Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz foodlf #454 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy ne vegyen senki most, mert hamarosan drágább lesz?
    az ilyet hol oktatják? :DDD

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • wjbhbdux

    veterán

    válasz foodlf #454 üzenetére

    régen legalább benyomták a kamu szöveget hogy leégett a gyár amikor duplázni akarták az árakat, most csak viccből csinálják ;] lesz az még 1000HUF/1GB csak ki kell várni, aztán 32GB-re bővíteni.

    /s

  • Vitka675

    tag

    válasz foodlf #388 üzenetére

    Majdnem 400 kommentet kellett várnom erre a hozzászólásra. Durván agresszíven árazott az AMD, és ha tudja tartani az MSRP-t (nem úgy, mint a Polaris esetében 6-7 hónap múlva már majdnem), akkor igencsak jóvilágnak nézünk elébe. Mindenki a 6 magosra van rámozdulva (érthetően), de egy mezei átlag gamernek, mint jómagam nem feltétlenül van szüksége 12-16 szálra. Ha valaki 2D-3D renderel, brutál CAD tervezést csinál, videót vág stb, érthető, de a mai napig nincs olyan "mainstream" gamer gép, amiben egy rommá húzott i7-nél több lenne. A 4 mag + HT pedig gamelni és streamelni egyszerre is bőven elég. Én tehát maradnék a 4 mag 8 szálnál, de ha kevés lesz, AM4 tok miatt később simán bepattintható egy másik proc.

    Gyorsan felugrottam iponra.
    i7 6700k: 108900 Ft
    i7 7700k: 117333 Ft

    Ehhez képest az AMD válasza 4 mag 8 szálon.

    Ryzen 5 1400X: 58089 Ft - ma reggeli árfolyamon számolva. MSRP az fogyasztói át, de szóljon rám valaki nyugodtan, ha számoljunk rá valamennyit.

    WTF :Y Ehhez még jó ötlet hozzávenni pár információmorzsát, ami az elmúlt 2 hétben az iszonyat mennyiségű videó, cikk, leak stb hozott. Persze ezekből semmi nem biztos, amíg nem kapjuk kézhez.
    - single thread teljesítményben nagyjából skylake szinten leszünk, vagy nagyon közel, de
    - pár benchből az jött le, hogy a Zen nagyon érzkékeny az órajelre, szépen skálázódott felfelé
    - az 1400X-ek 4,3-4,5 GHZ-ig mentek fel LEVEGŐN á lá 65W TDP
    - állítólag, és ezen én is megemeltem a szemöldökömet, az AMD SMT-je hatékonyabb, mint az intel féle HT

    Nagyjából itt plusz ott mínusz 6700 teljesítményt kapok, hasamra ütök, tegyünk rá egy kicsit, 70 ezerért. Na ez a nem mindegy. :)

    Egyébként meg erről váltok, szóval kb teljesen mindegy lenne :DD

Új hozzászólás Aktív témák