Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Inverteres klímának mi a köze a légszennyezettséghez? A többit értem, miért hoztad fel.

    "- ami igaz; az infrafilm olcsóbb fűtés mint a lopott fa"

    Ha a beruházási költségre írod, akkor igen, ha az üzemeltetési költséget beleveszed, akkor egyértelműen nem. (szó szerint értelmezve nyilván így sem igaz:) )

    "- ami igaz; tiszta és zöldebb mint bármi"

    Lokálisan egyértelműen. De mivel elektromosságot használ, azt valahol elő kell állítani. Az előállításnak megvan a maga öko lábnyoma. Az előállított elektromosság mire eljut hozzád, jár némi veszteséggel. Maga az előállítás se 100% hatásfokú. Ha gázüzemű generátorral állítom elő az elektromos áramot, akkor összességében több gázt kell elégetnem, mintha helyben üzemeltetnék egy gázkazánt. Az energiamix a legjobb esetben sem tartalman 20%-nál több megújulót, tehát globálisan nézve egyértelműen nem tisztább és zöldebb, mint bármi.
    Egy hőszivattyús fűtés (ide értve az inverteres klímát) egységnyi elektromos áramból átlagosan több hőenergiát állít elő, mint az infra fűtés, de az előbbinek kell megfelelő hőszállító közeg, ami legtöbbször nem környezetbarát, így nem tudom, hogy mi zöldebb. (kevesebb energia felhasználás vs baleset esetén elszabaduló anyag)

    "- ami fontos; szigetelés, szigetelés, szigetelés, mennyezet, mennyezet, mennyezet, szabályzás, szabályzás, szabályzás. "

    Ez igaz bármilyen fűtési rendszerre.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz UnA #3 üzenetére

    Na ne már...

    Még a régi ócska gázkazánok is több mint 80%-os hatásfokkal fűtenek. A modernek már elérhetik a 93-95%-os hatásfokot is.
    Elektromos áram esetében csak a hálózati veszteség 10% körüli. Maga az előállítás, ha elérné a 60%-ot, már földhöz vernék a seggüket örömükben.[link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák