Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    Sziasztok!

    Céges telefonnak kaptam egy A41-et és a dual SIM miatt „költöznék” a privát számomat tartalmazó SIM-el is ebbe. Nyilvánvalóan praktikus lenne kettő helyett egy telefont magamnál hordani, de kicsit hezitálok még, hogy mennyi kompromisszumot kellene hozni egy öt éves, felső kategóriás, ám sajnos csak egy SIM-es S7 után? A cél: telefonálás, appok használata, zene hallgatás, időnként fotózás főleg nappal, ritkán kevés játék

    Ebben kérem a segítségét azoknak, akik már régebb óta használnak A41-et.
    Jómagam két hét után ezekre jutottam:

    S7 ←→ A41 összehasonlítás:

    Boot idő: S7 jobb

    Napi használat / rendszer „Smooth”-sága: szerintem picivel jobb ←→ picivel lassabb, dadogósabb, de azért ez nem olyan vészes. Bőven használható kategória.

    Proci: szerintem a 2016-os öt éves Eqinos 8890-es hajszálnyival jobb a 2020-as Mediatek MT6768-nál, bár talán itt nincs nagy eltérés. (Meditekről bennem az a kép él, hogy jó pár éve a nagyon gagyi alap kínai telefonok, nagyon rossz, energia zabáló és lassú prociai voltak. Nem követtem az MTK fejlődését, de úgy tűnik, hogy mára már sokkal jobb lehet a helyzet.)

    Beszéd hangszóró: S7 határozottan jobb. ←→ Az A41-es felső odalán lévő kis lyukácskája, mint beszéd hangszóró egy katasztrófa. Először SIM tűt próbáltam a lyukba dugni, mert azt hittem, hogy ott lehet a SIM tálca, mint az S7-nél. Aztán rájöttem, hogy az egy beszéd hangszóró lyuka lenne. Nem tudom, ki találta ki ezt így, de ez így borzasztóan rossz. Lejjebb kell tartani a telefont, hogy halljam a másik felet.

    Kamera: S7 határozottan jobb

    Optikai stabilizálás / videó : S7 van / határozottan jobb

    IP 68: van ←→ nincs

    3,5 mm audio jack: van ←→ van

    QI töltés: van ←→ nincs (Rendszeresen ezzel töltöttem az S7-et. Fura, hogy a Samsung csak a felső kategóriába teszi be, míg más gyártó már az alsóba is.)

    Kijelző: azonosan jó

    Rádió: nincs ←→ van (Ez jó pont.)

    Akkumulátor: kisebb ←→ nagyobb (Talán hosszabb lesz az A41 üzemideje.)

    Micro SD: mindkettő bővíthető. (256 GB micro SD-n java részt FLAC-ek vannak.)

    DAC in SoC: Wolfson ←→ DAC? Valószínűleg az S7 lesz jobb, de ez nem baj, mert van egy B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200) külső DAC-om, ami remélhetőleg nem csak az S7-el, hanem az A41-el is működni fog. Mivel az így elállított hangminőség egy SoC megoldáshoz képest többszörösen több elektromos energiába kerül és így akku zabáló, így az A41 500 mAh-al nagyobb akkuja számomra kedvezőbb.

    Ki mit mondana még a listába?

    A válaszokat köszönettel várom. :R

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz contaxg #299 üzenetére

    A hangnak örülök. Esetleg ismert a SoC-ban lévő DAC és erősítő típusa?

    A kijelzőn meglepődtem. Én nem vettem észre, hogy köröket verne rá, persze nem is "költöztem még" át, hogy teljesen tesztelhessem. Most még csak alap módon használom.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz finley #300 üzenetére

    Úgy tűnik, hogy sikerült megragadni a lényeget. :)

    Xiaomira, mint gyártóra gondoltam. Lehet, hogy nem alsó, hanem közép kategóriás modelleknél, de ez most a kérdésem szempontjából irreleváns. Ha zavar ez a mondat, kérlek vedd úgy, hogy nincs is ott. Sajnos már nem tudom törölni, bocsánat. :R

    Konkrétan filléres költség egy QI töltés megléte, mégis a Samsungnál csak a felső kategóriában van. Ez nekem azért fájó, mert eddig használtam, megszoktam és nagyon jó dolognak tartom.

    A konkrét kérdésre is van válaszod?

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Új hozzászólás Aktív témák