azért még nem vonok le messzemenő következtetéseket :)

Új hozzászólás Aktív témák