Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz jbush #1 üzenetére

    Köszi szépen, megvan az öröm és remélem, hogy még öt év múlva is meglesz. :) A 6800 GTX esetében pedig igazad van, köszi az észrevételt, javítottam. :R

    (#2) BlueSteel: Ezt a gépet most minimum öt évre veszem, így mindenképpen olyan kellett, ami kibírja addig, és úgy voltam vele, hogy ha cserélek, akkor már dupla (4 magosról 8 magosra), mert 6-ra már nem akartam váltani, 10 meg 12 pedig nem kell. Plusz - ahogy szintén írtam - jelenleg a tápomhoz csak egy darab 4+4 pines EPS-kábelt adtak, ez még stabilan kihajt egy 3700X-et tuning nélkül, de nagyobb procihoz már kellett volna a +4 pin is.

    Munkára nem nagyon lesz használva, főleg játékra kell, de azért mellette elég sokat konvertálgatok animéket (M2TS formátumból H.265, illetve H.264 kódolás), azoknál kihasználja a plusz kakaót. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Plazmacucci #16 üzenetére

    Nálam még nem nagyon volt 70°C fölött, ahogy a tesztben is írtam, illetve a mellékelt képen is látszik, főleg 60-65°C körül mozog a hőfok, csak a kiugró "tüskék" érnek bele a 70°C-ba, de azok mindössze pár pillanatig vannak, utána visszahűl. Hogy most ez amiatt lenne, hogy a proci szabályozza magát, azt nem tudom, de kétlem, hogy 70°C-nál már throttlingolna...

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Geri Bátyó #22 üzenetére

    Abba a párezer forintba nem haltam bele, és most már dobozos a licenc, ergo nem lesz gond a következő alaplapcserénél sem. :)

    MOD: Ha pedig mégis, akkor 5 év múlva sem fogok belehalni ismét abba a párezerbe. :) :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #26 üzenetére

    Nálam szerencsére be fog férni a második kit is a hűtő alá, néztem. :) Amikor csere előtt próbálgattam a hibás modulokat a foglalatokban, beletettem a belső slotokba is, és - igaz, csak pár milliméter híján -, de elfért alatta. Úgyhogy ha sikerül 32 GB-ra bővítenem, emiatt szerencsére nem kell leszerelni semmit, csak a ventiket, de azokat könnyű, ez a része nem fog fejfájást okozni. :)

    A Sabertooth Z170 Mark 1-es deszkán viszont gáz volt, hogy gyakorlatilag egy jó fél millimétert eltolta a hűtő rögzítőkerete a lapon lévő bordázatot, mikor meghúztam. Belefért ugyan, de vert a víz rendesen, nehogy gond legyen belőle. Utána már könnyen felment, de az megizzasztott. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Zicokuka #30 üzenetére

    Köszi szépen. :R Néha azért nem árt egy picit előre gondolkodni, bár az kétségtelen, hogy legtöbbször nem érdemes megtervezni semmit, mert amit akarunk, az úgysem pontosan afféleképpen fog valóra válni, ahogyan azt mi szeretnénk... De meg kell tenni érte mindent, és akkor hátha sikerül. ;)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #00137984 #43 üzenetére

    Tavaly - illetve már tavalyelőtt - karácsony környékén vettem a Samsung QE55Q6FN 4K QLED TV-t, kifejezetten animék és HDR-filmek nézése céljából. Azóta is ezen nézem őket, a monitor onnantól fogva csak játékra van használva.

    Most egyébként éppen azt tervezem - egy kis spoiler a jövőt illetően :B -, hogy eladom az ASUS PB328Q WQHD monitoromat, már meg is van rá a vevő (emiatt is döntöttem így), és hozok egy 40" körüli brutál monitort, amin majd tudom HDR-ben futtatni a játékokat is.

    Egyelőre még terv, de sajnos az árakat illetően komoly dilemma, hogy ami igazán jó cucc, az fél milla környékén mozog, ami pedig olcsóbb, az "TESCO gazdaságos" HDR-t tud (DisplayHDR 600 alatt nem akarnék venni semmit). Szóval kevés az olyan jelölt, ami szóba jöhet, de majd kiderül, hogy állunk anyagilag pár hónap múlva. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #00137984 #43 üzenetére

    Semmi, dupla lett.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dr. Romano #49 üzenetére

    Persze, amelyiket meg tudom szerezni Japán RAW BDMV-ben, abból tutira lesz remux, illetve FullHD rip, egyedül a 720p kérdéses, mert mostanában azzal már nem foglakozok.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Kleroo #50 üzenetére

    "Én csak azt nem értem, hogy miért most lépted meg a cserét."

    Egyszerű. Most tudtam viszonylag jó áron eladni a régi cuccokat. Korábban is hirdettem már őket, de mivel nem kellett senkinek annyiért, amennyit szerettem volna érte, így maradt. Most elvitték, így meg tudtam lépni a cserét. :)

    Meg persze természetesen azért, mert megtetszett. Ennyi. :P

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Alpi. #59 üzenetére

    Köszi szépen - neked, és mindenki másnak is természetesen - a dícséretet. :R

    Remélem, a következő cikkem is jól sikerül, de ez még odébb van, most egy ideig nem lesz költve a gépre. Utána bepótolom. :U

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kovsol #93 üzenetére

    Valóban, de mindössze pár ezer forintról beszélünk, a Hardverapróról vettem a kulcsot, nem az MS-től. :)

    2012 óta? Az komoly! Nekem 5 évlesz a csúcs, ha kihúzza addig... :) Bár most két, viszonylag komoly összegbe kerülő komponenst is cserélnem kell a közeljövőben - VGA és 4K HDR monitor -, úgyhogy mire ezek összejönnek, lehet, hogy eltelik az az 5 év is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kiskeni #98 üzenetére

    "Jut eszembe, azok az NVMe SSD hőmérsékletek nem magasak picit? Mert nekem alap állapotban 38 fokos az SSD-m, ami egy Adata XPG SX8200 Pro. Játék alatt nem néztem milyen, mert a legkomolyabb játék ami rajta van, az egy LoL és ez nem is fog változni, mivel 256GB-os verziót vettem. Számomra bőven elég, ha HDD-ről fut a komolyabb játék, úgy sem tapasztalok semmi lassulást."

    Amíg el nem kezded terhelni - maga a windows nem elég ehhez, az a pár másodperc, mire feljön az asztal, nem fogja komolyan megizzasztani. Amíg nem futtatok róla játékot, vagy nem másoltatok vele valamit, az MP510 NVMe SSD nálam is 45°C környékén mozog, de amint elindítok egy játékot, ami menet közben töltöget róla, akkor 60°C-ra fel is melegszik. Ha pedig komolyabban megterheled, akkor 70°C sem kizárt, bár ennyit én még nem mértem rajta, igaz, én nem is futtattam benchmark-programokat, feleslegesen nem kínlódtatom szegényt. :P

    Ahogy wwenigma kolléga is írta, mindenképp vegyél egy nagyobb SATA-s SSD-t a játékoknak is, hidd el, ég és föld lesz a különbség a HDD-hez képest. :K Nem kell NVMe SSD, egy olcsóbb SATA-s is kategóriákkal gyorsabb lesz, mint a merevlemez.

    20K környékén már kapsz egy 512 GB-os WD Blue-t (Ha nincs SATA-helyed, M.2 slotos változat is van belőle), ezen már elfér jó pár játék, ha pedig kevés lenne, 30K-ért 1TB-osat kapsz. Persze nem kimondottan ezt a típust (csak a példa kedvéért linkeltem), a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban segítenek, hogy melyiket éri meg jobban megvenni.

    De mindenképp vegyél egyet, cseréld le a HDD-t, megéri. :K

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kiskeni #104 üzenetére

    "Nem vagyok hajlandó SSD-t tárolónak használni és kész."

    A játékok futtatása nem adattárolás. Adattárolás az, amikor filmeket, képeket, zenét és minden effélét másolsz rá a vinyóra. Ezekhez nem is kell SSD, HDD-ről is bőven meg lehet nézni még a 100 MB/s körüli 4K HDR Remuxokat is. Nálam az anime és film remuxok WD Purple HDD-kről futnak, ami 5400rpm-es. Torrenthez és ilyesmihez első osztályú, ám játékoknál már igenis van különbség eközött és egy SSD között.

    Ha nem hiszel nekünk, egyszer próbálj ki egy játékot, ami menet közben sokat töltöget - manapság szinte mindegyik olyan -, mondjuk a Diablo III-at, csak a példa kedvéért. Meg fogod látni, mekkora különbség lesz, ha HDD-ről játszol, majd utána átrakod SSD-re. Próbáld csak ki. Van belőle ingyenes próbaverzió, nem kell megvenned, hogy kipróbáld. Egyszer majd nézd meg, érdemes. Nem a játék miatt mondom, mert lehet, hogy neked nem jön be a Hack&Slash, mint stílus, viszont arra tökéletes, hogy lásd, miről beszéltünk itt az utóbbi pár hsz-ben.

    Én is HDD-ről futtattam a játékokat régen, volt 10.000rpm-es Raptor merevlemezem is, úgyhogy nyugodtan elhiheted, hogy még ettől is jóval gyorsabbak, még a belépőszintű SSD-k is. Nem kell csúcskategóriás SSD-t venned, egy sima, SATA-csatolós modell is jó, ég és föld lesz a különbség. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #110 üzenetére

    Igaz, bocsi, elírtam, természetesen megabit/sec-re gondoltam. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz _DiEGO_ #150 üzenetére

    Részemről annyit tudok biztosan megerősíteni, hogy nálam a Ryzen 7 3700X tökéletesen működik nélküle is. Ha kellene, meg lennék lőve, mert nekem nincs ilyen csatlakozó a táphoz. Mondjuk én nem tuningolok, úgyhogy valószínűleg nem lesz gond a későbbiekben sem, de ha legközelebb új tápot veszek, már olyat fogok nézni, amin van ilyen plusz csati is. Hátha a következő generációs proci még ebbe belemegy és ahhoz kelleni fog. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kovsol #157 üzenetére

    Akkor a helyedben én egy X570-es lapot vennék, abban tutira működnek a kettes szériás Ryzen-ek, a hármasok pedig még jobban, illetve a négyesekkel is nagyobb esélyünk lesz, mint a korábbi Chipseteknél. Szerintem megéri a felárat, hogy nagyobb eséllyel tudsz később procit fejleszteni benne. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #165 üzenetére

    Szerintem aki hosszú távra tervez, annak mindig jobb az újabb chipset, mint a régebbi. Itt most nem arról van szó, hogy melyik lapban működik legnagyobb órajelen, hanem hogy milyen lapot vegyen, amibe most belerak egy 2xxx-et, majd utána egy 3xxx-et, és esetleg később még egy 4xxx-et is nagy eséllyel bele tud tenni, ha majd megjelenik.

    Nekem legalábbis ez jött le, de persze lehet, hogy akkor én értettem félre. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #168 üzenetére

    Nyilván így a leglogikusabb. :K

    De majd eldönti, hogy mit szeretne. :)

    Az biztos, hogy én semmiképp nem vennék egy új-generációs proci alá régebbi generációhoz való alaplapot, pláne ha van olyan is, ami kimondottan ahoz készült. Persze az más dolog, mikor van valakinek otthon egy X470-es alaplapja, benne egy Ryzen 7 2700X, és lecseréli egy 3700X-re. De akkor már lehet, hogy jobban megérné kivárni kicsit és egyből 4xxx-et venni, hozzá való Chipsettel (B550-B650).

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #171 üzenetére

    Én nem azért vettem meg most az X570-es lapot, mert azonnal ki akarom használni rajta a PCI-Express 4.0-t. Sőt, mint ahogy a cikkben is írtam, még a PCIe 3.0-s NVMe SSD-t sem fogom teljesen kihasználni. A VGA egyelőre még más kérdés, mert nem tudhatjuk, mekkora ugrás lesz a következő generáció, bár valahol már olvastam, miszerint az AMD új GPU-ja kétszer olyan gyors lesz, mint a jelenlegi... Persze ez vagy igaz, vagy nem, de ha valóban így lesz, akkor lehet, hogy kelleni fog neki a PCI-Express 4.0. De az is lehet, hogy nem. Mindegy, én csak azt tudom, hogy ha kelleni fog neki, akkor már itt lesz, nem kell alá új alaplapot vennem, hogy ki tudjam használni.

    Nekem azért kellett X570 Chipset, mert én most minimum 5 évig NEM AKAROK másik alaplapot venni. Procit sem biztos, meglátjuk, nekem most az a fontos, hogy 5 évig ne kelljen újat venni, utána pedig még mindig jobban el lehet majd adni, mint egy X470-et.

    Ami az árat illeti, oké, most veszel egy lapot 40K-ért, majd később, amikor kell a PCI-Express 4.0, akkor veszel még egy lapot, szintén 40K-ért, az akkor így már 80K. :) Magyarul ugyanott vagy, mint ha most megveszed a 80K-s lapot, később pedig nem kell azt lecserélned.

    Abban egyetértünk, hogy jelenleg a PCI-Express 4.0 felesleges. De én nem is emiatt vettem, hanem azért, hogy 5 évig elég legyen. Az pedig, hogy én hosszú távra jobban szeretek minőségibb, fejlettebb architektúrával rendelkező lapot venni, már legyen az én bajom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz BiP #176 üzenetére

    Eddig én általában 3-4 évente cseréltem gépet, de manapság már úgy vagyok vele, hogy innentől 5 évig nem fogok újat venni. Játékok alatt lassan már úgysem számít, hogy milyen procid van, a videokártya a lényeg. Nekem is kellene már lassan VGA-t cserélni, de mivel még mindig elég az 1080Ti a játékok nagy részének a megfelelő futtatásához, így hát kivárok még a váltással, remélhetőleg az újabb kártyáknál már lesz elég indok, hogy lecseréljük a régit.

    Viszont az alaplap és proci tekintetében szerintem most jó darabig nem fogok újat venni, nagy dolognak kell ahoz történnie, hogy idő előtt váltsak valamelyik közeljövőben kijövő platformra...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kovsol #178 üzenetére

    "Ami zavar az X570-el, hogy a chipset fogyastása kb triplájára nőtt, és jönnek vissza ezek a mini ventis hűtések. Nincsenek szép emlékeim ezzel kapcsolatban."

    Pont ettől féltem én is, mármint, hogy hangos lesz a chipset-hűtő ventilátor a lapon. De, ahogy a cikkben később le is írtam, egyáltalán nem hangos, sőt, ha nincs PCI-Express 4.0-ás SSD-d, amivel olyan munkát végzel, hogy megterhelő legyen a Chipseten keresztül zajló adatforgalom, akkor nem is fog bekapcsolni.

    Magyarán, hacsak nem kifejezetten ez a célod, hogy huzamosabb ideig csúcson járass benne egy PCI-E 4.0-ás SSD-t, akkor nem lesz gondod a ventilátorral. Maximum akkor, ha egy nagyon rosszul szellőző házban felmelegszik minden körülötte, akkor szerintem bekapcsol azon is a venti.

    Nálam eddig még kizárólag csak akkor kapcsolt be pár másodpercig, mikor elindítom a gépet, utána fel sem pörög, vagy ha esetleg néha mégis forog - a VGA-tól nem látom sajnos -, akkor sincs semmi hangja.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #185 üzenetére

    Nem kimondottan maga a PCI-E 4.0 SSD miatt kell (a VGA miatt is kellhet, de az kevésbé tud még ekkora sebességet), viszont mással egyelőre nem tudod annyira kihasználni - leterhelni - a Chipsetet, hogy a ventilátornak be kelljen kapcsolnia. De ha beraksz pár 4.0-ás SSD-t, mert mondjuk neked kell a munkádhoz a nagy sebesség, akkor valószínűleg a tartós használathoz már kelleni fog az extra hűtés.

    "Compared with the previous chipsets the new X570 has the potential to use three times the power of the X470 or X370. Those were 5W designs, while the X570 is now a full 15W part. Why? Well, as the guys on the stream say, “there are a lot of speedy things inside,” most noticeably the inclusion of PCIe 4.0 support for both the GPU and M.2 slots."

    De az átlagos felhasználók - játékosok - nem kell, hogy féljenek tőle, mert passzív módban fog üzemelni, azt a pár másodpercet leszámítva, mikor bekapcsolod a gépet. De ahogy tudom, a BIOS-ban van lehetőség a teljes kikapcsolására is. Passzív módban pedig szerintem nem nagyon fog tönkremenni, legalábbis 5 év alatt nem hinném, hogy komolyabb baja lesz neki... aztán majd meglátjuk. Ha elkezd zúgni és kerepelni, mielőtt eladom, akkor neked volt igazad. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ricsip #186 üzenetére

    Nem tudom akkor, hogy nálad miért kapcsol be, most direkt készítettem egy képet a System Information Viewerrel, ahol láthatod, hogy perpillanat nekem is 49°C-os a PCH, viszont a ventim nem forog. Lehet, hogy 50°C fölött kapcsol be, de nálam nem nagyon megy fel addig, vagy ha fel is megy, miközben játszok, akkor tutira nem hallanám a VGA ventijétől.

    Próbáld ki, hogy kicsit javítasz a házad szellőzésén. Nekem sincs az a nagyon jól szellőző házam, de ha kap egy kis levegőt a Chipset hűtő, akkor nem melegszik fel annyira, hogy bekapcsoljon a venti.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Dragon3000 #188 üzenetére

    Fogalmam sincs, de akárhol nézem, mindenhol így írják, hogy PCI-E 4.0 eszközökkel tudjuk annyira kihasználni a Chipsetet, hogy felmelegedjen és kelljen aktívan hűteni.

    Én pont ezért vettem AORUS Pro-t, mert egyrészt sokkal jobb a hűtése, mint a Gaming X-é, másrészt a PCB is 6-rétegű, pont a megnövekedett PCI-E adatforgalom miatt éri meg ilyet venni. Vagy a másik eshetőség - ahogy szerintem a kollégánál is van -, hogy nem kap elég levegőt, így nem tudja passzív módban lehűteni magát, kénytelen bekapcsolni a ventilátort.

    De ez csak elmélet. Nálam szerencsére nincs ilyen gond. Nem állítom, hogy soha nem kapcsolt még be az én lapomon a venti, de az tuti, hogy én még egyszer sem hallottam, hogy forogna...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ricsip #191 üzenetére

    Ha az alaplap csatlakozóira vannak kötve a ventik, akkor futtass le egy kalibrációt a Smart Fan 5-tel - azaz várj, nem tudom, hogy nálad működik-e az AORUS App Center, mert bár Gigabyte a lapod, de nem AORUS. Viszont ha igen, mindenképp futtass le egy kalibrációt, majd utána tudsz választani Quiet, Standard, Performance és Full Speed között.

    Ha nem megy, illetve nincs semmi ilyesmi, akkor a BIOS-ban végezz el egy kalibrációt, azt hiszem, ott is van erre lehetőség.

    Nálam a ventilátorok a ház beépített vezérlőjére vannak kötve - ezért látni mindenhol 0 rpm-et a képen, amit készítettem. Az előlapon lévő potméterrel állítom a fordulatszámot, annak függvényében, hogy szükség van-e nagyobb hűtésre, vagy sem. Eddig nem sokszor kellett felvennem, alapfordulaton tökéletesen hűtenek, egyedül a ház előlapi ajtaját kell kinyitnom játék közben, így kap elég levegőt bent minden.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ricsip #194 üzenetére

    Nézd meg, és ha nincsenek a lapra kötve, akkor kösd rá. Vagy ha a háznak van vezérlője, akkor arra. Akárhogy is, ez a random bekapcsolgatás semmiképp nem nevezhető normális működésnek.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Megtörtént az első, tervezett "szintentartási-fejlesztés" a géphez: Immár 32 GB RAM-ra lett bővítve, megjött az újabb két TridentZ Neo modul. Ezúttal szerencsére nem fogtam ki hibás darabot belőle. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ricsip #198 üzenetére

    Lehet, hogy a korábbi verzió nem működött tökéletesen. Mondjuk nálam nem volt gond, bár az is igaz, hogy nekem nem az alaplapra vannak kötve a ventik.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Egyébként, itt egy kis adalék, hogy mennyivel vettem drágábban ugyanazt a memória szettet most, mint négy hónappal ezelőtt:

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Maxidrake #199 üzenetére

    " Idén kap egy új videó kártyát egy Rtx 3080 - at szeretnék venni, remélem 300k - ból kijön majd..."

    Én is remélem, bár szerintem kevés lesz rá az esély, hogy az RTX 3080 300K környékén nyisson idén, ha kijön. Nem fogják a 2xxx széria árát egyből annyival leengedni, hogy mindenki számára elérhető legyen, mert akkor senki nem venné meg a sok GTX-et, amiből a bányászláz miatti készletfelhalmozás okán szerintem még mindenhol sok van raktáron.

    A kereskedők meg főleg nem fogják őket olcsóbban adni, csak hogy elvigyék azok a játékosok, akiknek még bőven elég pl. az 1080 is játékhoz. Ehelyett inkább felemelik a csúcskártyák árát az egekbe, mert tudják, hogy a tehetősebbek, illetve a fanatikusok úgyis megveszik, a szegényebbek pedig magasról le vannak ***censored***.

    Ne legyen igazam, de szerintem az RTX 3080 megjelenésekor 400K alatt nem nagyon lehet majd kapni ilyen kártyát, míg a Ti bőven lesz akár 600K felett is, csak hogy ne kelljen a 2xxx széria árát nagyon lecsökkenteni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #204 üzenetére

    Dehogynem, akkor 80K-ból megúsztam volna a dolgot. Eredetileg így is akartam csinálni, viszont amikor elhoztam a gépet, akkor szimplán nem volt annyi pénzem, hogy egyszerre elhozzam a 32 GB-ot. Csak 16 fért bele a keretbe. Várnom kellett volna a következő fizetésig, hogy elhozhassam 32-vel, ahogy terveztem.

    Ez még nem is lett volna akkora gond, ha megvan a régi gépem. Viszont ugye, akkor már elvitték az alaplapot, a procit és a memóriát, úgyhogy pár hete üresen kongott a házam belseje, így mihamarabb pótolnom kellett a hiányt. Ezért inkább elhoztam 16-tal, hadd tudjak végre gépezni, később majd kiegészítem. Ez volt az oka.

    Mondjuk így abból a szempontból jobb, hogy 4 modul szebb a lapban, mint 2. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz kovsol #209 üzenetére

    Nincs semmi gond a négy modullal, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor valószínűleg nem lenne négy slot az alaplapon... :) Eddig nem vettem észre semmi lassulást, mióta betettem a másik kettőt. Remélhetőleg nem is lesz semmi.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz vemalsar #215 üzenetére

    Ha viszi a lapod, akkor pláne. Megveszed a procit, és ráérsz akkor lapot cserélni, ha valamelyik újítását kihasználod. Nekem hosszú távra kellett, ezért vettem most X570-es lapot, hogy majd később, ha jön az új Ryzen, nekem is csak procit kelljen cserélni benne. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz denx1992 #217 üzenetére

    Részemről nem sietek a váltással, egyelőre bőven elég ez a proci is. Majd esetleg jövőre, ha lesz annyi fölös pénzem és nem kell semmi másra, talán lecserélem, de egyelőre nincs tervben a váltás.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz denx1992 #219 üzenetére

    Nekem nem muszáj, de ha úgy alakul, hogy tényleg olyan jó lesz, mint mondják, akkor jövőre én is váltok. Pláne, hogy nem kell hozzá semmi, csak a procit kell kicserélni.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Chaser #221 üzenetére

    Jaja, én is ettől tartok, hogy ez már lényegesen drágább lesz, mint a 3700X volt. Ha 120K környékén lenne az 5800X is, amennyibe került a 3700X tavaly, akkor egy cseppet sem haboznék, amint lenne rá keret, elhoznám. De így, hogy 160K körül fog indulni, hát, egyelőre ennyit nem ér meg nekem.

    Majd később talán, de egyelőre most nem fog kelleni, az tuti. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák