Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz helixP #228 üzenetére

    Definiáltam már, nem értem mit nem értettél, ezt nem én találtam ki! : DD
    Leírom szívesen, bár látom, nehezen emészthető statisztika ez számodra.
    Az analítikai cégek ( mindegyike ) a következőkben határozta meg a globális prémium telefonpiacot.

    $400-$799, között értékesített telefonok a prémium kategóriába tartoznak. Ez azért elég nagy szórás árban, és nem tartalmazza a gyártók flagship leszállításait. ( Itt az Apple 50%-os részesedés körül szokott mozogni vizsgált negyedévről függően )

    $800, vagy annál magasabb áron értékesített telefonokat az úgynevezett "ultra prémium" kategóriába sorolják. ( Ebbe tartoznak bele a gyártók flagship modelljei, legyen az Oppo, Vivo, Pixel Pro, Galaxy S széria, Huawei P sorozat, iPhone-ok bizonyos modelljei, és a flip és fold kategóriás készülékek is. ) Ebben szokott 75%-os lenni az Apple részesedése egymástól független mérések szerint is, és ezért írtam, hogy 10 eladott csúcstelefonból 7db iPhone. Ez egy megalázóan gyászos eredmény a többi, főleg a nagy gyártók flagship eladásaira tekintve.

    Ez a két szegmens az utolsó mérések alapján a piaci összeeladás nagyjából 25%-áért felel, vagy a globálisan eladott okostelefonok kb 75%-a $400 alatti modell.

    Egyébként amit leírtam itt és fentebb, az kikereshető bármikor a Google kereső segítségével is. :R
    https://www.counterpointresearch.com/global-handset-market-operating-profit-q2-2021/

    [ Szerkesztve ]

  • kalimist

    aktív tag

    válasz helixP #228 üzenetére

    Pedig amit linkelsz (prémium kategória) az pont azt bizonyítja. Q2 2020-ban 48/22, Q2 2021-ben 57/17. Ez a különbség mostanra még nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák