Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Crafter32 #1 üzenetére

    Szerintem is ez lehetett a gond. Nem értem miért olyan baromi fontos, hogy ők legyenek az elsők, sokkal inkább fontos az, hogy övék legyen az első, ami működik. Hogy ki jelent meg először ilyen kialakítású telefonnal szvsz. édes mindegy.

    janeszgol

    Jajj..ez jó volt. :D Kipihented magad? :D

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz mjani1172 #87 üzenetére

    "Az elsőzés pedig fontos, pláne egy techdemo dologban."

    Befektetői oldalról nézve biztosan fontos, na meg nyilván el is lopják a show-t a többi gyártótól azzal, hogy ők mit fejlesztettek ki. Felhasználói oldalról viszont számomra a legutolsó dolog az, hogy ki volt az első aki kifejlesztette, mert az utóbbi időben azt érték el a gyártók - márkától függetlenül - hogy aki elsőzik, annak a bemutatott modellje 100% hogy szar. Cserébe viszont elkérnek érte egy rakat pénzt, olyan összegeket, amikért már akár komoly számítógépeket, vagy egyéb eszközöket lehetne vásárolni, és ennyi pénz kiadása után tulajdonképpen a felhasználó nem más, mint egy béta tesztelő. Ez szerintem nevetséges. Az ember ha kiad valamennyiért ilyen horribilis összegeket, akkor szerintem joggal várja el, hogy az tökéletes legyen. Hacsak nem techmániás és azért veszi meg, mert minden új technológiát ki akar próbálni. Viszont ez utóbbi kategória tagjainak száma szerintem minimális.

    Ne legyenek elsők, lássák, hogy van ilyen technológia, lássák és röhögjenek azon, hogy aki elsőzik hogyan bukik bele és hogyan próbálja menteni magát amikor kiderül, hogy nem jó a technológia, ők pedig szépen lassan fejlesszék ki, tökéletesítsék és a végén széles vállal mondhassák azt, hogy gyerekek itt van a mi megoldásunk, nem mi voltunk az elsők, de viszont ez az első olyan készülék, ami ezt a technológiát alkalmazza és 100%-osan működik. Nekem mint felhasználó ez számít egyedül. Ebben volt nagyon sokáig zseniális az Apple például. A kommunikációjuk sosem erről szólt, a valóság viszont ez volt.

    "De ezek nem adnak valódi újdonságot, inkább csak izzadságszagú erőlködés az egész."

    Ennek egy részével egyet értek, másikkal nem. Nem nagyon tudnak már mit kitalálni és próbálkoznak mindenféle baromságot eladni mint innováció, ez tény, a 8k tévés példád tökéletes erre.

    Ebben a hajtogatható telefonban viszont látok potenciált. Sokan nem szeretjük ezeket a dög nagy telefonokat, viszont mégis előfordul olyan szituáció, amikor szükség lenne a nagy kijelzőre. Ilyen például egy olyan eset, hogy utcán sétálsz, egyik kezedben szatyor, gyorsan el kéne intézned egy telefont, de a dög nagy kijelző miatt nem éred el kényelmesen azokat a pontokat, amikhez szükség volna, hogy ezt meg tudd oldani. Ilyenkor tökjó, hogy össze van csukva, kényelmesen eléred, már telefonálhatsz is. Máskor viszont meg kéne írnod egy e-mailt (a diktálást felejtsük el, mert Samsungéknál sajnos ez a funkció olyan gyalázatosan rosszul működik, hogy inkább tekintsünk el attól, hogy egyáltalán van benne ilyen lehetőség), mellette szükséged van az osztott képernyőre, ilyenkor teljesen jó, hogy kinyitod a telefont és már írod is az üzenetet. 2in1. Engem ezzel pl megvettek.

Új hozzászólás Aktív témák