Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz janeszgol #201 üzenetére

    Először is kezdjük azzal, hogy egyáltalán nem járok postára és nagy tömegekbe sem. Majd folytassuk azzal, hogy 2 éve nincs iPhone-om napi használatban, egy Samsung Galaxy S9+ a használós és fejezzük be azzal, hogy ezen sincsen hang, mivel van egy Samsung Gear Sport okosórám, ami ha hívnak rezeg, így nincs szükség arra, hogy ordítson a telefon. Sőt, mivel szükségem van egy normális telefonra, hogy az S9+ megmaradjon kizárólag DeX használatra, fogok venni egy iPhone-t, mégpedig nagyon valószínű, hogy ez egy SE2020 lesz, 128GB-os tárhellyel. Megnyugtatlak, azon se lesz hang az óra miatt. És igen, a csengőhang a gyári lesz, mert nekem az tetszik.

    Továbbra is tartom azt, hogy egy olyan termék, ami az USA-ban a top selling lista összes helyét elviszi, Európában pedig a második és harmadik helyen szerepel, az nem tudhat olyan értékkel bírni, hogy azzal fel lehessen vágni. És komolyan elképeszt, hogy a mai világban vannak olyan emberek, akik az alapján ítélkeznek más emberek felett, hogy az adott illetőnek milyen csengőhangja van. (!) Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy itthon akinek Vitarája van, az fel akar vágni. Abból áll minden utcasarkon legalább 4 darab.

    Egyébként még azzal sem lenne gond ha van aki így gondolkodik, mondjuk középiskola 9. osztályig. Addig még számítottak a külsőségek, ez alól én se voltam kivétel, bár ez finoman szólva sem tegnap volt már. De mivel én is 2012 óta vagyok megtalálható a fórumon és ismerek már jó pár tagot ezen a platformon keresztül és tudom, hogy sokan komoly, családos emberek, egyszerűen nem tudom megérteni, hogy hogy gondolkodhatnak így, hogy egy tárgy, pláne egy telefon és annak a csengőhangja lehet életerős komoly, végzettséggel rendelkező emberek számára státusz szimbólum. Majd ugyanebből a - feltételezem - értelmiségi körből vannak akik csengőhang alapján döntik el, hogy valójában ki milyen ember. Hihetetlen. Értem én, hogy ez tech fórum és megvannak a vallások, meg a hiedelmek, de 2020-ban ezen már sokkal jobban ki tudok akadni, mint régen. Hasonló okok miatt is tűntem el legalább 1 évre innen. Csak a megbélyegzés, az előítélet és borzasztóan romló színvonal.

    A közvetlen környezetemben most elég színes a paletta, van iPhone XS Max, 11, SE 2020, 8 Plus, 5S, 6S, S10+ és S8 is, valahogy azon kívül, hogy ha telefon váltás van terítéken a kutyát nem érdekli, hogy ki mit használ. És lehet mondani, hogy ez a mikrokörnyezet, de nem, ez a normális. És van a fórum, ahol olyan álomvilágban élnek egyesek, hogy ha valakinek standard csengőhangja van, akkor az azért van, mert ő mindenki tudtára akarja adni, hogy milyen telefonja van. Gondolom így voltatok anno a Telekom és Pannon GSM csengőhangokkal is.

    Tikakukac

    Na, ez viszont egy korrekt válasz, kifejtve és normális hangnemben, ezt el tudom fogadni és van is benne igazság, az értékrendek sincsenek rendben. Többet tájékozódom egyébként a nagyvilágból már, ennek is megvan az oka. :) És abban is igazad van, hogy egy bizonyos kultúrkörben ez valóban így van, de egy fórumon ne süllyedjünk már le erre a szintre, ki a fenét érdekel, hogy Gipsz Jakabnak 8 általánossal ki van csapva a majd fél milliós telefonja, legyen az Apple, Huawei, vagy Samsung? Nekünk itt pont nem ezzel kéne foglalkozni. Szóval igen, értem amit mondasz, de nem gondolom, hogy nekünk ezen a felületen ez lenne a szint. :) Remélem számodra is érthető.

Új hozzászólás Aktív témák