Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi67

    addikt

    válasz pit stop #6038 üzenetére

    Egyet értek teljes mértékben bele kell olvasni más topicba is .SGS III HTC One X ott is megy ez a lagg téma.Ez az Android betegsége.Volt Desirem nem sokkal hogy megjelent azzal is volt elég gond.Mint ahogy egyik forumtárs is irta Neki is van U meg P-je is a chrome még a P-t is megakasztja.Se android fan se alma fan nem vagyok jelen pillantaban egy P-t meg egy Iphone 5 használok az almán a chrome 2 x olyan gyors mint a P-n akksi idöre szintén ugyan ezt el lehet mondani.

  • sssent

    senior tag

    válasz pit stop #6038 üzenetére

    Újraindítás vs. sok RAM...

    Korábban már próbáltam utalni erre, de akkor leírom szájbarágósan. Az Android elméletileg elég ügyesen menedzseli a memóriát: amit tud, betölt előre (ld. makacsul újrainduló alkalmazások), ezek így igen gyorsan használhatók. Aztán ha kevés a memória és kéne, akkor az általa legkevésbé hasznosnak ítélt cuccot kihajítja, így csinál helyet az indítandónak. Tehát olyan, hogy elfogy a memória csak akkor lehetséges, ha a feltétlenül szükséges cuccok mellett valamelyik alkalmazás már önmagában sem fér el. Böngészővel pl. elég könnyű ilyen helyzetet produkálni.

    Ha valóban szükség van az újraindítgatásra, az amiatt lehetséges, hogy egyes rosszul implementált alkalmazások idővel annyira elterpeszkednek a memóriában, hogy a rendszer állandó söprögetésre, újratöltésre kényszerül, emiatt laggol a szerencsétlen. Attól, hogy nagyobb memóriával, de esetleg ugyanolyan trehányul implementált sw-rel rendelkező telefont veszek, a probléma nem oldódik meg, legfeljebb a tünetek jelentkeznek kicsit később. Ha a Sony sw-minőségbiztosítása tényleg az, hogy a felhasználóval naponta újraindíttatja a telefont, akkor abból én nem kérek.

    Wifi vs. 3G...

    Ami szerintem sántít, az a wifi és a 3G adatátvitel fizikai működésével kapcsolatos tudásod. Push-jellegű szinkronizáció mellett a wifi szinte garantáltan hatékonyabb, mint a 3G. Akkor is, ha alig van hasznos forgalom. A GSM-mel már lehet spórolni. Ezt nem én kísérleteztem ki egy szem telefonnal, van bőven irodalma. Akit hidegen hagy a kérdés, az alábbit ugorja át.

    Ennek magyarázata (konyhanyelven), hogy ilyenkor periodikusan akkor is közlekednek heartbeat-jellegű csomagok, amikor konkrét esemény nem történik. 3G-nél a tényleges adatátvitel energiaigénye többszöröse a wifi-ének, de ami igazán gond, hogy a telefon rádiója nem csak néhány ms erejéig marad ilyen nagy fogyasztású állapotban, hanem az átvitel befejezését követően még nagyságrendileg ~10 másodpercig (hálózatfüggő). Ennek oka, hogy a cuccok nem mehetnek bele csak úgy a vakvilágba. Küldés előtt csatorna-allokáció történik külön jelzésüzenetekkel, amelyet a hasznos átvitel után még fenntartanak, hogy ha érkezik még adat, akkor ne kelljen újra meg újra feleslegesen felépíteni/lebontani azt. Ha tehát fentinél kisebb gyakorisággal forgalmazunk egészen kevés adatot (ld. push sync), akkor az átvitel 1 byte-jára eső energiafogyasztás a wifi-hez képest egészen csillagászatira jön ki, ami kioltja a wlan kapcsolat fenntartásához szükséges állandó, de (wlan energiatakarékoskodó protokollokat támogató eszközök esetén) egészen alacsony energiaigényt.

    Visszatérve a telefonra...

    Ár/(adatlapon megadott érték) arányban a T-nél tényleg nagyon jó most, azért őrlődöm itt (gondolom mindenki nagy örömére ;] ), hogy vajon ez hogy áll a valós ár/érték arányhoz. A megoldás nyilván az lenne, ha meg tudnék kaparintani egyet mondjuk egy hétre. Teljesítményben a Desire is elég nekem, csak már erősen korosodik szegény. Tehát nekem nem felsőkategóriás tepsi kéne (már csak a méret miatt sem), hanem egy tisztességesen összerakott belépőmodell.

    Jobb híján kezdek hajlani afelé, hogy megveszem ezt, aztán ha netán nagyon döcögős, akkor majd rásózom valakire. Most hirtelen 2 telefont is tudok venni kedvezménnyel, úgyhogy az elsőnél végül is még meggondolhatom magam.

Új hozzászólás Aktív témák