Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aggleány

    addikt

    válasz Rorschach #426 üzenetére

    Szia "Rokon"! ;)

    Én vagyok a Te embered, én is sokat olvasok telefonon, amikor várni kell. A Mobipocket itt nem jó, de van helyette egy FBReader nevű progi, a Market-ből letölthető. Nagyon egyszerű használni. A könyveket "epub" formátumba kell átteni, ehhez ingyen le lehet tölteni a netről a "Calibre ebook converter" nevű progit, simán leszedhető, angol nyelvű, egyszerűen használható. Egy könyv kb. 2-3 perc alatt megvan. Ha ki akarod próbálni, hogy milyen, szedd le az FBReader-t, és küldök Neked mail-ben egy pár könyvet, nekem már elég szép gyűjteményem van.

    Van még a Market-en egy Aldiko nevű progi is, de az egyelőre nem tördeli be jól a mi kis kijelzőnkre a könyveket, pedig az egy nagyon szép kis progi - fa könyvespolccal, borítók megjelenítésével :K

    A futó alkalmazásokat bezárja magától, ha már túl sok van nyitva, részemről ehhez nem szedtem le progit, de ha beírod a Market keresőjébe, hogy task killer, egy csomó lehetőséget ki fog dobni, ahonnan válogathatsz. Az Android appz fórumon javasolnak többfélét is, kérdezd meg ott, biztosan fognak segíteni (de először használd a keresőt). Ott javasolnak egy csomó progit is, amit érdemes feltenni Android-os telóra - egy pár ezekből a Mini-n nem megy a kis kijelzőfelbontás miatt, de nem vészes.

    [ Szerkesztve ]

  • makesz1989

    tag

    válasz Rorschach #431 üzenetére

    A zenei rész engem is érdekelne+ Nem a fülhallgató igazából, úgyis másikat használnék hozzá, hanem hogy pl a basszus kiemelés mennyire jó? Ha nem annyira, akkor van-e rá megoldás külső program segítségével?

  • aggleány

    addikt

    válasz Rorschach #431 üzenetére

    Ezek szerint szintén női versenyző vagy itt a pasi témájú fórumokon :C

    Természetesen van rajta betűméret, betűszín és háttérszín is, bár kicsit idétlenül kell beállítani - három csúszkát kell húzogatni, én rengeteget szuttyogtam vele :O A könyveket sorkizárt formában mutatja, ami néha fura egy kicsit, mivel amikor csak két szó fér el egy sorban, akkor azt a két szót kiteszi a sor két szélére, de ez van - nem akkora horror :N

    Az iReader nem ugyanaz, mint az Aldiko, az iReader-hez nem találtam rendes könyvátalakítót, amivel könnyen át lehetne szerkeszteni a pdf könyveket, ráadásul az előző telefonomhoz már csináltam egy csomó epub formátumú könyvet (Legend-em volt, azon szépen ment az Aldiko).

    Tudomásom szerint a progikat adott kijelzőméretre csinálják meg, de a progik folyamatosan kapják a frissítést, pár hónapja pl. az Aldiko-t még kisebb felbontású teló nem is mutatta a Market-en. Most már látható, de még nem jól működik. Kicsit várni kell és jól megcsinálják. Régen csak a HTC Tattoo volt ilyen felbontású (240x320), de hálistennek egyre több kisfelbontású kijelzős telefon van Android rendszerrel, így elkezdtek erre is odafigyelni a programszerkesztők :C Ráadásul már jön lassan a HTC új kisfelbontású gépe is, úgyhogy szaporodunk :C (mármint mi, kis felbontással rendelkezők).

    Zene ügyben nem tudok segíteni, én nem hallgatok zenét telefonon, mióta kaptam egy mp3 lejátszót - előtte hallgattam, de ég és föld a különbség.

    Ha alapdolgok vagy progik érdekelnek, kérdezz nyugodtan, ha tudunk, segítünk. Úgy vettem észre, hogy nagyon jó kis összetartó társaság ez a Mini-s csapat :C :C :C

    makesz1989: Ha jól tudom, 2.1-es szofttól lesz rá equalizer, én nem használom, nézd meg az Android appz topikban, ott nagyon profik a fiúk-lányok :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák