Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Weihe2

    csendes újonc

    válasz Weihe2 #142 üzenetére

    Sziasztok,
    A jelentés.
    Mivel most váltottam ios-ről, és előtte samsungom volt, (azelőtt meg szintén iphone), illetve jelenleg van 3db samsung tabletem (tab-s, tab-s2, tab-s4) ezért ezekkel hasonlítom majd össze az xz-3-at.
    Szóval, kb. 1 nap alatt sikerült a "költözést" úgy ahogy végigvinni. Volt pár izgalom, azt hiszem végül az itunes-en keresztül sikerült az xperia companion program segítségével. Több módszerrel próbálkoztam, volt, hogy részben sikerült, de hiányosan, biztos a hozzáértésem alacsony szintje miatt. A legérdekesebb az volt, hogy miután elvben sikerült, egy csomó névjegyet csak számmal jelzett ki, nevet nem rendelt hozzá. Nem tudom mi volt a baj, próbálkoztam tovább, míg egyszer csak azt láttam, hogy minden meg van. (Pedig elvben nem módosítottam semmit. (?)) Illetve az üzeneteket nem tudtam szinkronizálni, de úgy vagyok vele, hogy az már amúgy sem érdekel nagyon. Minden más átjött, ennyit a költözésről.
    Android vs. ios: először jött a nagy megkönnyebbülés; mindent másolhatok szabadon, minden app, ami a tableteken van, működik, szóval a nagyfokú szabadság érzése. Azután jött az, hogy "jé ez iphone-on mennyivel jobb volt, jé ez is..." szóval a pie sem tökéletes, egyelőre szoknom kell, de fel voltam rá készülve. (pl. Email és sms értesítések kezelése, megjelenítése.)
    A rendszer az eddigi samsungjaimhoz képest sokkal jobb; néha van egy kis megakadás, teljesen érthetetlen módon, de nem annyira gyakori mint a samsungoknál, és alapból sokkal "fluidabb" az élmény. Annyira azért nem mint az iphone-okon, de azért a 7-esnél összességében gyorsabb. Az furcsa, hogy az automata fényerő szabályzó már kétszer csinálta azt, hogy zsebből kivéve nem nagyon akart a napsütésben kifényesedni. (?) Egy képernyő lezárás és újra feloldás megoldotta, de azért ez nem megnyugtató.
    Maga a telefon minőségileg kifogástalan, nekem sokkal jobban tetszik a samsungoknál, és az összes tős gyökeres kínai márkánál, az iphone7-ről nem is beszélve. Mondjuk az ujjlenyomat szenzor helyett még mindig gyakran tapizom a kameralencsét... Azért ezt simán meg lehet szokni, nincs rossz helyen, csak máshol. A legrosszabb helyen azonban a bekapcsoló-képernyőzár gomb van, az minden eddigitől különbözik, általában még a hangerőszabályozót nyomogatom rendszeresen lefelé...
    Az ergonómiához tartozik, hogy azt a bizonyos oldalsó érzékelőt, azonnal ki kellett kapcsoljam, még egy ilyen hülyét, aki rátervezte... Szerintem direkt sz*patásból csinálta.
    A telefon amúgy a mai divatnak megfelelően nagy, oké erre számítottam, a gatya zsebbe már nehezen fér bele, viszont meglepett, hogy milyen nehéz. "De ami nehéz az drága is" :)
    Érdekesség, hogy jelenleg nincs rajta tok (mivel a szilikon tok a kijelző védő üveget elkezdte leszedni), és a telefon hátulja meg olyan, hogy -nem tudom melyik T. Házigazda írt hasonlót-, sík felületről képes magától lecsúszni a földre. Ez meglepő, de tényleg nagyon durván csúszik. És kimondott ujjlenyomat mágnes, ránézek és maszatos lesz, kell hozzá a rendes tok. A kamera nekem elég, nem vitatom, hogy van jobb is, a kijelző viszont gyönyörű.
    A hosszabb távú tapasztalataimról még írok, sokat telefonálok, meglátjuk mit nyújt a gyakorlatban. Az általam ismert összes samsung amúgy mind f*s volt stabilitás szempontjából, az iphone jó, viszont fél nap alatt megette már a kezdetektől az akkumulátor töltést, jószerivel állandóan töltőn volt. Eddig a sony jobbnak tűnik, mindkét ellenfelénél. (Azt szintén nem vitatom, hogy akkumulátor kapacitás szempontjából vannak -lehetnek- jobbak, de pl. "ős" kínait biztos nem akartam volna venni , és iphone-t sem, 500e-ért.)
    Eddig simán nem bántam meg a váltást, remélem lesz értelmezhető utódja.

    Üdv, W

    He took a duck in the face at 250 knots

Új hozzászólás Aktív témák