Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz Bog #21 üzenetére

    Továbbra sem értünk egyet. :) Ha mindent adnak hozzá, ami kellhet, akkor szerintem tök mindegy milyen csatlakozó van rajta. Az persze nem, hogy hol, az oldalt elhelyezősdit én is rühellem, mint ahogy a kontakthibára fokozottan hajlamos kialakítás sem tetszik. Viszont ezeket leszámítva soha nem éreztem hiányát, hogy hogy nem microUSB van rajta, vagy hogy hiányzik a 3,5" a készülékházról. Elhiszem, hogy nektek tesztelőknek ez bosszantó, mivel sűrűn cserélitek az alanyokat. Az átlaguser ezeket magasról lesz... szóval működjön és kész.

    Kloden: Dehogynem, az SE-t akkor is fikáznák és nem is teljesen alaptalanul. Pl.:: az AF hiánya. Eddig én is azt hittem, hogy ez hiba, de mióta a W902-esem megvan....noshát hiába az AF, ettől még önmagában nem lesz jó a minőség. Egyszerűen a sírva elhajítós kategóriába tartoznak azok a képek, amik vele készültek. Pedig én nem vagyok nagy fotószakértő.

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • Atlantis

    veterán

    válasz Bog #25 üzenetére

    Nos igen, ebben van valami. Viszont 1 napot kibírnak a telefonok erős nyúzás esetén is, szóval nem nehéz megszokni, hogy ha este/éjjel/reggel hazaérve rádugod töltőre...amíg te töltődsz, ő is bőven végez.

    Másrészt viszont ahol microUSB madzag akad, ott van a közelben SE adatkábel is. Jóideje minden készülékükhöz mellékelik és azért eléggé elterjedt márkáról van szó, jó eséllyel van egy tulaj a környéken.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • Rhino666

    őstag

    válasz Bog #21 üzenetére

    Igazából onnantól, hogy lehet egyszerre tölteni és headsetet dugni bele (gondolom az a fajta töltő jár hozzá, ami ezt lehetővé teszi), nincs semmi hiányossága. Főleg, ha még figyelembe vesszük azt, hogy a gyári fülest félbe szedve akármilyen jack dugós fülhallgatót bele dughatunk.

    Sőt, ha közvetlenül a telefonban lenne 3,5" csatlakozó, akkor "headset" üzemmódban egy sztereó fülessel a hívó fél nem hallana minket! Így meg akármilyen mezei fülhallgatóval tudunk kéz nélkül beszélni. Ezt azért érdemes figyelembe venni, mert így szvsz ez a létező legjobb (kábeles) megoldás. :K

    A hárompólusú 3,5" headsetek meg azért nem jók, mert nincs választék és általában nem is hozzák azt a zenei teljesítményt. És egy Walkman mobilnál azért ez elég fontos tényező ugye....

    [ Szerkesztve ]

    Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

  • atis123

    tag

    válasz Bog #21 üzenetére

    Ez rendben van is van, egyet értek veled,de a nokiának a 2,5 - ese nem kap ennyit tőletek, pedig az legalább ennyire dühítő. A 6300-ámnál is mindig felbosszant, hogy ha már jack, miért nem 3,5?!?! Mert ha nem 3,5, akkor annyi erővel lehetne Sagem csatis is.

    A jack ügyben viszont egyetértek mert akkor a HPM-75-m is használhatnám a notebook-hoz :))))

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

  • C.Dávid

    tag

    válasz Bog #25 üzenetére

    Kis Philipsednek is kiváló minőségű Walkman lejátszója van? :D

    Kedvesem oldala www.tekiste.eoldal.hu SE FAN;)since 2005: K700,K300,K510,T610,V630,W810,jelenlegi telefonjaim:W200,V640 W910I C905

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz Bog #87 üzenetére

    Wow, az más, akkor ezer bocsánat :R . A megoldás az lenne hogy a teszt megírása után még 1-2 napot magatoknál tartanátok és a kérdéseinkre a forumban megkapnánk a felmerülő válaszokat. Amugy még így is a legjobb magyar tesztek a tietek :K. Pl az F480 (multitask hiánya)

    [ Szerkesztve ]

    Cseberből vederbe

  • copin

    őstag

    válasz Bog #96 üzenetére

    Kb. mint az OmniaHD-nál, vagy az i8910 jobban hangzik? :D Eddig kódnév, ami nem lenne meglepő. Esetleg egy fogadás? :)) Idou vs. W9XX

    [ Szerkesztve ]

  • copin

    őstag

    válasz Bog #98 üzenetére

    Igen, minden alkalommal fanyalgunk, hogy a Walkmanben miért nincs AF, miért erőltetik a semmivel nem kompatibilis saját szabványt, és hogy miért kell mindig M2 kártyát nyomni mindenbe.

    Mondhatnám azt is hogy ezzel akarják a márkához kötni a naiv vásárlót, aki a telefonja mellé vesz néhány olyan SE kiegészítőt ami csak SE telefonban működik. Ez marketing és ma még úgy néz ki hogy ez megéri, legalábbis ők most úgy láthatják, mert nem nagyon látszódik, hogy ezen akarnának változtatni (ettől függetlenül jön még egy SD kártyás SE).

    De amikor jött egy K850i, amibe microSD is belement, akkor a szaksajtó ezt kifejezetten értékelte. És mi történt? Azóta sem volt ilyen telefon, pedig meg tudják csinálni.

    Példának okáért: Az F305 (?) egy olyan Sagem klónja, ami microSD-vel működik. Megtehették volna azt hogy egyszerűen nem alakítják át, de nem, az SE a saját alkatrészeit vitte bele (részben). Egyszerűen nem akarják és kész. Emiatt kár lenne párhuzamot vonni a Motorolával, akik sokkal nagyobbat hibáztak. Komolyabb kamerás telefonjuk is ló halálában érkezett meg, a "koreaiak" pedig inkább rájuk veszélyesek, sőt, ha valami okozhatja a Motorola vesztét az a Samsung-LG modell dömping. Ilyen szintű elkényelmesedés nincs az SE-nél, legfeljebb okostelefonok terén, ami miatt érthető hogy zárt rendszereket hoztál fel. Az hogy ki milyen véleményen van x márkáról, az annyira nem izgat, még akkoris, ha a szaksajtóval foglalkozik.

    mert ugyanerre a platformra ott van a nem teljesen hibátlan 5800 (ami pont egy éve lesz addigra kapható, mire az Idou kijön)

    Így lesz a későn érkezőből első. Szerintem teljesen mindegy melyik mikor jön ki. Ezeknél ízlés és pénztárca fog dönteni, legalábbis a mai ismereteim szerint. Szerintem pont ezek a sub-brandek az egyik legnagyobb hibaforrása az SE-nek, mivel így sokkal élesebb a határ kamerás és zenére kihegyezett telefon között, mint egy W.-hez képest noname xpress, vagy ultra musichoz képest (a Walkman jóformán PMP, csak más szóval). Ezt egy Wega (ezt legfeljebb SED kijelzővel tudnám elképzelni :DDD , de az a Nikon vadászterülete), vagy Handycam csak továbbfokozna (Bravia van, de ahol van, ott szinte kötelező). A végén még odajutnánk, mint egyes Koreai Samsung techdemo, amelyek telefonnak van kikiáltva, közben egy egész más eszközbe építettek egy korszerűnek mondható telefont. Erre örök példa a B660, de a cebit fénykorában is sok ilyen előfordult főleg az évezred elején.
    Az emlegetett Apple-től sem áll messze ez a termékpolitika, de ott valahogy ez sokak szemében bocsánatossá válik, ami végülis a felhasználói magatartás rugalmasságán múlik.
    Szerintem hagyni kéne ezt az egészet. Az hogy m2+fastport van az SE telefonokon nem tudom mi változtatná meg, de az mindenképp hatékony lehet, ha nem vesszük meg a készüléket attól függetlenül hogy fanboy, vagy sem. Azt nem szabad elfelejteni hogy ez nem SE (Sony) specialitás. Az hogy mi lesz az SE szabványkövetési hiányosságaival, ma még elég nehéz lenne innen megmondani, de ha minden igaz a microusb a jövő, ami egy ekkora gyártónak is megérhetné, mivel így könnyebben lehetne egyik márkáról a másikra váltani. Ma még ez ellen foggal-körömmel és "némi extra profittal" küzdenek az SE-nél. Az megint más kérdés hogy erre nehéz lenne ráfogni a mostani helyzetüket. Ezt Londonban valószínüleg nem így látják. Lehet hogy hiba, de felméréseket ők készítik maguknak arról hogy pl. a K850 vásárlásánál mennyire volt döntő a microSD. Persze a Motorola, vagy a Nokia példája mutatja hogy a vezetőség nem feltétlen a gyors reagálásról híres, ami a trendeket, vagy az SE-nél a szabványokat illeti. Ha szépíteni akarom, akkor az utóbbi felhasználó által pótolható felárért, az előbbi nem. Majd kiderül mi lesz a vége. Én maradok optimista, mivel ha szorult helyzetbe kerül az SE, akkor meg kell lépniük az M2 és a fastport elhagyását, mert különben ez csak +2 akadály lehetne a vásárláskor (talán sokak szemében már ma is az). Persze az sem tudom hogy az Idou felfogható-e az SE "Pré-jének". De ez a szegényes MWC-s felhozataluk után is elég valószínűtlennek tartom, aztán lehet hogy ma jelentik be hogy vége a játéknak. :D
    Chi lo sa?

    #99 Az Idounál nem tehetnék meg ugyanezt? Sőt, volt már rá példa hogy nem betű és szám kombinációja volt végül egy modell neve? Természetesen olyan, ami tényleg SE modell, tehát Xperia nem ér. :D

  • nancsik

    tag

    válasz Bog #87 üzenetére

    Azt azért jó lett volna leírni hogy milyen videót csinál.Kimaradt :K

    [ Szerkesztve ]

    nancsik

  • AMD Power

    titán

    válasz Bog #98 üzenetére

    Nincs miért magyarázkodnod. Az SE maradi és unalmas... egy buta gyártó ki nem hallgat a piac szavára és igényire.

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • androcles

    tag

    válasz Bog #21 üzenetére

    Nagyon korrekt, minden fontos dologra rávilágító teszt, köszönöm! Remélem egyszer az SE illetékesei is elolvassák, sokat profitálhatnának belőle. A csatlakozójuk meg egyszrűen botrányos, nincs mit mondani róla. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

Új hozzászólás Aktív témák