Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz PZsolt27 #79 üzenetére

    Azt leszögezném, hogy nem a rendszer milyenségét minőségét kritizálom, csupán a piaci kilátásait véleményezem.

    Egyáltalán nem kell java kód legyen benne Droidon, vagy csak nagyon minimális. A játékok ugye kivétel nélkül NDK-sak. Meg nyilván egy böngésző se VM-ben futtatja a JS VM-et... (WP7-et felejtsük már el.)

    Na akkor tisztázzuk még egyszer. A Tizen valójában a Linux Foundation átnevezett LiMo projektje. Linux Foundation-hoz kerül 1x az Intel Moblin utána meg a MeeGo is, ezek összegyúrásából lett a Tizen 1.0. Aztán becsatlakozott a Samsung és behozta az akkor már rég nyíltforráskódúvá tett Badát. Kidobták az addigi UI-t ami inkább MeeGo volt, majd ráhúzták Bada-ból az egész OSP-t, ami továbbra is a felső réteg és az isten tudja milyen rég fejlesztett maghoz sok köze nincs. (Na itt vesztette el a kontrollt megint az Intel.) Te min Bada fejlesztő persze ebből azt látod, hogy ugyan azok a framework elemek mint Bada-ban.
    A Tizenek van egy Web Framwork-je és egy Natív framwork-je, amennyire látom minden dev doksi a HTML5+JS párost tolja, mondjuk nem véletlenen mivel jóval hordozhatóbb. De az általad használt mellett van még Qt, GTK+, EFL framework szóval ennyire nincs köze az elődökhöz, csak hozza az összes frameworküket. :)

    Nem igazán látom, hogy te miben látod azt, hogy a Samsung mobil szinten sikeresnek akarja tudni, mert volt 1szem pármilliós dev verseny? Ha akarták volna rég lehetne készülék, de nem akarják... Az esetlegesen megjelenő modellen is látszani fog hogy gyakorlatilag semmi energiát nem fektetnek, hogy más külsőt más termékcsaládot hozzanak létre mint Bada esetében. Megértem, hogy mint olyan aki fejleszt rá optimistán látod, én mint vásárló nem igazán. Semmi érdeke nincs a Samsungnak, hogy a droid mellett másik terméket tartson fenn.

    Ha visszaolvasol akkor már többször írtam, hogy Tizen nem mobilra kell Samsungnak, hanem főleg szórakoztató elektronikához. Ezért nem fektetnek a mobil részbe semmi energiát. (Többször nem írom le ígérem. :P)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák